Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Jedno retard pitanje.Ako umesto u vrelo ulje, onaj smrznuti pomfrit, :blush: bacim u tepsiju pa u rernu na recimo 180 C... Hoće moći da se jede? Bude nečemu?
ja iskljucivo tako pravim. taj koji sa ja kupovala ima samo 5% masnoce, i ispadne super (na 200 C), tako da ako imas onaj konvencionalni (masniji) trebao bi da bude jos bolji. ali ja nisam kupovala to u srbiji. sta pise na pakovanju, kako da napravis?
Link to comment

da sam na tvom mestu ja bi pogledala etiketu da li na njemu vec ima ulja. ako ima, samo ispeci. ako nema, onda bi stavila u rernu na manju temp da se otopi i ugreje, onda bi dodala vruce ulje, protresla krompir da se ulje rasporedi da ispekla. ono przeno iz dubokog ulja je stvarno djubre...

Link to comment
ma ne treba ulje, sve te stvarni moru bez problema da idu u rernu, i pomfrit, i razni kroketi od krompira, i riblji štapići...
pa u kroketima i stapicima vec ima ulja. ako nema ulja uopste na krompiru, ne verujem da ce biti hrskav kao sto je lepo da bude....valjda kad peces krompire bez ljuske stavis malo ulja?
Link to comment
pa u kroketima i stapicima vec ima ulja. ako nema ulja uopste na krompiru, ne verujem da ce biti hrskav kao sto je lepo da bude....valjda kad peces krompire bez ljuske stavis malo ulja?
ne stavljam
Link to comment
pa u kroketima i stapicima vec ima ulja. ako nema ulja uopste na krompiru, ne verujem da ce biti hrskav kao sto je lepo da bude....valjda kad peces krompire bez ljuske stavis malo ulja?
ja pomfrit isečem od krompira i metnem na malkice nauljen pek papir (koji ne gori) pa u rernu. preko pospem sitno iseckan beli luk i njama
ne stavljam
Ma to kraljevi (i kraljice), sludite me totalno. <_<
Link to comment

@wallvisoka temperatura, papir, krompir smrznut, nista ulje. pazi da se ne prepece, onda bude suv, svetlozuta boja je ono zelis. rekla bih ti i za koliko se to postize, ali zadnji put sam to pravila pre pet, sest godina.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...