Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ja sam sir izgnjecila u serpi, pa sam u to stavila vruce rezance i mesala na ringli.ne jedem mast ni slaninu. maslac nisam dodavala, jer je sir masan. fala na trudu da mi objasnis, al i dalje ne shvatam gde gresim.
Rezance skuvane al dente :unsure: rokneš na tihu vatru u malo mulja, brzo promešaš pa rokneš sitno izmrvljeni sir po želji, pomešan sa recimo dva jajea. Mešaš dok se ne zgusne napola. Može i malo bluka i bibera.
Link to comment
Rezance skuvane al dente :unsure: rokneš na tihu vatru u malo mulja, brzo promešaš pa rokneš sitno izmrvljeni sir po želji, pomešan sa recimo dva jajea. Mešaš dok se ne zgusne napola. Može i malo bluka i bibera.
misim da rezanac sa sirom ne mora al dente, posto je to jelo iz srbije, a ne iz italije. svejedno, imala sam neke de seko pipe koje ne mogu da se raskuvaju sve i da oces. jaja bih dodala da sam zapecala u rerni, to onda bude vise kao neka giba od rezanaca. s uljem sam pokusavala vise puta do sada, ali i tako mi se sir delio na vodu i zvaku. slazem se da se biber super slaze, crni sveze mleveni. sve mi zvoni da je problem u veoma masnom siru, da tu treba nesto mrsavije?!mozda da probam sa fetom iz radnje, na primer onom grekos?
Link to comment
misim da rezanac sa sirom ne mora al dente, posto je to jelo iz srbije, a ne iz italije
S obzirom da će se muljati na ringli još neko vreme sa nadevom, poželjno je, osim ako ne voliš gnjecavo i raskuvano. Btnj, ne znam zašto ne bi moglo al dente :unsure: bez obzira na geografsko poreklo, to je stvar ukusa.Da, feta ide do jaja u taj konbo. Edited by henrik larsson
Link to comment

svakako je bilo al dente, i uvek tako kuvam, al moje secanje na te rezance gde god sam ih jela, je bilo raskuvano: kuvas rezance, pa ih posle jos i peces - nisam tu iskljuciva, dopustam da moze i domacinski, da ne kazem srbijanski.mislim da cu sutra da kuvam rezance s makom. ni to mi nikad nije uspelo :lol:

Link to comment

HITNO!!!!Pozivam osobu koja mi je napisala PM jutros ili kad vec, sa pitanjem za jedan recept, da mi ponovo posalje PM jer sam ga greskom obrisao pri pokusaju da odgovorim, a zato sto sam debil.

Link to comment
HITNO!!!!Pozivam osobu koja mi je napisala PM jutros ili kad vec, sa pitanjem za jedan recept, da mi ponovo posalje PM jer sam ga greskom obrisao pri pokusaju da odgovorim, a zato sto sam debil.
pa sta je problem? meti recept ovde, ako nije tajna.
Link to comment

ma to je za ona rebarca, bilo je nekih nejasnoca, a ne znam kojih jer sam samo preleteo pogledom. ali u pravu si, izdetaljisacu recept do kraja i to ce biti valjda to

Link to comment
prvo sveza svinjska rebra uzmes, ujedno i maheemu odgovaram: pola kile po coveku je valjda dosta. Trazis da iseku na komade, tipa dva rebra u jednom komadu. Onda, marinada. To je zaista stvar ukusa. Osnova je, dabome, ulje (neka bude 4 supene kasike), u koje mozes da umesas soja sos (1 supena kasika), vuster sos (1 supena kasika), ljute zacine koje imas u kuci, vinsko sirce (1-2 supene kasike), vino (4 supene kasike), pivo (isto toliko), beli luk (oko 1 cen na jedno rebro)...biraj. Med (koliko ulja, toliko meda) je dosta vazan, ali ako ga nemas, turi smedji secer (isto koliko i meda), boli te kurac. Poenta je da imas ulja u marinadi, neceg slatkog i lepljivog, neceg pikantnog ili ljutog, i neceg slanog sto je dobar nosilac ukusa, kao sto je vuster sos ili soja sos. Beli luk se podrazumeva. Mariniraj meso u ovome jedan dan u frizideru.Kad dodje vreme da peces meso, malo brisni ako na njemu imas ruzmarina ili drugih biljaka. Polozi meso u posudu za pecenje, zapamti ovo sad, koskama na gore, a mesom na dole. A sada glavno, agens kuvanja. U serpici prodinstaj crna luka jedno dve glavice. Dodj beli luk i u to sipaj pola case piva i jedno dve rakijske case sirceta. Posoli. Sipaj u to i vuster sos, soja sos, brown sauce, sta god imas od toga. Dodaj i kecapa ako oces (ne puno, prvo dve kasike supene pa probaj valja li, da ne pretegne kecap). Sipaj to preko mesa da ogrezne do jedne cetvrtine ili jedne trecine, ne vise.Poklopi sve to alu folijom.Peci na recimo 150 stepeni 3 do 4 sata, ili dok meso ne prestane da se opire i postane skroz mekano.Finale: izvadi tecnost iz posude sa mesom, tu je sada i mast pomesana sa tecnoscu. Mozes uzeti i ostatke marinade, ako se nije sva upila, pa i to pomesati. Obrni meso da sada koske budu dole a meso gore. Dodaj smedji secer tecnosti (oko jedne supene kasike, samo da zasladi, vec je ukus izuzetno jak) i ukuvaj da bude lepo gusto (kada kazem gusto, mislim gusto as in gusti sos koji ce se zadrzati na mesu. Mesaj cesto da ne izgori, drzi na tihoj vatri!) Polij rebarca time, namazi lepo, i peci na 2OO stepeni bez folije dok se to gore ne zapece, jedno 10 do 15 min.I to je to. Ovo je prostacko americko jelo koje dozvoljava sve modifikacije i potpuno je neodoljivo.
Link to comment

nisam baš neki ljubitelj ribe, i ne umem da je spremam, ali sam se večeras baš oduševila najobičnijim filetima soma sa fenomenalnim prelivom, po Najdželinom receptu:- kada se završi sa prženjem ribe, u tiganj se doda kašika maslinovog ulja, nekoliko inćuna, i čen belog luka, zgnječen. kad se to rastopi i malo uprži doda se nekoliko lista timijana (ja dodala sušenu majčinu dušicu), a zatim 2 kašike šerija. ostaviti da provri minut-dva, skloniti sa vatre, dodati kašiku maslaca, i dobro umutiti mikserom. i to je to.kao prilog, leblebije sa ljutim papričicama, belim i crnim lukom i timijanom.- leblebije se preliju sa dosta vode u koju se doda pasta od 2 kašike brašna, 2 kašike sode bikarbone, 2 kašike soli, i ostave se tako 24hnakon toga se dobro operu, i kuvaju sa polutkama luka, timijanom i maslinovim uljem. nakon, otprilike, sat i po proveriti da li su gotove, pa ako jesu, procediti ih, a vodu od kuvanja sačuvati. izbaciti komade luka i grančice timijana.usitniti u procesoru 1 glavicu crnog luka, 2 velika čena belog luka, ljutu papričicu. u dubljem tiganju zagreje se ulje i doda spremljena pasta, posoli se i prži 5-10 minuta. dodaju se leblebije, dobro promešaju i naliju sa otprilike 1 šoljom vode od kuvanja. poklopi se dok ne provri, a zatim se poklopac skloni da suvišna tečnost ispari.kada se sklone sa vatre doda se još malo maslinovog ulja....e sad, ja sam stavljala umesto jedne 2 glavice crnog luka, nekoliko čena belog, 3-4 papričice.

Link to comment

krenuo sam da pravim porchettu, aromaticno svinjsko pecenje. pre 12 do 15-satnog pecenja na jako niskoj vatri, otkoscena svinjska plecka ce proveti 3 dana u jacoj salamuri napravljenoj od prokuvane vode, soli, secera, sirceta i zacina (beli luk, ruzmarin, lovor, kleka, biber, star anis, sve usitnjeno u avanu). mozda danas ubacim i neko svinjsko rebarce. videcemo sta ce da ispadne, ocekivanja su velika!

Edited by gazza1
Link to comment
krenuo sam da pravim porchettu, aromaticno svinjsko pecenje. pre 12 do 15-satnog pecenja na jako niskoj vatri, otkoscena svinjska plecka ce proveti 3 dana u jacoj salamuri napravljenoj od prokuvane vode, soli, secera, sirceta i zacina (beli luk, ruzmarin, lovor, kleka, biber, star anis, sve usitnjeno u avanu). mozda danas ubacim i neko svinjsko rebarce. videcemo sta ce da ispadne, ocekivanja su velika!
gnjhhhhh i ja cu ovo da pravim, uh kako dobro zvuci. na koliko niskoj vatri nameravas da peces?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...