Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

kad se spominje sremska - koja je dobra i gde ima da se kupi (u beogradu)?nekada davno sam je voleo, a onda se (90ih) pretvorila u sinonim za najgori otrov na trzistu i od tada vise nisam imao hrabrosti da je probam
Kako misliš gde ima? Ima je svuda, u svakom delikatesnom odjelu. Kad sam bio mali voleo sam da jedem sremsku s feferonama uz svež lebac.A da je otrov, sve to s nitritima i drugim dodacima je otrov. Mislim da je bila otrov i onda kada ssam je jeo.Kod sremske je problem što je nikad ne ljušte, za razliku od "izletničke" ili kulena.Ponekad volim da stavim parčence-dva na domaću pizzu, samo da mi zamiriše, ali mečku rodim dok je ogulim.Danas "preferiram" da u italijanskim deliaktesni mradnjama uzmem njihovu svinjsku klobasu ili da mi kod Zlatiborca narežu kobaju ili kulen. Mada sam siguran da i tu ima otrova.
Link to comment

arame, ne ocekuj nista senzacionalno. ja sve zdrljavam na najlaksi nacin.dakle, iseci pilece belo na komade od 50 gr (lepse izgleda na oko kad se servira tako u onom sosu nego kad su mali komadici ko za kineze ili kad su cele komadine) i proprzi na maslinovom. kad uhvati sa obe strane i procenis da moze da se jede tako, baci cen, dva belog luka, cisto da zamirise (mada moze i bez toga). onda ubacis pavlaku (creme fraiche) i promesas i onda krenes da dodajes sireve. pre toga ih iseci na kocke da se brze istope. dakle, ja sam ovog puta koristila koziji sir i ovu mesavinu maskarponea i gorgonzole. alternativno, mozes da koristis burratu umesto maskarponea, bilo koji plavi sir umesto gorgonzole (mada bi rokfor verovatno u kombinaciji sa kozijim presudio nasim aortama) ili kako vec zelis. kad se istope provrtis ih jos par minuta varjacom da piletina upije i dodas bilje koje volis (ja sam stavila provansalsku mesavinu, ali sam sigurna da bi i nana odradila posao, ako ne i origano). posoli sve po ukusu, of kors.ps. dodaj i parmidjano ili pekorino ili granu padano pred kraj ako volis. cisto da bude 4 vrste sira.. :D

Edited by MayDay
Link to comment
Kako misliš gde ima? Ima je svuda, u svakom delikatesnom odjelu. Kad sam bio mali voleo sam da jedem sremsku s feferonama uz svež lebac.A da je otrov, sve to s nitritima i drugim dodacima je otrov. Mislim da je bila otrov i onda kada ssam je jeo.Kod sremske je problem što je nikad ne ljušte, za razliku od "izletničke" ili kulena.Ponekad volim da stavim parčence-dva na domaću pizzu, samo da mi zamiriše, ali mečku rodim dok je ogulim.Danas "preferiram" da u italijanskim deliaktesni mradnjama uzmem njihovu svinjsku klobasu ili da mi kod Zlatiborca narežu kobaju ili kulen. Mada sam siguran da i tu ima otrova.
otrov kao: sadrzaj su bili ogromni komadi slanine, a ono okolo je bila smesa brasna, aleve paprike (cigle? :) ) i mlevenih zilaza nitrite ne znam da l' ih je bilo, to je ipak bilo 90ih ;)a pitam gde se moze naci kvalitetna jer mi se jede a nemam vremena da experimentisem sa random uzorcima jer vec neko vreme nisam u bg.u (pa kad dodjem, ocu sve na izvolte :))
Link to comment

1 srednja tikvica2 mala komoracasaka seckane mirodjije (odoka, po ukusu)1 cedjen limun i isto toliko mulja100ak g rukole50-100g pecenih pinjola ili badema ili lesnika (bademe i lesnike krupno izdrobiti - mnogo su veliki ako ostanu ucelo)50-100g drobljene fetetikvicu i komorac narendati tanko, preliti uljem, limunom, posoliti neka odstoji bar pola sata, moze do sat vremena (vise od toga ne bi trebalo, nece biti krckavo)pred serviranje dodati rukolu pa lagano promesati (najbolje rukom, taman moze posle i da se lepse stavi na tanjir) da se sve sjediniservirati na tanjire, odozgo posuti bademima i fetom

Link to comment
što? :unsure: baš mi se jede :stokila: a na netu ih ima 3245627miliona recepata pa reko da pitam vasjel sam negde pogrešila? :unsure:
Ma nista nego sad ce da krene4p47e.jpg-metrija
Link to comment

stroopwafel je najbolja i najjebenija stvar u istoriji.btw nema gi u DM-u kod "Londona"...

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...