Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

tenkju. tako nekako sam i ja petljala, al bas svaki put je zavrsio u kanti. naravno da uvek preskocim ovo cedjenje parlidzana, jer sam u fazonu da mozda bas taj nije gorak. uvek jeste.cak sam pekla patlidzane i u cumuru, citala sam negde da ako ga ne oprlji vatra i nema tog ukusa dima, da se u arabiji to ne racuna u babaganus. svejedno. gorko. aj sledeci put me nece mrzeti da ga presecem i iscedim. insalah :lol:
Link to comment

pa jbte, to je nulta stvar. kao da pravis krompir pire od neoljustenog krompira. moras da ih odgorcis. ili da platis one bele koji nisu gorki, mada ume poneki ne da bude gorak ali da malo povuce. ima jedna bakuta dole na bajloniju koju prodaje najjace, one sto su straftasti. evo pun ih izrael a oni su stvarno ovde koncentrisali najbolje voce i povrce na svetu. taj je pravi, steta sto se ne gaji ovde.ovakavprofimedia-0076540074.jpg

Edited by gazza1
Link to comment

godinama nisam naletela na gorak patlidžan. ove nove sorte sa malo semena uopšte nisu gorke. kada pravim nešto od seckanog patlidžana usolim ga po inerciji ili ga prokuvam u đevđiru na pari da iz njega izađe braon sok. za razne salate i pinđur patlidžan pečem u rerni u komadu i nije mi se desilo da bude gorak. obično kupujem one džinovske od 1 kilograma i gledam da budu sveži i sjajni.

Link to comment
a kad kazete da ocedite, sta to znaci? jel ga treba stiskati da izadje voda, ili se samo posoli i ostavi, pa sta se samo izlije?
ja primenjujem brutalnu fizicku silu u skladu sa svojom suptilnom naravi. :) ne, ozbiljno, nista nece da mu fali, stisni slobodno. mada, pre neki dan sam pravila prvi put a da mu nisam dusu izvadila i bilo ok. Edited by fluffer
Link to comment

neko kriške patlidžana potapa u mleko prko noći.u nekom turskom kuvaru sam našla da ih treba obariti u slanoj vodi i ocediti.nutricionistkinja mi je preporučila da ih neusoljene barim kratko na pari.

Edited by mammy two shoes
Link to comment
ja primenjujem brutalnu fizicku silu u skladu sa svojom suptilnom naravi. :) ne, ozbiljno, nista nece da mu fali, stisni slobodno. mada, pre neki dan sam pravila prvi put a da mu nisam dusu izvadila i bilo ok.
pa da, ni ja nikad nisam ni stiskala, ni nesto cekala da se cedi, samo malo posolim, i pecem i bilo uvek ok.a da vas pitam jos nesto, ja sam zivela zadnje u srbiji do 90-ih (u ns), i za to vreme nikad nisam videla patlidzan, niti je keva kupovala na pijaci, niti je moja baba to imala u basti. jel bio patlidzan tako rasprostranjen i ranije?
Link to comment

Bio je al se nije mnogo upotrebljavao.Ja ga posolim, ostavim jedno pole čuke u cediljki, i onda malo na papir, i to je to. Mali sam i slab za pritiskanje, posle nemam snage da ga jedem.

Link to comment

bilo je i bili su gorki. tada me je uvek svrbelo nepce od patlidžana.kao što se sve ređe nađe boranija sa koncima, tako su i ove današnje sorte patlidžana manje gorke, ako uopšte imaju gorčinu.

Link to comment

ja ga pustim da odstoji neko vreme, al ga ne gnjecim nimalo, sto bi valjda islo u prilog tome da u startu nije ni bio gorak. eventualno ocedim tu vodu ako se nakupila, ali se cesto desi da je nema.

Link to comment

kupila sam zrele šljive madžarke za džem. koliko minimalno šećera da stavim a da džem ne cikne? nemam hladan podrum ni špajz. moram da držim džem u kuhinji.

Link to comment
kupila sam zrele šljive madžarke za džem. koliko minimalno šećera da stavim a da džem ne cikne? nemam hladan podrum ni špajz. moram da držim džem u kuhinji.
pa trećinu na masu, sve ispod toga je kritično
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...