Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

pa to su stare prave originalne oblande. meni one 100x bolje od bilo kojih novokomponovanih varijanti.
+1i sto duze stoje, sve su bolje!
i ja te jedine priznajem. moja baba ih je zvala pišinger.litar mleka se dugo kuva sa šećerom dok ne uvri do pola i postane braon. u to se doda četvrt kile putera i pola kile mlevenih oraha, namažu oblande, poklope nekim plehom, odozgo poređaju enciklopedije, a sutra udari čokoladna glazura.
to je jedino sto moja keva ume da napravi, pored jos jedne torte od puslica i lesnika. da nije bilo babe, zene sto me cuvala i jos neke rodbine ne bih ja znala ni sta su palacinke, ni koh, niti bih se naucila da mrzim reform tortu.uglavnom, sto kaze serman, stropvafel moze da se sagne i izmasira stojka tim oblandama. najlepse su tako klot (mleko, secer i puter; vanila), a posle postoji varijanta za orasima ili kokosom. svake su zakon! treba otvoriti topik "koju literaturu koristite za stezanje oblandi?".kod mene u kuci tajmsov "atlas svijetske povijesti", prosvetina "mala enciklopedija", a ponekad i onaj "veliki narodni kuvar". odskoro i seseljeva "narkomanija vuka manitoga" koju sam trazila da mi se donese za rodjendan. Edited by MayDay
Link to comment
treba otvoriti topik "koju literaturu koristite za stezanje oblandi?".
Ne treba,
... odskoro i seseljeva "narkomanija vuka manitoga" koju sam trazila da mi se donese za rodjendan.
zaključala si ga :Hail:
Link to comment
uglavnom, sto kaze serman, stropvafel moze da se sagne i izmasira stojka tim oblandama.
ja nikad nisam cuo sermana da je tako bezobrazan veljoooo! angry.gif
Link to comment
ja vise volim elementarnu varijantu: samo mleko i secersad mi se to jede a ne znam da ih napravim :( :( :( :(
i meni se cini da je ova varijanta sa cokoladom malo previse avngardna za prave starinske bapske klot oblande :Di stvarno, sto duze stoje sve su bolje, kore upiju sokove iz fila pa se malo razgnjecave taman da ne budu ko da su od stiropora.
Link to comment
i meni se cini da je ova varijanta sa cokoladom malo previse avngardna za prave starinske bapske klot oblande :Di stvarno, sto duze stoje sve su bolje, kore upiju sokove iz fila pa se malo razgnjecave taman da ne budu ko da su od stiropora.
+1
Link to comment

gde mogu da se nadju sveza svinjska rebarca na novom beogradu? secam se da mi je renne jednom rekao ali sam zaboravio.rebarca sam przio na skari ali posto bih ja to jeo svakog drugog dana zanima me kako da ih spremam kuci, odnosno kako da ih isprzim na sporetu? jednom sam probao i to nije bilo to. jel moze nekako da se zgotivi da bude priblizno ukusno kao kada se ispece na skari?

Link to comment

kojote sta moze u kuhinji da se zgotivi da bude priblizno ukusno kao kada se ispece na skari? pa nista.inace - jedina kuhinjska opcija koja pije vodu za rebarca, narocito kada imaju dosta mesa na sebi, je da se zaborave u rerni na tihoj vatri - 200C pola sata pa onda na 140-150 max jos jedno 3 sata. pozeljno je da se napravi neka marinada za to ali ne mora, moze i nesto bazicno tipa so, beli luk, malo masnoce na pocetku, voda na dno posude. obavezno zatvaranje, ako nemas dobar poklopac onda staniol.edit - zaboravih za mesaru: KALIK, imaju 2 objekta, jedan kod klizalista a drugi nekih 250m odatle.

Edited by gazza1
Link to comment

pa jedino u rerni da ih spremas, przenjem u tiganju nikadprobaj jednom sa medom, meni je to odlicnomalo ih posolis pa prelijes marinadom od meda, soja sosa, soka od paradajza, par kasika ulja, bluka i tucane paprike. 5-6 sati mariniraj, pa u rernu. ja stavim u pleh papir za pecenje, pa zicanu konstrukciju da ih podignem od dna, ulijem dve-tri case vode da ne dimi i pecem na 200. povremeno ih okreni i pazi, potamne dosta i pre nego sto su gotova, zbog marinade. naravno, opet to nije isto ko na rostilju, ali nije lose

Link to comment
kojote sta moze u kuhinji da se zgotivi da bude priblizno ukusno kao kada se ispece na skari? pa nista.inace - jedina kuhinjska opcija koja pije vodu za rebarca, narocito kada imaju dosta mesa na sebi, je da se zaborave u rerni na tihoj vatri - 200C pola sata pa onda na 140-150 max jos jedno 3 sata. pozeljno je da se napravi neka marinada za to ali ne mora, moze i nesto bazicno tipa so, beli luk, malo masnoce na pocetku, voda na dno posude. obavezno zatvaranje, ako nemas dobar poklopac onda staniol.edit - zaboravih za mesaru: KALIK, imaju 2 objekta, jedan kod klizalista a drugi nekih 250m odatle.
pa jedino u rerni da ih spremas, przenjem u tiganju nikadprobaj jednom sa medom, meni je to odlicnomalo ih posolis pa prelijes marinadom od meda, soja sosa, soka od paradajza, par kasika ulja, bluka i tucane paprike. 5-6 sati mariniraj, pa u rernu. ja stavim u pleh papir za pecenje, pa zicanu konstrukciju da ih podignem od dna, ulijem dve-tri case vode da ne dimi i pecem na 200. povremeno ih okreni i pazi, potamne dosta i pre nego sto su gotova, zbog marinade. naravno, opet to nije isto ko na rostilju, ali nije lose
hvala, spremicu ih tako pa cu videti kako ce da ispadne.a jel mozete da preporucite neki dobar restoran gde mogu da jedem rebarca?
Link to comment
hvala, spremicu ih tako pa cu videti kako ce da ispadne.a jel mozete da preporucite neki dobar restoran gde mogu da jedem rebarca?
Džakarta. To ti je na pet minuta peške od Hale sportova. Provereno mesto.
Link to comment

tesko mi je da preporucim hercegovinu posto mislim da je ta kafana ozbiljan krsh ali pricale su se bajke o tim rebarcima a realno to je tamo i bilo najbolje - doduse rebarca su bila dimljenja i dosta slana. mozes da probas.pre mnogo godina bila je genijalna kafana zlatiborac iza grobarskog stadiona u kojoj su se jele telece grudi i rebra u crepulji, zalivena sa kajmakom. to je bilo u vreme dok je kafana bila u raspalom staklenom kiosku (pocetak 90-tih). u medjuvremenu su sagradili mermernu palatu i hrana naravno nije ni za qrac.ako te zadovoljava opcija telecih rebara pod sacem, odlicna su - kad ih ima - u oskaru na dorcolu. najbolje da pozoves da pitas. recimo danas vecina pecenjara nema pecenje. kao vrucina je :lol:

Link to comment

ljudi, znam svasta da napravim ali palacinke mi ne idu od ruke. dajte neki recepis za smesu, da ne budu zilave palacinke nego onako meke i poluvazdusaste i tako

Link to comment
hvala, spremicu ih tako pa cu videti kako ce da ispadne.a jel mozete da preporucite neki dobar restoran gde mogu da jedem rebarca?
pa definitivno Džakarta, to im je i zaštitni znak takoreći.Sinoć smo se uverili u kvalitet istih
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...