Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

LJUTENICA:5 kg paradajza oljustiti, samleti i ukuvati dok ne ispari 1/3 mase.Odvojeno pomesati: 150 gr secera,150 ml ulja,150 ml vinskog sirćeta,1 iseckana glavica belog luka,1 kasicica mlevenog bibera,3 lovorova lista,1/2 case vode,1 šaka soli,15 ljutih paprika (poželjno je da budu one male srcolike, ljute kao otrov).Prokuvati to 15 minuta i pomesati sa paradajzom, pa opet kuvati dok ne ispari 1/3 mase.U to se doda 50 pecenih crvenih paprika koje iscepkamo ili isecakmo sitno (po zelji), zajedno krcka jos 10 minuta i sipa u vruce tegle.

Link to comment

dobar ti ovaj recept. Ja pravila ajvar.Pečene paprike, oguljene, očišćene od sjemenki, samljevene (jedva, crko Marshal, pa je multipraktik podmetnuo leđa), pržene u ulju uz dodatak soli.Prosto, jednostavno, najukusnije. Po naški. :wub:

Link to comment
neki recept za dobar džem/marmeladu od smokve? :P
1.5 kg smokava, iseces na polovine0.5 kg secera4 kasike limunovog soka1 kasicica ravna mlevenog star anisa3 semena kardamoma, skines ljuspicu, sprasis u avanu sadrzajkuvas na srednjoj vatri dok ne prokljuca, posle smanjis na tihu dok se ne zgusne.edit: lako zagori. mesaj u pocetku i drzi ga na oku dok ne prokljuca. jednu turu sam bacila jer sam se blesavila po kuci. :) Edited by fluffer
Link to comment
1.5 kg smokava, iseces na polovine0.5 kg secera4 kasike limunovog soka1 kasicica ravna mlevenog star anisa3 semena kardamoma, skines ljuspicu, sprasis u avanu sadrzajkuvas na srednjoj vatri dok ne prokljuca, posle smanjis na tihu dok se ne zgusne.edit: lako zagori. mesaj u pocetku i drzi ga na oku dok ne prokljuca. jednu turu sam bacila jer sam se blesavila po kuci. :)
hm,svidja mi se razmera šećera ali nemam te začine..hvala u svakom slučaju..napraviću neki mixnašla sam na netu da može i malo ruma ili narandža ili rogač..istraživanje je u tokuodoh danas da obrstim dedinu smokvu :P pa ću da vidim sa čim raspolažem
Link to comment
hm,svidja mi se razmera šećera ali nemam te začine..hvala u svakom slučaju..napraviću neki mixnašla sam na netu da može i malo ruma ili narandža ili rogač..istraživanje je u tokuodoh danas da obrstim dedinu smokvu :P pa ću da vidim sa čim raspolažem
imas u gastronomu, u kapetan misinojili kod kineza u onoj olupanoj radnji sa spoljne strane kineskog trznog centra, tamo je star anis dzabemnogo je dobro, greota da ne probas, pogotovo ako jos imas dedinu smokvu za obrstiti, pa mozes razne kombinacije. :)ja napravila juce neki dzemic od ceri paradajza sa vanilom, potpuno neocekivano dobro
Link to comment

napravila one knedle sa šljivama. Mladunče br.1 obilazi okolo i zapitkuje i najzad proba jedan komadić, pa pita: a, ima li još od ovoga? Uuuuuuu ovo je mnogo dobro, što nam ovo nikad nisi pravila?! :isuse:P9080002.jpgNapravila ih prije desetak minuta, a on je pojeo već četiri. :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...