Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Dajte jebeni hint da mi se špagete ne slepe nakon kuvanja... <_<Lepo se držim napisanog 7 minuta u ključaloj vodi. Dodam malo soli(?).
ja uvek tempiram spagete tako da se skuvaju kad je i sos gotovonda ih bucnem u sos i nema sanse da se ulepe :)ako bas moraju da stoje malo, ocedi ih i drzi u poklopljenoj serpi, i povremeno promuckajmogu tako da stoje jos nekoliko minuta bez da se spoje
Link to comment

sta kukate, ja od toga imam samo kosu <_<i oglupela sam, as well, ali to je od imanja dece.nego, shomloi galushka, recept, ali proban, da se ne brukam, priti pliz.(recheno mi je, chez nous, da samo teoretishem, a da nishta otjh divnih stvari ne pravim. te nameravam da podignem koalicioni holesterol do nove godine, u neslucene granice. onda ce zapamtiti!)jel ovaj dobar, npr: http://www.milinkuva...somloi-galuska/?i zashto vishe nema da se imenuje link, o zla moderacijo? <_<

Edited by thermal bug
Link to comment
hahaaa, dobro dosao u moj svet. evo ti jedan moj recepis.idi u Maksi. tamo uzmi mleveni jalapeno u Kotanyi teglici i Limmi sok od limete, u bocici (moze i limun ako ne nadjes limetu ali ti si burzuj sa Novog Beograda, bice to tamo). napravi marinadu od ulja, halapenja i limete, dodaj morsku so (najobicniju iz plave kutije) i dosta bela luka. pomesaj sve ovo, uvaljaj krilca i ostavi ih da stoje preko noci ili najmanje nekoliko sati. kupi i Heinz barbecue sos u teglici, ne uzimaj ono Polimarkovo djubre.peci krilca na nizoj temperaturi (oko 130-140 stepeni) prekrivena folijom, dok ne budu dovoljno meka da viljuskom uradis boc bez problema. e, tada je vreme da sklonis foliju i dignes temp. na 200 stepeni da krilca postanu rumena i res.sipas u tanjire, polivas barbecue sosom i uzivas. ako imas vremena, umesto barbecue sosa mozes napraviti i moju specijalnu americku glazuru: ukuvas 2 litre kokakole dok se ne pretvori u 3 deci gustog sirupa, u koji dodas soja sos da pojacas aromu, i zacine po izboru. time se pred kraj pecenja preliju krilca, i pece se dok se glazura malo ne stvrdne. to su onda divna i lepljiva krilca, kiselkasta iznutra a spolja slatka i aromaticna.savet za pecenje krilaca: vrh krila stavi "pod pazuh", ne znam kako to da ti bolje objasnim, dakle savij vrh krilca i podvuci ga pod batak tako da vrh krila bude u ravni sa ostatkom krila. ovo ja radim zato sto je vrh krilca jako tanak i osetljiv i pregori veoma lako ako je iznad ostatka krila tokom pecenja, a obicno jeste iznad barem jedan santimetar.
tek cu sada ovo da spremam prvi put. kakva le razmera kada se pravi marinada? koliko ulja, koliko halapenja, koliko soka od limete? da ne bude previse ljuta.
Link to comment
kao da pricam sa sobom :)
Eh ali ti znas kuvati... I znas hcm, bcc, sps, gde sve ide vlasac i kako izgleda keleraba...Evo i Kojot se gadja s nekim halapenjom...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...