Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

drzite i jedite sa dve ruke. neka curi i ispada na sve strane!
Jašta.Nego, nikako da nađem u Bg bilo šta što ima makar privid kukuruzne tortilje. Mislim, ni ove pšenične nisu loše, al bilo bi lepo.
Link to comment

Sad snimio da imam i tortilje i onaj Neoplantin Prego posni suljpa x3, zaostao iz prošlogodišnje grčke avanture paradajz turiste. Za trenutak mi palo na pamet da se upustim u neku varijantu, ali bolje sutra, da ne radi napalm u zlo doba.

Link to comment
Jašta.Nego, nikako da nađem u Bg bilo šta što ima makar privid kukuruzne tortilje.
video sam na tv.u da neki (manjevise) cuveni kuvar umesto njih napravi palacinke u cije testo doda kukuruznog brasna. hvalili ga oni sto su jeli, al ja jos nisam probao (te savet uzeti s rezervom)
Link to comment

Koje kukuruzno brašno, ja sam hteo belo kukuruzno sa kamena da probam u varijanti palačinki ali ... još nisam.Što se tiče buritosa...hehehe...copycat :P Juče ponovo jeli. Sa paprikom proprženom i mlevenim mesom i rižom i mileramom :)

Link to comment
pojeo sam 2 i ocu da mrem, jel moze neko da javi ejmi da ne pocinje dok ne pronadjem kalemegdan
pretpostavljam da nije bilo vecih problema sa tim? ^_^
Link to comment

Generalno se kukuruzno (belo, žuto, sa kamena, kurca, kako god) uvek meša sa nekim sitnijim tipa pšenično, pošto od samog nema leba da napraviš nešto što će se držati na okupu.

Link to comment

drago mi je sto je moje tortiljanje doprinelo provodu koji ce pamtiti desetine hiljada mladih i starih.... ejmi carica, da se ponovi i ovde, moja macka odlepila na nju sinoc!

Link to comment

ma bre uzmi pleh i stavi alu foliju, izvadi drskice iz sampinjona, stavi kockicu putera i malo belog lika u klobuk, posoli, drskice razbacaj okolo da se i one ispeku, peci pola sata i nista bolje od sampinjona se ne moze ni dobiti

Link to comment

I ja ih tako najčešće pravim, još ubacim seckane ljute paprike, i peršunovog lista. Uvek ispadne extra.Ili da nagruvaš crnog luka i paradajza pa d praviš kvazi gulaš?

Link to comment

jbla me zelja da napravim pesto genovese kako treba.100 gr pinjola - 700 dindzi!beat that, gazzo, sa tvojim zgrazavanjem nad skupocom kinoe.pu!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...