Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ubija ta tahina, kupio sam. ladno ista kao prava nabluska, skoro sam dobio kontigent sa zapadne obale pa mogu da uporedim. tecna je, nije ocvrsla kao vecina onih makedonskih i srpskih sranja po bio shopovima.

Link to comment

super ti sajt. probala bih i taj tahini, nego sam provalila kako da rekonstruisem moj iranski sto je upravo nestao, a takav nije bas nijedan, cak ni ovaj sto vices da je najbolji.kad napravim, pokazacu ti moj ako ti meni pokazes svoj.

:naughty:

Link to comment

nista te ne razumem, al nema veze. a za mezetluk, moze al da prethodno ocistis pola kile suvog boba. ruke su mi otpale. btw, ima stvarno dobrog suvog boba kod baba (a gde bi bilo) po pijacama. ja sam ovaj kupio na bajloniju od babe iz nekog sela oko leskovca. a mislim da sam ga video danas na barem dve tezge na kalenicu. treba dugo da se natapa, 24 sata odokativno daje rezultat da nabubri, smeksa, pa onda moze da se ljusti nakon sto se ostrim nozem zasece sa jedne strane tako se da pod pritiskom izmedju palca i kaziprsta opna odvaja rekao bih cak i lakse nego na svezem. a kuva se vrlo lako i brzo, ja sam bacio ne jednu nego dve prve vode, cisto da budem siguran da necu izazvati raketni pogon kod konzumenata, u trecoj vodi nakon 20-30 min je bio kuvan. ko hoce da pravi bas favu, treba da ga dobro ocedi od vode u kojoj je kuvan, jer ce u suprotnom, kada se doda dosta mulja, ispasti isuvise tecna smesa koja se mozda ucvrsti kada se ohladi, ali to je vec za mene no-no, fava se jede topla. ja sam morao da ubacim nesto kuhanih leblebija koje su mi se nasle pri ruci da pojacam konzistenciju, ali je to bila cista sreca da sam ih imao.inace kad pominjem leblebije, vero je preopolovio cenu za oljustene, pola kile je oko 90 dinara. to je dzabalesku kakvog nema. verovatno im istice rok, ne pada mi nista drugo napamet.

Link to comment
inace kad pominjem leblebije, vero je preopolovio cenu za oljustene, pola kile je oko 90 dinara. to je dzabalesku kakvog nema. verovatno im istice rok, ne pada mi nista drugo napamet.
Kupio i to o istom trošku te odmah potopio.
Link to comment
Kupio i to o istom trošku te odmah potopio.
kupila kilo, pola stradalo sinoc, tako klot kuvano :lolol:rok do februara 2013. odlichne leblebije, moramo izjesti josh.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...