Jump to content

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ja piletinu uvek u smesu ulja, malo crnog luka, paradajz sosa-kečapa, tucane ljute paprike, soli i biberaZa svinju senf, ulje, beli luk gnječen, aleva parika, peršunov list, drobljena slačica, so, biber

Link to comment

meni za svinju - ulje, vuster sos, crveno vinsko sirce, smedji secer, senf, biber, bluk i malo ljute aleve.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Nisam dovoljno dobro isprao ribanac, te mi musaka ispala preslanaimal leka apoteka?
Krompir u tečnim jelima izvlači so e sad u tvom slučaju jbga .Šta će ti ribanac u musaki ?Послато са U8815 користећи Тапаток 2
Link to comment

nikad probao, posto su mi jela uglavnom neslana, ali znam za foru sa jabukom. iseci na kriske i uguraj na nekoliko mesta, trebalo bi da izvuce so za desetak minuta kuvanja.mos' je posle bacit', al' ja ne bi :P@frenkpa pravio covek musaku od ribanca, dobra je to musaka. ima i posna, sa gomilom sargarepe i pirinca umesto mesa.

Edited by aram
Link to comment

Dobio recept od kolezinicekao, musaka sa ribancem umesto krompira..nista, razblaživaću pavlakom ili jogurtom tokom hasamožda i ne bude baš toliko bljak

Link to comment
@frenkpa pravio covek musaku od ribanca, dobra je to musaka. ima i posna, sa gomilom sargarepe i pirinca umesto mesa.
Ne priznajem to...Kao ni Kosovo....
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...