Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Ih, kao da ne znaš da svi palačinke prave odoka, nema mera.Vidi ovde, možda ima šta ti treba.http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=13227

Edited by halloween
Link to comment
Ih, kao da ne znaš da svi palačinke prave odoka, nema mera.Vidi ovde, možda ima šta ti treba.http://www.parapsiho...showtopic=13227
nista, probacu nesto od toga sad.gifa voleo bih da naucim da pravim palacinke kako valja, pa da mi ljudi dolaze svake nedelje na moje cuvene palacinke i da uzivaju uz picence dok se ja satima kuvam u kuhinji i na kraju ostanem bez apetita od neprestanog udisanja spaljenog ulja.
Link to comment
vi me zajebavate da niko ne moze da preporuci smesu za palacinke?! eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
ajd da probam, meni ove budu sasvim ok (ali da upozorim: nisam expert i niko mi ne dolazi nedeljom na palacinke :( )umutis 3 belanca, dodas zumanca i sjedinis, 200ml mleka, 3kasike ulja, 250g brasna, malko soli i 2 kasike secera (supene kasike sve)sjedinis, dodas jos 300ml mleka, pa opet sjedinisi onda vidis kakvo je testo kada ispeces prvu palacinku :)ja u ovaj "originalni" recept dodajem jos malo mleka odoka, tako da mogu da izvucem tanku palacinku (obicno testo bude za nijansu pregusto)prve dve budu malo deblje dok ne nadjem dobru gustinu, posle budu fine i tankei naravno: przi palacinke na puteru, budu mnogo ukusnije Edited by Zverilla
Link to comment
ove tvoje ne mogu se jesti s krem sirom? mislim, ko slane?
verovatno mogu ako se izbaci secer :)ja uvek pravim slatke palacinke, slane ne volim previse
Link to comment

Turi casicu loze/vodke/dzina u smesu za testo. To mu valjda pomaze da se ne cepa. Nemam pojma kako, ali to sam pokupio od dede, a deda provereno pravi najbolje palacinke u univerzumu.I kisela, naravno. moze i pivo ako nema kisela.Sto se tice secera, mene ucili da stavljam vanilin secer.

Edited by Joe D
Link to comment
vi me zajebavate da niko ne moze da preporuci smesu za palacinke?! eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
ja mogu, al moje su zilave i nemasne, takve najvise volim.
Link to comment
Turi casicu loze/vodke/dzina u smesu za testo. To mu valjda pomaze da se ne cepa. Nemam pojma kako, ali to sam pokupio od dede, a deda provereno pravi najbolje palacinke u univerzumu.I kisela, naravno. moze i pivo ako nema kisela.Sto se tice secera, mene ucili da stavljam vanilin secer.
moja keva stavlja rakiju (ili sl. alkohol) u testo (uglavnom u testo za pohovanje) zato sto kaze da tako upije manje masnoce.
Link to comment
vi me zajebavate da niko ne moze da preporuci smesu za palacinke?! eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
palacinke su uvek bile ono sto se sprema kad nemas nista u kuci osim par najosnovnijih sastojaka. samo je problem sto to svi prave odoka pa ako nisi prisustvovao pravljenju i uz to jos napravio sranje nekoliko puta - tesko da mozes nauciti. ja naucio od keve. brasno, jaje, moze dva ako ima, mleko, na vrh kasike secera, na vrh kasike soli, vode - i smesas tako da bude otprilike nesto gusce od tecnog jogurta i da nema grudvica. pa se onda pece. u tiganj kap ulja, sacekas da se zagreje i razlije svuda, kutlacom fatas, negde 3/4 klasicne kutlace za supu po komadu, razlijes i cekas da se ispece odozdo pa prevrces. ispeklo se odozdo kad odozgo vise nema tecnosti. i tako redom... u principu najbolje ti je da par puta prisustvujes/ucestvujes u pravljenju pa da onda krenes sam i nadjes svoju meru i svoj mix. ja ne znam nikog ko je drugacije naucio.
Link to comment
pa definitivno Džakarta, to im je i zaštitni znak takoreći.Sinoć smo se uverili u kvalitet istih
Šta se javljate vi saone strane stola!Morali smo da vam otimamo oval da ne plaču raebarca u samoći !Sram vas bilo!Shan se verovatno suzdržavao zbog FSS i njenih čudnih običaja ali vi ostali...Dakle Kojote Džakarta je dobro mesto za rebarca!!!Jedino što je u bašti pomrčina pa pazi na koske ;)
Link to comment
1 srednja tikvica2 mala komoracasaka seckane mirodjije (odoka, po ukusu)1 cedjen limun i isto toliko mulja100ak g rukole50-100g pecenih pinjola ili badema ili lesnika (bademe i lesnike krupno izdrobiti - mnogo su veliki ako ostanu ucelo)50-100g drobljene fetetikvicu i komorac narendati tanko, preliti uljem, limunom, posoliti neka odstoji bar pola sata, moze do sat vremena (vise od toga ne bi trebalo, nece biti krckavo)pred serviranje dodati rukolu pa lagano promesati (najbolje rukom, taman moze posle i da se lepse stavi na tanjir) da se sve sjediniservirati na tanjire, odozgo posuti bademima i fetom
ovo sam odlucila da pravim samo zato sto sam pre neki dan videla komorac u merkatoru, iznenadila se da to kod nas ima, i onda kada sam videla ovaj recept, reko super sacu. danas sam kupila sve sastojke, osim glupog komoraca koji vise nemaju, pa sam napravila bez, i skroz je fino i bez. znaci recpt ti je :thumbsup:
Link to comment

ako hocu da ispecem tikvice na tiganju kako je najbolje da to uradim?koliko debelo da nasecem? da li da posolim i ostavim malo ili da samo nasecem i odmah pecem? da li je bolje da secem uzduz ili na kolutove? i da li uopste tako spremljene tikvice ispadnu ok? ako ne, kako drugacije da ih spremim?hvala :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...