Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ja bih od male količine pravila supu sa dodatkom kukuruza šećerca, kojim zrnom pirinča i dronjcima od jaja. jela bih iz kineske činijice porcelanskom kašikom. začinila bih sa par kapi soja sosa.

Link to comment
  • 2 weeks later...

potreban savet hitno, u narednih 15 minuta! imam divan komad sirloina i upravo hoćem da ga spremam. da bačim na tavu, ili da metem u pećnicu, koliko vremena, šta od začina(ponuđeno-beli bluk, so, biber, origano). ajmo!

Link to comment
potreban savet hitno, u narednih 15 minuta! imam divan komad sirloina™ i upravo hoćem da ga spremam. da bačim na tavu, ili da metem u pećnicu, koliko vremena, šta od začina(ponuđeno-beli bluk, so, biber, origano). ajmo!
jab to uradio tako da bih ga posolio, pobiberio pa przio sa obe strane po 3-5 minuta ili koliko god da treba, na jakoj vatri, i onda zalio belolucenim puterom (iseces i izdrobis pun kurac bluka i pomesas sa istopljenim puterom). ne bih cepidlacio dalje od toga
Link to comment

gledaj da ti puter bude zaista belolucen. seckanje nije dovoljno. drobi, gnjavi, napravi taj luk na nista, da se sva aroma odmah izmesa. dodaj ako imas i bluk u prahu

Link to comment

uradio po naputku, dobrano uvaljao u biber i sol, pa na vreo tiganj po par minuta s obe strane, zabelolučio i voila.ispalo savršeno, spolja rumeno zapečeno, iznutra ružičasto medium rare, cedi se soft kad ubodeš viljuškom. imao neki krompir u rerni, al kad sam video meso, reko greota da se čeka, i izedoh ga ko parče torte, ne treba ni hleba ni ništa.kropmpir ću sad za desert.

Link to comment
uradio po naputku, dobrano uvaljao u biber i sol™, pa na vreo tiganj po par minuta s obe strane, zabelolučio i voila.ispalo savršeno, spolja rumeno zapečeno, iznutra ružičasto medium rare, cedi se soft kad ubodeš viljuškom. imao neki krompir u rerni, al kad sam video meso, reko greota da se čeka, i izedoh ga ko parče torte, ne treba ni hleba ni ništa.kropmpir ću sad za desert.
mission accomplished. tesko je kod nas doci do dobre kravetine*...*...u jbt kako ovo pogresno zvuci. necu ni da editujem, boli me kurac. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

otkako sam ostavila slatkise pre tri dana, ne mogu da se najedem. u to ime sam odlucila da pravim rezance sa sirom, iako mi to nikad u zivotu nije uspelo. naravno da mi opet nije uspelo: sir se skroz rastopio i razdvojio na vodu i rastegljivu zvaku. kad je voda isparila, gro sira se zalepilo za nelepljivu serpu, a rezanci su ostali s tragovima ukusa sira (kajmacenog, mozda tu gresim, mozda je taj sir premasan, al opet zasto menja agregatno stanje na tako glup nacin, ja sam zelela da rezanci budu obavijeni brasnjavim, suvim sirom). no, svinja, pomija, pa sam pojela. onda sam jela i slatko. frikomov novi parfe, sto je zapravo sladoled od cokolade, s sirupom od malina i seckanim lesnicima. dobro je. kako, o kako, da mi uspeju rezanci sa sirom?!

Link to comment

Sir ne može da bude premastan za rezance, samo nedovoljno mastan.Šta si pravila, zapečene ili "nabrzo".Punomasni sir od seljanke ili sjenički kod dede, to treba da bi imal šta da se rastopi i razvlači.

Edited by kud_genijalci
Link to comment

Rezanci se nakon kuvanja stave u šerpenju u kojoj ima malo masti koja cvrči /"metnu se u šerpenju s mašćom"/, pa se promešaju, i ubaci se sira punomasni kravlji i skloni s vatre, meša se odlučno pa se pusti da se sir razvuče.Europska je varijanta s buterom, koji se en prži već na vruće rezance ide malo butera da se omaste, pa onda se metne sira. Neko pospe prženom pancetom iliti slaninicom.Ja uvek turim mnogo bibera a bogami i ljute papričice, kad nema sveže onda uzmem one suve s venaca koji vise po kuhinsjkim elementima pa izdrobim jednu-dve.

Edited by kud_genijalci
Link to comment

ja sam sir izgnjecila u serpi, pa sam u to stavila vruce rezance i mesala na ringli.ne jedem mast ni slaninu. maslac nisam dodavala, jer je sir masan. fala na trudu da mi objasnis, al i dalje ne shvatam gde gresim.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...