Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

mislim da su bile neke organic u merkatoru za 250 din. ja dovlacim iz inostranstva leblebije i socivo konzerve, al dosadilo vise. ne mogu da dajem pare ovim lihvarima. i kokosovo mleko kod nas ko suvo zlato, pa i to vukljam, mada mislim da sam perifernim vidom ukacila u maksiju neko delihaze za 150 din, pakovano je ko mala slatka pavlaka. aj pitacu ja mog madjara na pijaci da pocne da dovlaci leblebije, pa cu da javim.

Link to comment

btw, grickamo te leblebije ceo dan, nako klot i pitam se, ima li neki recept za slatkish od leblebije. praktichno uzasno liche na kesten, moglo bi da se simulira neshto sa shecerom i rumom ili cimetom, ali shta? :unsure:

Link to comment

ima kolko oces.evo npr ovako: 400 grama leblebija i kasiku korijandera sameljes zajedno. 200 grama secera, prstohvat soli i jedan prasak za pecivo potopis u 400 ml sojinog mleka pa od ta dva zamesis retko testo. posle par minuta mesenja, dodas 4cl ruma i 200 grama crvenih ribizli. turis u ono duboko, usko za pecenje, naravno na papir, u hladnu rernu, pa na 130°C oko 80 min. probas posle tih 80 minuta strikacom iglom ili tankim nozem da li je peceno.trebalo bi da izgleda ovako117886-big-ruehrkuchen-xvii-kichererbsen.jpgto sa onog chefkoch.de, ja slatkise ne pravim, ne jedem i numem. al verujem da ce vam posluziti :)

Edited by aram
Link to comment

onaj recept za kolac od jabuke koji sam nahvalio je ovajhttp://www.chefkoch.de/rezepte/1237491228722264/Apfelkuchen.htmlEL- supena kasikazena veli da je to bazni recept, ona je smanjila secer na 6 kasika braon, umesto brasna obicnog stavila je kukuruzno, proso, fino psenicno po trecinu, stavila je mnogo vise jabuka nego sto tu kaze, dodala je cimet i limunovu koru, 1 pakovanje vanilin secera i 1 pakovanje praska za pecivo.eto pa se igrajte deco

Link to comment

dzaba, ja vec napravila kokos palacinke a la remzi. a salivirala sam na kolac s jabukama citav dan!palacinkositesto: brasno + kokosovo brasno + prasak za pecivo + jajo + kokosovo mleko + med. odokativno, jer ja ne umem drukcije. testo treba da bude gusto, u tiganj ide nekoliko gomilica velicine jedne kasike, da budu debele mini-palacinke.preliv: voda, secer, kora limete, sok limete, pa da klljuca desetak minuta.dodatno: neko sveze voce, ovom prilikom kivi.

Edited by betty
Link to comment

ja to ne bi pravio sa normalnim brasnom nego sa brasnom od leblebija i/ili prosa, ali doduse nisam ni remzi.a moglo bi se iskrenuti u slanu stranu, izbacis med, unutra stavis naseckanog crnog luka, lista korijandera, ljute papricice, djumbira, te malo curry zacina

Link to comment
ja to ne bi pravio sa normalnim brasnom nego sa brasnom od leblebija i/ili prosa, ali doduse nisam ni remzi.a moglo bi se iskrenuti u slanu stranu, izbacis med, unutra stavis naseckanog crnog luka, lista korijandera, ljute papricice, djumbira, te malo curry zacina
imao je on i druge, slane, vrlo slicne ovom sto pises. u istoj emisiji.
Link to comment

e narode, treba mi pomoćtreba da ugostim neke ljude koji poste, a pri tom ne jedu ni ribu ni mekušce, samo školjke.pošto mi je nabavka školjki skroz nesigurna, odbacila bih tu varijantu totalno i spremila nešto isključivo biljno.e sad, treba obrok da ima neku temu, tj. konzistentnost kao takav jel' tečini mi se da ova kuhinja koju gaza propagira (izraelska jel') daje mogućnost za takav kompletan obrok.ja nisam na ti sa tom vrstom hrane, što ne znači da ne bih mogla da postanem uz malu pomoć prijatelja dakle, prihvatam savete za meni, recepte itakoto ... :)

Link to comment

pa evo ti neki bazicni meni pa se dalje igrajhumus - naci ces bezbroj recepta na netu, 90 din ti je pola kila oljustene leblebije u veru, tamo imas dobru tahinu, treba da skuvas leblebije, ubacis u blender sa tahinom limunovim sokom, blukom i ako imas kumin u prahu ako ne nikom nista (a i to ima u veru)grilovana feta - poredjas komade u pleh i pod gril u rerniajvar - imas ajvarneki kroketi od povrca, tipa krompir, bundeva, tikvice - isto gledaj net pun je recepata - ako neces da se smaras sa falafelima (koje btw mozes da kupis gotove pa podgrejes)neka salata tipa fattoush (seckani paradajz i persun sa dosta limunovog soka)neki dobar hleb uz ovo, sharlo recimo i udriPS. ako nadjes dobre srdele, samo ih ocisti i ubaci u rernu na 10 min, kad se malo oprlje i nagarave izvadi napolje nacedi dosta limunovog soka mulja i bluka preko da plivaju u tomebice kraljica sporeta

Link to comment

ja bih ovde dodao i baba ganoush, kad se vec bakces s humusom. samo nisam siguran da imas otvorenu vatru za patlidzane tako da - stavis cele u rernu na najjace, okrenes nekoliko puta i kad su garavi sa svih strana i meki izvadis i ostavis da se malo ohlade i smezuraju. kad su se dovoljno ohladili, oljustis koru i iseces peteljku pa dalje po receptu.Roasting the aubergines over a flame gives them a wonderful smoky flavour. Serves four to six as a starter.3 aubergines2-3 cloves garlic, peeled and mincedSalt4 tbsp tahiniJuice of 2 lemons½-1 tsp chilli flakes50g Greek yoghurt (optional)1 tsp ground cumin1-2 tbsp olive oilFinely chopped parsley (optional)Roast the aubergines over a barbecue or over the flames of a gas ring (use tongs to turn them frequently) until the skins are blackened and the flesh soft. Alternatively, prick all over with a fork, place in a roasting tin and cook in a hot oven (200C/400F/gas mark 6) for 25-40 minutes, depending on size. Leave to cool slightly, then peel.Put the flesh into a bowl and mash to a rough paste with the garlic and a little salt. Stir in the tahini, lemon juice and chilli, whirl in the yoghurt, if using, and spoon into a bowl. Scatter with cumin, trickle over some olive oil and scatter with parsley. Serve with warm pitta or flatbread.

Link to comment

e hvala, ali sir i ribe nisu opcijahumus, to znam, ali zar i falafel nije od leblebija, mislim, da li onda mogu da se posluže zajedno ?nije mi problem da ispečem patlidžane u rerni, samo ne znam da li ih ima sada ... ma valjda ima po marketima.

Link to comment
e hvala, ali sir i ribe nisu opcijahumus, to znam, ali zar i falafel nije od leblebija, mislim, da li onda mogu da se posluže zajedno ?nije mi problem da ispečem patlidžane u rerni, samo ne znam da li ih ima sada ... ma valjda ima po marketima.
mogu zajedno humus i falafel, naravno
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...