Jump to content

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

kad napravis, pa preseces, da stavis slike :)evo ti moju fejvorit koju nikad nisam pravila, jer sam ja s katedre za teorijsko kuvanje. da ikad pravim, ja bih ovu. i ostalij sto hiljada koje mi se svidjaju.http://1331999.blogs...izmenjenom.html
bogme, dobro zvuči, bukmarkovala sam je.obožavam taj karamel krem, samo ne bih se zezala sa onim ukrasima ni u ludilui da, kod nas bi to moralo sa običnim orahom, teško da tih pecam ima kod nas
Link to comment
olivio spread, evo gledam, koliko se ja razumem je margarin.
in my book je i peanut butter isto margarin :)bez zezanja, dobar je olivio, ukusan i zdrav. narocito zgodan za one koji ne podnose mlecne masti.
Link to comment
bez zezanja, dobar je olivio, ukusan i zdrav. narocito zgodan za one koji ne podnose mlecne masti.
verujem ja tebi al' ja bih volela detaljno da proučim taj sastav.sve biljne masnoće u tom obliku me teraju na sumnju da tu ima još kojekakvih dodataka, bez kojih bih baš i mogla da preživim
Link to comment
in my book je i peanut butter isto margarin :)
ne znam koju knjigu citas i na koji kikiriki puter mislis, al u mom selu margarin se dobija hemijskom reakcijom, a maslac od kikirikija cistom fizikom.btw, sve vreme dok guglam ove divotinje od slatkisa, slusam
:lolol:
Link to comment
u mom selu margarin se dobija hemijskom reakcijom, a maslac od kikirikija cistom fizikom.
uf, nisam ti ja toliko upoznat s tehnologijom, meni nekako logicno da je sve sto je biljno = margarin:)
Link to comment

sve sto je biljno je ulje, ako oces da ga stisnes i napravis margarin il biljnu mast, moras da ga hidrogenizujes, sto je hemijski proces. maslac od kikirikija se dobije tako sto sitno sitno sameljes kikiriki.

Link to comment

pravi mi se curetina sa mlincima u sosu od plavog sira i belog bibera. kontam da bi trebalo da izgrilujem filete curetine, blansiram mlince na brzaka, napravim besamel i na kraju dodam sir u besamel, i sve to stavim u vatrostalnu posudu da se zapece jedno pola sata. da li to zvuci logicno?

Link to comment

Не можеш да омашиш, мада можеш и да пробаш да пропржиш ћуретину на пуно масноће и да у у исти тигањ умуљаш млинце па да упију маст... млинци воле маст.Одличну ћуретину са млинцима справљају у ресторану "На ћошку".

Link to comment

za mog vakta, tj. bivstvovanja u postojbini ćuretine sa mlincima, zagorske seljanke su to radile isključivo tako što bi kratko obarene mlince bućnule u tepsiju, ispod već pečene ćurke (cela ili u komadima, nebitno) u pozamašnu količinu otopljene ćureće masnoće.što reče gosn. arbajtmen, mlinci vole masnoću.e sad, ako ti hoćeš još i plavi sir, onda bi to baš bilo premasno a kontam i da bi se ukusi gadno sudarili te cenimtm da je tvoj predloženi metod sasvim ispravan, s tim, da bih ja kako god znam i umem preskočila taj bešamel.verovatno zbog toga što ga ne volim.umesto toga, plavi sir bih malo razblažila sa pavlakom (onom za kuhanje, nikako druga) i to bih pomešala sa mlincima.

Edited by duda
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...