Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

...pecenje, pola sata na 200C i onda u pekac na 100C 12-tak sati. mozda ubacim i neka rebarca svinjska ili neku butkicu u salamuru, njima je dosta i manje vremena.
gazzo, a sto prvo 200 stepeni, pa onda 100? ja obrnuto, 200 na kraju, da se na povrsini puterasto mekog mesa uhvati korica i onda out.
Aj da odgovorim, pošto sam upravo isti info čula od mesara. Kako god da se sprema meso, pogotovu ono koje treba višesatno da se peče na tihoj vatri, najpre se stavlja u zagrejanu rernu na 200 stepeni pola h da se meso 'opusti' i 'zagreje' (u smislu treninga za ono što ga čeka :D ) Posle se temp smanji i meso ostavi kolko treba vec da se peče. Naravski, na kraju se skine folija/poklopac i opet pojača na 200 da se uhvati korica koju pominješ.Upravo marinirala svinjska rebra po Vasinom receptu i prsti mi diiivno slano-slatko-kiselkasto mirišu :wub:
Link to comment

Porchetta, the making of:(svinjska se plecka meskolji u salamuri...)img6992t.jpgimg6993b.jpg(nakon 6 sati pecenja na 110C)img6995j.jpg(finalni proizvod, prebacen u pleh i zapecen pod grillom iz rerne da se uhvati korica....mnjam)img6997e.jpgimg7003op.jpg

Link to comment
Danas pravila lepezu od patlidžana sa paradajzom, blukom, peršunom i slanim ovčjim sirom. Patlidžan oprala i izrezala ga u obliku lepeze, počevši rezati odmah ispod peteljke (koju nisam skinula), pa da kraja. Rezala tanje šnite. Zatim sve te šnite/trake sam natrljala solju i ostavila da patlidžan malo odstoji. U međuvremenu, nasjeckala bijeli luk, dodala mu peršun i maslinovo ulje. Paradajz ogulila od kožice i narezala na kriške, sir izmrvila u gromuljice. E sad, patlidžan oprala, malo ocijedila i svaku šniticu namazala mješavinom b.luka, peršuna i ulja i između svake trake stavila par režnjeva paradajza i po koju gromuljicu sira. Prebacila na pleh pokriven papirom za pečenje. Obzirom da sve živo ispada dok se puni, sve što mi je ostalo od paradajza i sira sam naknadno ubacila preko izrezanog patlidžana. Još malo zalila maslinovim uljem i pekla nekih 30 min u rerni (na nekih 200 C). Slike šipak, jer svih 5 `vakih patlidžanastih lepeza je nestalo brzinom svjetlosti. :huh:
sad ću ovo da pravim,držite mi fige :lol:
Link to comment
imam utisak da si i kosku pojeo (tj. da je bila meka ko dusha i mocno ukusna) :)
Opa ja budala prevideo da si lepo napisao otkoscena svinjska plecka, ma zanelo me to 12h pecenja :isuse: ...
:fantom:
Link to comment

bilo je kosaka u rebarcima koje smo to jutro ubacili u salamuru, ama smo zamalo i njih pojeli. jes ispalo dobro i daje dosta zanimljivih ideja za zimska jela na ovom tragu.... a mislim da ce vrhunac biti bozicna curka iz salamure:)

Link to comment

svaka čast majstore! ovo ću morati nekada da isprobam.zanima me da li se prilikom pečenja dovoljno otopi mast i da li preporučujes iznutra prosaranu plećkicu, a manje masnu spolja ili onu koja ima samu krtinu unutra i deblji sloj slanine (da je klasično pečenje znam sta bih izabrala)

Link to comment

ova pleckica je bila od druge sorte, kompaktno meso + slanina pod kozicom, sto se da i videtinisam ja tu nista birao, imao sam sat vremena pauze izmedju 2 sastanka u pancevu, otisao na tamosnji pijac i u lezernoj setnji ugledao plecku od 2.8kg sa koskom kako me gledazamolio majstora da izvadi kost napolje (bunio se naravno, 50 dinara baksis zavrsio posao)na ovoj slici iz srednje faze pecenja vidis da je dosta masti ispustilo - ja sam kao lubrikant u pecenju stavio samo sok od 3 limuna, racunao sam na topljenjetako da je na kraju termicka obrada vise licila na pecenje u sopstvenoj masti, sto nije bas sasvim tacno jer je zapravo bila mesavina limuna i soka od pecenjanajvaznija stvar je da je porketa, zbog specificnog ukusa i mesavine zacina pobrala uspehe kod klijentele koja obicno ne jede svinju:img6998l.jpg

Link to comment

ova tvoja :piggy: ko ona prava zena iz price koju peder samo treba da sretne da bi se vratio na pravi put...ako neko oce, ja mogu da ispricam kako kuvam pastu fazol od pasulja iz konzerve :lol:

Edited by darling
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...