Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ne znam kakav je to sir, nit je ovo savet za pecenje njega, no me gazzin recept potsetio na jednostavan nacin sto me je neki drug sto je ziveo u grckoj ucio: iseces krisku fete, na nju tanki kolut paradajza, origano, maslinovo ulje i ljutu papriku. zamotas u foliju i stavis u rernu, ne secam se vise na koliko ni koliko dugo, ali recimo ko kad peces topli sendvic, nikakva nauka.

Link to comment
zdravje radovo
со Здравје Радово да си го забораваш тигањ или права скара. не е доволно компактен, се распагја и се троши, нема да ти успее така.тоа Газза што ти го напиша се вика сирење во грне и така можеш да го праиш, ке биде вкусно..следниот пат земи Овчо сирење, многу е убаво.ај со здравје сирењето, крф да ти се стори
Link to comment

Help Mammy, :) prosle godine si napisala sjajan recept za dzem od breskvi sa vanilom koji se kratko kuva. Pravila, uspelo odlicno, pojelo se i sad bi opet ali ne mogu da ga nadjem a zaboravila sam mere voca i secera . A naci ovde nemereem. blagodarim unapred

Link to comment
Uf.. Džem.. Jutros smo testirali mamin novi projekat: "Džems od šljiva sa čokoladom".Poezija na kriški 'leba.
Mo prosle godine pojeli cela sabrana dela ove poezije od sljiva :lolol: . U varijanti sa rumom i cokoladom, sa cimetom i cokoladom sa djumbirom... Evo se spremam da nakuvam sledeci tom poezije a i proze( proza je kad jedes kasikom, velikom :wub: . U medjuvremenu posto mame nije bilo iskopala sam i recepat za trazeni dzem od breskvi koji se ukrckao.ako nekome zatreba a nije bio lenj ko ja da saceka skoro pa kraj breskvi, evo:žele od bresakadva kg zrelih bresaka1,5kg šećera2 limuna2 šipke vanile ili 6 kesica vanilin šećeračaša vodeu veliku i duboku šerpu se stavi šećer sa vodom, sokom od limuna i vanilom da se greje i otapa. u drzgoj šerpi se breskve prokuvaju pola minuta da mogu lako da se ljušte.breskve se oljušte, izvade koštice i iseku (da se proces ubrza). Ubace se u onaj otopljeni šećer. kuva se na najjačoj vatri 10 minuta.(oprez: džem peni i prska, zato je potrebna velika šerpa, da ne moraju da se ribaju pločice i plafon, a ruke mažu šaljićevim melemom)makne se sa ringle i meša desetak minuta varjačom,ko voli da naleti na komad voća, može i kraće.topao žele se stavi u zagrejane tegle.
Link to comment

u grčkoj grilovali tzv ''halumi'' ... sir od obranog mleka, kiparski valjda. fenomenalna stvar za gril.što se tiče pekmeza.ove godine naša čačanka u dvorištu bila preslatka. skuvala gust pekmez bez trunke šećera, samo sa šipkom vanile. vrhstra ispao.edit:zapravo, halumi nije od obranog mleka, nego je neka vrsta kuvanog sira pa se doima kao manje masan.za gril je idealan jer uopšte ne curičesto sam videla da grci griluju fetu u foliji, tačno kako je cmrlj opisala, mada ne u rerni već na grilu (ali u foliji)

Edited by duda
Link to comment
  • 2 weeks later...

dajte neki recept za neku pitu/kolač sa šljivama...nešto mi se svidja ideja prhkog testa i šljiva..nekako..nisam još smislila..ali ako imate nešto pametno dajte..

Edited by ivy
Link to comment
uvaljaš svaku šljivu u brašno pa u šećer i poređaš po tepsiji, kapneš koju kap ulja i to je točuvena "šljivopita"
ovaj tvoj metod ću da isprobam sledeći put kada budem pravila.danas je bila šljivopita na repertoaru. podmazala sam tepsiju puterom, poprašila brašnom, poređala šljive sredinom na dole, posula cimetom, vanilom , naribala limunovu koricu i posula odozgo šećerom. čini mi se da sam je predugo pekla, tj. setila sam se pite tek kad mi je zatrebala rerna za nešto drugo. :isuse: . takođe sam zaboravila da je isprskam neutralnom pavlakom. ali smo je ipak smazali u slast.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...