Jump to content

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ja taj desni (il slichan), kupio mi choek, dodajem lepu kashiku u standardni paradajz sos za pazgete. veri najs.

Edited by thermal bug
Link to comment
Patak generalno jebe kevu.
Sad mi bar nije zao sto sam se iscimao. Jos da nadjem negde vindaloo.Za taj sam cuo da usi otpadaju od ljutine i od tad mi je zelja da ga probam :)Patak ga pravi al su ovde bile samo one dve vrstepataksvindaloo.jpg
Link to comment

veoma lako, uzmes kvalitetan seckani paradajz pelat, posolis, utucas sitno seckane sveze ili dobro istucane suve chili papricice, po ukusu (daleko je bolje ako imas sveze), mozes dodati malo vuster sosa, a ja u ovo dodajem i sitno seckane sveze slatke paprike i jako sitno seckan celer..dodaj malo smedjeg secera da ubije prekomernu kiselost ako je ima, stavi na ringlu i zagrej da se secer istopi i da se ukusi sjedine, dodaj mlevenog bibera (bilo koji osim belog), i eto ti jednostavne salse.

Link to comment

da, treba i korijander ako ima. u Srbijici ga bas nije lako naci.ja luk obicno ne stavljam, ali moze jako sitno seckan crveni luk

Link to comment

sve sam to kupila danas na pijaci, pa zato pitam. superrr! hvalaa! idem sad da napravim salsu, a fahite i piko de galjo cu veceras. prvo da bi bilo vruce, a ovo drugo da ne pusti corbu. :Dnaravno, gvakamoli mi u zivotu nije uspeo kao u kafani pa sam ga kupila gotovog.

Link to comment

evo sta se moze napraviti sa malo novca, a stomak ce biti pun + ukusno je:kupe se dve [meni su dve dovoljne, nekome mozda i jedna] kese onih azijskih instant supa [ramen].moj nacin pripreme:u jednu serpu sipam malo mulja i naseckam mclukiseckam sunku na kockicedodam kari i malo soja sos-ai pustim vrlo malo da se to proprzi, vrlo malo.sipam 700ml vode [to je za dve kesice]kada provri, ubacim testeninu i ubrzo dva jaja [ovde pazim da mi se jaja ne rasture]kuvam 3minkada je gotovo, sipam u ciniju i ona dva jaja probusim kako bi izaslo zumance koje je u rovitom stanju.

Link to comment
013115J07074.jpg
Pravio sam piletinu korma. Fin i blag ukus ali ja bih radije nesto ljuce. Nadam se da je tandori ljut. Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...