Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ključ je u prezlama, tj missing ingredientu.fala, daću sebi još jednu šansu. mislim, pojele su se, meso je bilo ukusno, ali im je izgled otprilike kao nešto što je otpalo sa zombija.

Link to comment
ključ je u prezlama, tj missing ingredientu.
:blink: Dobro, ovo me podetilo na jedan restoran gde smo godinama ručavali kada smo pravili predah na karavanskom putu do našeg plavig Jadrana. Neki bosanski restoran. Kao ljubitelj bečke šnicle to sam poručivao - dete pa ne zna - svugde, a to se ne radi. Bečka je šnicla urbano jelo.I, šta hoću da kažem? Da se prisetim, da je ta "bečka" od svih sastojaka imala samo prezle. Parče sedla uvaljano u nauljene prezle. Nesecivo nerezivo nesažvakljivo.On topić:Probaj umesto prezli zdrobljene kukuruzne pahuljice.
Link to comment
za patlidzane, kockice, posolis, pusti sok, bacis vodu i operes dobro, blans pa zamrzivac. grilovani ce potpuno izgubiti dehidrirati.
eh kasno Marko...al ok,kuvala sam patlidzane tri dana za redom na razne načine pa je za zamrzivač ostala samo 1 kesa i to blago grilovanog,nema veze videći kakav bude kad se odmrzne valjda će moći bar u neki pilav da se umeša
ključ je u prezlama, tj missing ingredientu.
može i bez prezli samo u brašno-jaja-brašnonačin paniranja sa prezlama je takozvani ,,bečki,,postoji i ,,francuski,, koji je taj sa brašnoma možeš i u susamu,parmezanu,dodati raazne trave/začine u prezle/brašno,kornfleksu..mašti na volju.. Edited by ivy
Link to comment
može i bez prezli samo u brašno-jaja-brašno
eto vidiš. prilikom prošlog fijaska išla sam jaja-brašno redom a danas brašno-jaja. kako god okreneš falio mi jedan korak.inače, tiganj mi je pocrneo, veze nemam kako ću ono da ogulim s dna..
Link to comment

ma to pohovanje možeš koliko god hoćeš puta i za jedno parče..npr brašno-jaja-prezla-jaja-prezla..a može i više i da mixuješ slojeve..koliko god hoćeš da ti poh bude debeo..ne podržavam,samo kažem da može :)

Link to comment

ja uvek prvo u brašno pa u jaja, ponekad i u prezle, i nikad nisam imala problema :huh:a jaja - brašno redosled se bojim da ne mož da valja nikako (jer nema šta da drži jaja)

Link to comment
:wub: kad ćeš mi praviti? :wub:
sto kaze jedan moj mladjani rodjak - nikad a mozda ni tad :fantom:
eto vidiš. prilikom prošlog fijaska išla sam jaja-brašno redom a danas brašno-jaja. kako god okreneš falio mi jedan korak.inače, tiganj mi je pocrneo, veze nemam kako ću ono da ogulim s dna..
daj muzu da guli
Link to comment
eto vidiš. prilikom prošlog fijaska išla sam jaja-brašno redom a danas brašno-jaja. kako god okreneš falio mi jedan korak.inače, tiganj mi je pocrneo, veze nemam kako ću ono da ogulim s dna..
hmmm... a koliko je masti bilo u tiganju?(rekao bih da ih suvise "suvo" przis, obzirom na probleme i zagoretine)
Link to comment

e da, još dve važne fore za pohovanje:- mora da bude dosta ulja/masti- mora da bude najpre dooobro zagrejano, a kad se ubaci meso da se smanji na neku srednju vatricu

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...