Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

djecace, vidi se da jos ne znas kako tvrdu opnicu imaju pinjole i koliko muke i pljuckanja treba za tricavih 100g :s_d:

ramsons, darling, ramsons:)e sad, kako se kliče po kvebečki, to ćete morati da pitate nekog jezičitijeg od menehttp://en.wikipedia.org/wiki/Ramsonssamo ignorišite cvetove, ovi naši se jedu brez toga (ja bih cvet možda i pojeo ali ih nema) vidim da je klub kino(a)loga u nastajanju, dajte taj recepis koji imate
o, hvalahvala i oprostite na cekanju morala sam konsultovati svoju baku dalmatinkurecepis je trebao biti za nas, male od kujne, koji jos uvijek shtopujemo vrijeme, mjerice, stepene usijanja, a ne vas velikane kuhane rijeci. dakle, sve isto kao sto ste vec pisali samo umjesto zelenjave dodajte na pocetku 2-3 zvjezdice anisa. ako vam quinoa kao takva bude licila na ljubav, onu pravu sto pali zvjezdice u ocima, znajte da je do anisa :)
Link to comment
Puževi u istarskom šugu (povrtni temeljac, rakija, crno vino, češnjak, rajčica, bosiljak) sa kuvanim krompirom.1 vrh.
daj to malo detaljnije, taj šug, mozes i na recepte
Pakovanje (250gr) puževa, očišćenih i kuvanih (mogu i zamrznuti) , 1,5 dl mulja, 2 glavice cluka, 2-3 čena bluka, 2-3 pelat paradajza (ili paradajz pire), peršun, kašika brašna, 1 dl crnog vina, 1 supena kašika konjaka ili rakije, so, biber, sveži bosiljak.Na ulju popržiti cluk i kad postane staklast dodati sitno sečen bluk, peršun, brašno, kad brašno porumeni dodati paradajz.Dodati puževe, posoliti, pobiberiti i dodati vino. Uz povremeno mešanje kuvati 45 minuta. Desetak minuta pred kraj dodati kašiku konjaka ili rakije, a pred sam kraj kuvanja dodati sitno seckan sveži bosiljak. Poslužiti uz palentu li kuvan krompir. Edited by historian
Link to comment
šampinjoni su glupi i ja sam glup. imam pakovanje u frižideru, oću da ih spremim, a ništa mi ne pada na pamet.dajte nešto
ja sam pocela da pravim de luxe 'paprikas' od sampinjona. prvo proprzim praziluk na puteru, zatim dodam sampinjone, zacine po zelji i vodom razblazeno crno vino. dodam i neko zrnevlje, najbolje truncica heljde pred kraj ali i pirinac radi posao. puter da jelu punocu ukusa, vino aromu, a oba idu odlicno sa sampinjonima. e sad to je baza. na to mogu razne nadogradnje, recimo u vidu przene slaninice i komada piletine :lol:, suvog grozdja, i raznog povrca.
Link to comment

Pretpostavljam da si komplikovao nešto. Za šampinjone ima oko 1,5 način da ispadnu ok, osim ako se ne zatrpaju ukusima pa ti je onda svejedno da li ti je baza bila stiropor ili nešto drugo.

Link to comment

Šampinjoni su sranje sami po sebi, pa ih treba pomešati s drugim gljivama, a najpraktičnije je da se uvek ima mešavina sušenih gljiva (ima po prodavnicama zdrave hrane i po većim robnim kućama). To se natopi po uputstvu, pa onda mnogo crnog luka dinstati s mnogo soli i bibera, pa usrane šampinjone i gljive, čekaš da tečnost ispari, pa uliješ malo belog vina, pa kad i to ispari, malo meda na kraju.

Link to comment
Šampinjoni su sranje sami po sebi, pa ih treba pomešati s drugim gljivama, a najpraktičnije je da se uvek ima mešavina sušenih gljiva (ima po prodavnicama zdrave hrane i po većim robnim kućama). To se natopi po uputstvu, pa onda mnogo crnog luka dinstati s mnogo soli i bibera, pa usrane šampinjone i gljive, čekaš da tečnost ispari, pa uliješ malo belog vina, pa kad i to ispari, malo meda na kraju.
... jes pa od silnog dinstanja na kraju dobiješ kvalitetno začinjen ćušpajz od raskvašenog kartona. :(Osim ranije pomenutog prženja na plotni sa malo usutog putera (ili ulja) sa peršunom, ja preproručam da se šampinjoni iseku na što krupnije komade (maksimalno na četvrtine ako su veliki) i kratko isprže na malo ulja ili putera, začine po želji, tečnost koju puste može da se redukuje (da se zgusne, nikako da se čeka da ispari), ali može i da se ostavi. Poenta je da se što kraće termički obrađuju, da se na kraju oseća ukus i tekstura pečurke, a ne da se pečurka pretvori u kašu.
Link to comment

Moje omiljene paste su sirotinjske. Danas pravio Pici con le briciole.briciole = prezlePici su karakteristicni za Toskanu i Umbriju, nesto kao rukom rolane spagete, deblje malo i nepravilne. Lako ih covek moze i sam napraviti, ali ja naleteo na kupovne. Eo slika:4143497841_e62f0e33b8.jpgSos: par cenova bluka usitniti i blago ugrejati na mulju, krnuti 4-5 kasika prezli i malo pojacati vatru. Namrviti nekoliko suvih crvenih paprika u to, par okreta bibera. Da se pozlate mrvice. Kad se to sune na testeninu, dodati sveza persuna, krupno rukom kidana. Izdasno narendati sira. Trebalo bi pecorino, ali nije se imalo, parmezan odradio sasvim fino. Jedino sto sam ih zaljutio ko ludak, preznojismo se svi od tri zalogaja :D

Link to comment
Moje omiljene paste su sirotinjske. Danas pravio Pici con le briciole.briciole = prezlePici su karakteristicni za Toskanu i Umbriju, nesto kao rukom rolane spagete, deblje malo i nepravilne. Lako ih covek moze i sam napraviti, ali ja naleteo na kupovne. Eo slika:4143497841_e62f0e33b8.jpgSos: par cenova bluka usitniti i blago ugrejati na mulju, krnuti 4-5 kasika prezli i malo pojacati vatru. Namrviti nekoliko suvih crvenih paprika u to, par okreta bibera. Da se pozlate mrvice. Kad se to sune na testeninu, dodati sveza persuna, krupno rukom kidana. Izdasno narendati sira. Trebalo bi pecorino, ali nije se imalo, parmezan odradio sasvim fino. Jedino sto sam ih zaljutio ko ludak, preznojismo se svi od tri zalogaja :D
otvarava apetit!
Link to comment
Daj recept za ručno spravljanje!
e jebga sad, testo ko testo :D2/3 brasno, 1/3 griz, mlaka voda, malo soli, moze i kasika mulja. Ja volim bez jaja, ali moze i jaje. Umesis u glatku kuglu pa ostavis da odmori pola sata. Nabrasnjavis radnu povrsinu, otkidas komade i rolas rukama. Da bude tanje od olovke, duzine spageta. Gledas da budu brasnjavi i spolja, da se ne lepe.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...