Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

e jes' vala.a mi što kuvamo 7 dana u nedelji, gde smo mi :cry:
ovako. renne special guest star sa ekspertizom u tradicionalnoj kuhinji, sa posebnim osvrtom na bosansku cuisine, koja zasluzuje bolju promociju.ajd, ljubi vas majka, nema vise.
evo ovde
Link to comment
ovako.gazza i vasa da kuvaju glavno jelo, banacanin da se brine o vinu i dezertu. renne special guest star sa ekspertizom u tradicionalnoj kuhinji, sa posebnim osvrtom na bosansku cuisine, koja zasluzuje bolju promociju.ajd, ljubi vas majka, nema vise.
a jel treba da pricam i manje zanimljive anegdote i podatke? :fantom:
Link to comment
a jel treba da pricam i manje zanimljive anegdote i podatke? :fantom:
a majke m' lapsus. znas da ja obozavam tvoje podatke! posebno o broju stada ovaca koja broje vise od 200 grla na podrucju zlatibora..btw, malopre sam sa raznim evropljanima povela temu o bushama vis-a-vis simentalke. :D
Link to comment
ovako.gazza i vasa da kuvaju glavno jelo, banacanin da se brine o vinu i dezertu. renne special guest star sa ekspertizom u tradicionalnoj kuhinji, sa posebnim osvrtom na bosansku cuisine, koja zasluzuje bolju promociju.ajd, ljubi vas majka, nema vise.
fenomenalno.našao sam i džingl za uvodnu špicuhttp://youtu.be/_aD8Huc9300?t=1m4s
Link to comment

btw,ideja je stvarno odlična, nešto kao Barbieri samo trojica-četvorica i to boljih od njega.ne mora uopšte neka zajebana produkcija, može da se uradi kao web-serija, makar pilot

Link to comment

Mislim da je Gazza nešto spominjao crni rižot bez sipe.Imam rižu, crnilo, bijelo vino.... pa kažem da se malo poigram večeras.Uopće nemam predstavu na što bi to trebalo imati okus, pa bi recept bio poželjan.

Link to comment

treba mi savet. već se ovde o tome pisalo. nemojte mi, molim vas, reći da idem na search (probala bezuspešno) ili da guglam.kupila sam makedonski kravlji sir zdravje radovo na akciji (bio skoro duplo jeftiniji od ovčijeg).kako da napravim grilovano sirenje? koji začini? koja tehnologija?unapred zahvalna.

Link to comment

opciju u grill tiganju ce neko drugi da ti objasni posto ja to ne znam da izvedem sa ovim sirom, tj nisam probao, ne znam da ce da se raspadne ili ne.stavis rernu da se greje. peci ces na najvisoj poziciji resetke, valjda imas grill opciju kada pece samo odozgo. peces na srednjoj snazi, kod mene 2 na skali 1 do 3ja koristim malu zemljanu posudicu sto se u grckoj dobija sa kiselim mlekom ili alvom, ti naravno mozes u bilo kakav sud, po mogucnosti sa nizim zidovima.sir je potrebno da dobro ocedis od vode, recimo da ga malo drzis u cediljki, onda ga utapkas kuhinjskim papirom da bude suv.dosta je neprijatno ako krene da pusta vodu tokom pecenja, tj vise vode nego sto je potrebno. to ne zelis.vrlo tanko nauljis posudicu za pecenje dobrim maslinovim uljem. stavis sir. zacini po ukusu: kod mene biber i origano (za koji mislim da je bolje da stavis kasnije, da se ne spali). pa maslinovo ulje odozgo.sad ovde ima momenat ko sta voli. ja obicno naseckam ljute papricice na tanke sajbne, malo tanko secenog paradajza pa i to onako neuredno nabacam preko sira. to ce sve malo da pocrni ali daje lep smek.ubacis u rernu. pratis sta se desava da ne bi ugljenisala jelo. ako ne dodajes nista, onda mozes bas da mu napravis lepu koricu, ako stavljas ovo povrcence gore onda ce samo tu i tamo da bude tamnije, jer ces ranije morati da vadis iz rerne.podrazumeva se da ne okreces sir, tj bar ja to nisam radio ali ako ti je bitno da bude pecen sa obe strane, probaj. grci to ne rade, okrece se samo sir koji se griluje na rostilju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...