Jump to content

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

eoh, stvarno?pa to je vest i po!moram da pronjuškam, da vidim čega ima
imas ga i na kalencu vikendom kao i po raznim bio radnjama (oni shri chinmoy u hilandarskoj, hana keya ili tako nekako)
Link to comment
imas ga i na kalencu vikendom kao i po raznim bio radnjama (oni shri chinmoy u hilandarskoj, hana keya ili tako nekako)
E kad smo kod toga prosle nedelje bio neki sajam sa raznom zdravom hranom, smorio onaj neki "indijac" da ga slikaju.Vukao i ministra Knezevica za medalju sa sa nekom ajuveda ili kako se vec kaze hranom...
Link to comment

obzirom da sam neki dan (na tamo nekom topicu) objavila da sam izBosne, reko' da ostavim recept i preporuku za jedno strogo lokalno jelo, pa samim tim verovatno većini cenjenih forumaša i nepoznatoelem, jelo se zove kvrguša, ili kozaračka kvrguša, iz prostog razloga jer je kvrgavo a sprema se po selima ispod planine kozare.kopiram ovaj recept sa neta zato što svoj nemam, ja to sve pravim onako frljoke, odokativno.

Sastojci

1pile - 1/2 l gušćeg testa za palačinke - 400 g kisele pavlake - 100g maslaca - so i biber po ukusu

Priprema

Operite i isecite na komade pile.Posolite i pobiberite.

Zamesite gušće testo za palaĉinke.

Podmažite tepsiju i zalijte testom za palaĉinke 1 prst debljine. PoreĊajte komade piletine.

Pecite u pećnici na 250 c 30 minuta. Prvih 15 minuta pecite pod aluminijumskom folijom.Zatim zalijte umućenom kiselom pavlakom s biberom pa pecite otkriveno 15 minuta.

Služite toplo.

bild662hx6ua2.jpg

nisam htela da prepravljam opriginalni recept ali bih dodala par opaski, tj. izmenatesto se istina pravi kao za palačinke, ali treba da bude dosta gušće i nikako sa previše jaja, tj. ne treba da bude žuto nego belo. poenta je da kada se preko testa stave komadi piletine, meso ne sme da potone do tepsije.drugo, nemam pojma što će mu maslac u receptu, posle ga ni ne spominje, valjda samo za podmazivanje tepsije, ali po mome, to je bolje uraditi sa mašću. ne gori i manje se lepi.što se izgleda tiče, nemam zamerku, ovako i treba da izgleda, samo što ja volim da otvorim meso da bi komadi bili tanji (volim da sve bude hrskavo) ali kosti ostavim, to doprinosi ukusu.meso rasporedim tako da dobijem komade cca 8x8 cm, dakle pravim relativno male komade.što se tiče milerama, on treba da bude što masniji. ako je obična pavlaka, samo će da razvodni testo, poenta je da treba da ga zamasti.testo ne treba da bude predebelo jer će u tom slučaju biti gnjecavo, to treba malo da isprobate, mislim u odnosu na veličinu tepsije koju imate.ona područja ispod mesa smo kao deca zvali ''lokve'' i to je ujedno i najukusniji deo, ali ni ostalo ne zaostaje ako se spremi kako treba.i da, kakvo crno poklapanje folijom, to nipošto, jaka temperatura da, folija nikako, sve otvoreno od starta, da se lepo zapeče.e sad, ako guglate, sigurno ćete naći razne recepte, pa i one da se meso prvo prodinsta. ne verujte takvima, lažu dušmani :s_dj: .ne, sad ozbiljno, tu ona teorija o prethodnom ''opaljivanju'' mesa ne fercera, verujte mi na reč, kada se radi po receptu sve bude preukusno.možda sve izgleda malo komplike, zapravo je izuzetno jednostavno jelo i brzo se sprema, dok se greje rerna, sve ostalo može da s pripremi.wtf, sad sam u problemu, već mesecima sam na lchf a sada mi se jede ovo :cry: .i da, ovu bezukusnu piletinu sa naših pijaca svakako nije zgoreg začiniti, ali to treba da budu ovi neki obični, odomaćeni začini, nikako kari i sl. prosto ne ide uz ovo jelo.
Link to comment
Dudo, zar nije kratko tih pola cuke u rerni?¿
pa nije ako je na 250 st.ali ne treba se držati toga strogo, prosto prema vlastitom ukusu i rerni :) .ja volim kada se ureši.kada mi bude lepa boja, tada i vadim iz rerne.da, zato sam i napisala da rastanjim komade mesa.volim tanko testo a onda ako su debeli komadi mesa ono ne bude dobro pečeno iznutra.ali ako se komadi rastanje, nema brige, sve se ipeče baš kako treba. Edited by duda
Link to comment
to je pored žganjaca najbolja kombinacija testo-pile jela, mada se ovo mnooogooo lakše pravi
ček', ček' ... nešto mi nije jasno.provela sam dobar deo života u lijepoj našoj i koliko me pamet služi žganjci su palenta. otkud tu pile u kombinaciji :unsure:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...