Jump to content

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

jel to sve,i zacini i te delize zezalice imaju u svim maksijima ili samo u nekim fensi velegradskim?misim dal da idem do seoskog maksija a preko pola sela da proverim ili ne..

Edited by ivy
Link to comment
kupio ovophoto0189m.jpgsad vas molim da mi kazete kako to da upotrebim
Ima neki recept na bocici, u to dodas kokosovo mleko, ja sam bez piletine, samo neku smrznutu mesavinu povrca pa sa spagetama i fetom.
Link to comment

Piše neki recept na bočici.Može da se rkne pileće belo, sveže povrće (paprika, tikvice, brokoli, šargarepa), dodaš kokosovo mleko (ili brašno, ali onda treba dodati malo tečnosti), može i soja sos ili konzervirani ananas ako hoćeš da ukus ode na tu stranu. Uz pirinač. Jeo pre par dana (uz zeleni kari). Ispalo fino.

Link to comment

neznam kakve su te delezove paste i koliki izbor ukusa ima,al' u merkatoru i vecim rodicima ima oridjidji indijskih mida's curry pasta, jedno desetak raznih.curry-paste-hot.jpg

Link to comment

Jeb'la vas kari pasta.Odem do Cika Ljubine oni bas sad nasli da prave popis. Srecom radio onaj u Gospodar Jovanovoj ali tamo nema onog Asukovog.Na kraju sam uzeo neki Patak'spatak-s-tandoori-curry-sos-425g-Product2.jpg013115J07074.jpgU famoznom Alonzu je temperatura pakao + 5 stepeni.

Link to comment
kupio ovophoto0189m.jpgsad vas molim da mi kazete kako to da upotrebim
Jako lako. Neko ulje i to u vok, onda meso po izboru. Dodaš kokosovo mleko i fiš sos, a ako moš da nađeš i lemon grass i lime leaves do jaja. Onda povrće svakojako seckano ida se krčka ogrezlo u kokosovom mleku. Probaš pa dodaješ kari paste još ako treba. Sipaš u vanglu bareni basmati, preliješ tim skrčkanim, lopatu u šake i udri. Baš sam danas smlatio zeleni kokos kari sa pilećinom, i sutra bih opet.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...