Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

^imaš pravo. onda bi mogla u nih neka čorba (luk, sočivo?) i odozgo sirove tikvice su manje vodene od onih običnih. dobro idu sa blitvom umesto krompira.trenutno sam u fazi skarabudživanja svakog posla koga se prihvatim, tako ad mi oblik i estetika uopšte nisu pali na pamet.

Edited by mammy two shoes
Link to comment
skuvala sam danas ovobez vegete i vlasca, socivo iz konzerve. 'nako, nije lose. jedino ne znam sta bih s njim, kao hrana za bebe koja se ne slaze ni uz sta, najmanje uz hleb. mozda mlad sir koji nemam, konzerva tune?!
kao namaz za kanapeicice, kreker, to i odozgo po zelji :)
Link to comment
now making: dzem od rabarbare. nije da umem, ali mozda izadje na nesto dobro.
ne mozes da omanes - ona se jako brzo uzelatinasti i pretvori u kashu.jedino stavi dosta secera, posto je vraski kisela.
Link to comment

Jedu mi se old skul sarmice od zelja, ali nemam zelja. Teorijski imam umesto toga blitvu na dovoljno maloj udaljenosti da mi moja lenjost ne ubije craving za sarmicama. Da li je blitva adekvatna zamena za zelje, bojim se da nije predebela pa da ispadne zvackavo previse. Da pustim korak do radnje ili da iskoristim vinovu lozu koju imam (a koja nije bas u cvetu mladosti s obzirom da se malo sasusila od stajanja u fridzu).

Link to comment

kupio heljdu, a nikad ranije je nisam spremao pa ne znam koliko joj vremena treba da se skuva?znači, ne treba mi nikakav poseban recept, planiram da je spremim na najobičniji način, kao prilog, umesto pirinča.kako da znam kad je gotova, i da li da je kuvam u puno vode ili kako?

Edited by mr@ki
Link to comment

kuvaš je petnaestak minuta u posoljenoj vodi na tihoj vatri. vode treba da bude 2 prsta iznad heljde. posle petnaest minuta izvadi par zrna i probaj. ako hoćeš kašu ugasi ringlu, poklopi lonac. heljda će pokupiti ostatak vode.

Link to comment

hvala. malo mi se raskuvala, ali znaću za sledeći put.edit: kad smo već kod heljde, kako je vi jedete? ako imate neki dobar, ne preterano komplikovan recept...

Edited by mr@ki
Link to comment
Jedu mi se old skul sarmice od zelja, ali nemam zelja. Teorijski imam umesto toga blitvu na dovoljno maloj udaljenosti da mi moja lenjost ne ubije craving za sarmicama. Da li je blitva adekvatna zamena za zelje, bojim se da nije predebela pa da ispadne zvackavo previse. Da pustim korak do radnje ili da iskoristim vinovu lozu koju imam (a koja nije bas u cvetu mladosti s obzirom da se malo sasusila od stajanja u fridzu).
e, sarmice od zelja su potreban i dovoljan razlog da overis dijagonalu u doba rucka, ili malo kasnije.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...