Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

deluje kao neki hipsteraj. oću i ja!
ti ih jedi s paradajzom kad odes u grcku :Pu cemu je fora sa ovim, sto se svi tako beskonacno odusevljavaju :unsure:
Link to comment
u cemu je fora sa ovim, sto se svi tako beskonacno odusevljavaju :unsure:
sta, ti si neki poseban covek? dry.gifstrupvafl kida, jebote
Link to comment
u cemu je fora sa ovim, sto se svi tako beskonacno odusevljavaju :unsure:
+1ja samo htela da probam da napravim 1 obični beldžn vafel a oni svi u patnju za ovim nekim nedostižnim <_<
Link to comment

moja pokojna baba olga je pravila oblande (nemoj da je neko napisao oblatne, ima da stiskam riport ko daba:)) sa filom od karamele uz dodatak cimta koje su bile takav mamojeb da mi je stroepvafl samo bledi podsetnik na to remek delo sumadijske kuzine.

Link to comment
+ bilijunda je probo znao bimoram napraviti Templ Strupvafla
napravi topik, za pochetak, poshto nam se ovako vampiri svako malo ^_^@ gazza. a sto ne sme da se kaze rech na 'o'? jel ne smem da kazem ni kako ih moja baba menja po padezima? :unsure::lol: Edited by thermal bug
Link to comment
moja pokojna baba olga je pravila oblande (nemoj da je neko napisao oblatne, ima da stiskam riport ko daba:)) sa filom od karamele uz dodatak cimta koje su bile takav mamojeb da mi je stroepvafl samo bledi podsetnik na to remek delo sumadijske kuzine.
pa to su stare prave originalne oblande. meni one 100x bolje od bilo kojih novokomponovanih varijanti.
Link to comment

i ja te jedine priznajem. moja baba ih je zvala pišinger.litar mleka se dugo kuva sa šećerom dok ne uvri do pola i postane braon. u to se doda četvrt kile putera i pola kile mlevenih oraha, namažu oblande, poklope nekim plehom, odozgo poređaju enciklopedije, a sutra udari čokoladna glazura.

Link to comment
i ja te jedine priznajem. moja baba ih je zvala pišinger.litar mleka se dugo kuva sa šećerom dok ne uvri do pola i postane braon. u to se doda četvrt kile putera i pola kile mlevenih oraha, namažu oblande, poklope nekim plehom, odozgo poređaju enciklopedije, a sutra udari čokoladna glazura.
ja vise volim elementarnu varijantu: samo mleko i secersad mi se to jede a ne znam da ih napravim :( :( :( :(
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...