Jump to content

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

eto, svako ima svoju :) .kada se spomene musaka, ja prvo pomislim na musaku od mlevenog mesa i pohovanih patlidžana, valjda zato što je moja majka najviše tu pravila.za mene je to kraljica musaka

Link to comment

Naleteo na krstarici

Prste da polizes...

Belo meso malo istuci.napraviti marinat od sledecih sastojaka:100ml.ulja,1 kasika secera,1 kasicica korijandera,4 kasike dzema od tresanja,4 kasike soja sosa,2 kasicice senfa,1 kasicica cilija,so.Meso marinirati najmanje tri sata a zatim ga peci 30 min.na 200c.Dok stoji u marinatu jednom okrenuti,i za vreme pecenja takodje.Kao prilog pirinac koji prelivati sosom iz mesa.Ja sam jednom stavljala slatko od visanja umesto dzema od reanja i super je a cili po ukusu,mnogo je jedna kasicica,osim ako neko bas voli ljuto!

Uopste nije lose :)

Link to comment

prečešljavajući net ovih dana u potrazi za apsolutno savršenom čokoladnom tortom, naleteh na ovo Greek Roasted Vegetables with Halloumihallumi.jpgpomislila sam da će da koristi, naročito forumašima koji ne jedu meso.ovaj halumi je prosto stvoren za gril ili za rernu, mislim da vredi potrošiti malo vremena i truda da se napravi u kućnoj varijanti (ima na netu da se nađe kako).kako se dođavola sada umesto putanje linka ubacuje neki drugi tekst :frust:

Edited by duda
Link to comment
jes je nasla? daj link da prostudiramo.
od svih recepata koje sam do sada proučila, ovaj mi nekako najprivlačnijichocolate cake flavoured with tia maria coffee liqueurchocolate-cake-011.jpgima puno čokolade, putera, jaja, slatke pavlake, a ima nešto i badema, morala bi da bude dobra.e sad, kontam da nije od krucijalnog značaja da liker bude baš tia mariai da, nikako ne bih radila onaj ajsing sa 100 kila šećera, omazala bih je sa istim filom i okolo Edited by duda
Link to comment

uh covece, u ajsing ide 675 grama secera. oces stvarno tako slatko da pravis?sta je ovo olivio spread?olivio spread mora da je maslac?!sad mi se jede ova tvoja torta. al bez skrame od kilo secera :)

Edited by darling
Link to comment
uh covece, u ajsing ide 675 grama secera. oces stvarno tako slatko da pravis?sta je ovo olivio spread?
e nisi pogledala edit, baš sam napisala da ću izostaviti taj ajsingnemam pojma šta je olivio spread, al' nešto što liči na puter, valjda, tj. ja ću da stavim puter umesto toga.
Link to comment
olive oil based butter substitute for cooking and eating
našla sam i to na netu i ono što mi se ne sviđa je to ''based'' . jel' to znači da tu ima još svašta nešto ??? neka, hvalato me potsetilo kad sam se zaletela na majonez na kom je pisalo ''sa maslinovim uljem''.dođem kući, nabijem cvikere, kad ono tamo, najsitnijim slovima piše da je postotak maslinovog ulja 0,2% :isuse:i to vrla firma knor
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...