Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

stavila brodet od froncli zaledjenog bakalara presovanog u valjak da se krcka. cekam da vidim na sta ce da izadje...
kakav debakl, ovaj satro bakalar je sranje. brodet zavrsio u wc solji, a ja jedem leba i sira.
Link to comment

sinoc napravila dzem od crvenih paprika i ljutih papricica. odlicna stvar, probala zimus u australiji pa resila da isprobam sa ovdasnjim sastojcima. odlicno ide sa raznim seckanim mesistima ili moja omiljena opcija: kreker, dzemic, kriskica kamambera. 1.5 kg crvenih ili zelenih paprika5-7 crvenih ili zelenih ljutih papricica0.5 kg belog secera4dl jabukovog sirceta4 kasike soka od limete2 dugacka lista lemongrassapapriku i papricice iseci na komade, jedno dva puta pulsirati u multipraktiku tako da dobijete sitne komadice. kad cistite papricice obavezno u rukavicama. proslu turu od zelenih ljutih papricica sam cistila golim rukama, tri dana mi bridele ruke. elem, ubaciti u lonac sve komponente (lemongrass je optional), kuvati na tihoj vatri dok se ne zgusne i to je to. imam i dobar recept za catni od ceri paradajza sa incunima, to neki drugi put.

Edited by fluffer
Link to comment
kakav debakl, ovaj satro bakalar je sranje. brodet zavrsio u wc solji, a ja jedem leba i sira.
Ne htjedoh da ti kvarim feeling, a znala sam šta te čeka. Jednom sam se tako zahebala sa tim krugovima oslića. Tad i nikad više. Kad dušu nisam izvratila :(
Link to comment
sinoc napravila dzem od crvenih paprika i ljutih papricica. odlicna stvar, probala zimus u australiji pa resila da isprobam sa ovdasnjim sastojcima. odlicno ide sa raznim seckanim mesistima ili moja omiljena opcija: kreker, dzemic, kriskica kamambera. 1.5 kg crvenih ili zelenih paprika5-7 crvenih ili zelenih ljutih papricica0.5 kg belog secera4dl jabukovog sirceta4 kasike soka od limete2 dugacka lista lemongrassapapriku i papricice iseci na komade, jedno dva puta pulsirati u multipraktiku tako da dobijete sitne komadice. kad cistite papricice obavezno u rukavicama. proslu turu od zelenih ljutih papricica sam cistila golim rukama, tri dana mi bridele ruke. elem, ubaciti u lonac sve komponente (lemongrass je optional), kuvati na tihoj vatri dok se ne zgusne i to je to. imam i dobar recept za catni od ceri paradajza sa incunima, to neki drugi put.
Bookmarked :fantom:
Link to comment
Ne htjedoh da ti kvarim feeling, a znala sam šta te čeka. Jednom sam se tako zahebala sa tim krugovima oslića. Tad i nikad više. Kad dušu nisam izvratila :(
svaka skola se placa. ja sam makar nahranila psa :)
Link to comment
kad cistite papricice obavezno u rukavicama. proslu turu od zelenih ljutih papricica sam cistila golim rukama, tri dana mi bridele ruke.
ovo se i meni jednom desilo, pa sam istrljala prste polovinom limuna i skroz je resilo problem.
Link to comment

Veoma zanimljiva varijanta musake od zutih tikvica. Poprecni presek:- na mulju i prezlama postolje od tankih ploski krompira- prvi sloj tanje secenih tikvica koje nisu ostavljene prethodno da puste vodu vec blago, blago pobrasnjene kako bi brasno prilikom pecenja tu tecnost upilo- dosta mladog belog sira- seckani zreli paradajiz- sveza majkina dusa + persun + morascic- tikvice 2- malo mulja od gore(poklopljeno, urernjeno, odklopljeno, zapeceno)Uz ovo isao domaci kefir, cije je pravljenje od pre mesec dana postalo moj poslednji projekat Da bi bilo jos zajebanije umesto standardnog izexperimentisao sa leblebijskim brasnom, pa su tikvice i stvorena korica savrsenog ukusa. Estetski izgled, cista desetka, umjetnicki dojam 7.5 - zajeb je bio u izboru sira: imao neki cottage dry pressed pa je ipak sredina bila malo suvlja. Sledeci put ce ici sa mladim kozijim+pavlaka.

Link to comment

Ja sam je batalila. Proizvodnja kefira je dosigla abnormalne razmere,a kako sam samo ja ljubiteljka kefira, bilo mi je malo previše. Podijelila znancima i neznancima, a jedan dio zamrznula. I ne bi ništa od nje, iako sam već imala ranija iskustva sa zamrzavanjem-odmrzavanjem. :(

Link to comment

Zahebala se, gotovo je sad. Nemam je više :( Mati ju je prije nekih 15tak godina čuvala u frižideru u teglici sa vodom i kašičicom šećera, ali se ne mogu sjetiti da li je uopšte mijenjala tu vodu ili ne.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...