Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Paprat koju ja znam izgleda drugacije :D Isto prvi put vidim, a nagledala se i probala svacega. Skuvano stvarno izgleda vanzemaljski, a zivo kao figurice od zelenog plastelina. Uglavnom, ni blizu necega sto bi priroda na zelenoj planeti stvorila :Dedit: plavoj planeti!

Edited by Isis
Link to comment

Secam se da je Bear Grylls u nekoj od svojih avantura hasao violinice al ne mogu da se setim dal ih je termicki obradjivao, probao sam da nadjem na youtjubeu al izgleda da poklonicima lika i dela to nije bilo previse interesantno pored ostalih delicija koje je doticni izedao....

Link to comment
Secam se da je Bear Grylls u nekoj od svojih avantura hasao violinice al ne mogu da se setim dal ih je termicki obradjivao, probao sam da nadjem na youtjubeu al izgleda da poklonicima lika i dela to nije bilo previse interesantno pored ostalih delicija koje je doticni izedao....
Ako ih je jeo, to onda znači da su pune proteina koji daje energiju i da imaju ukus na dimljenu neslanu slinu.
Link to comment

Jela gazpacho po Bgd restoranima, poslednji put Kod Španca i ne bejah oduševljena. Idealno vreme za ovo jelo, milion recepata na netu, sastojci ispred mene , al' neki savet za odnos ? Stavljate li hleb ili prezle? :huh:

Link to comment
Paprat koju ja znam izgleda drugacije :D Isto prvi put vidim, a nagledala se i probala svacega. Skuvano stvarno izgleda vanzemaljski, a zivo kao figurice od zelenog plastelina. Uglavnom, ni blizu necega sto bi priroda na zelenoj planeti stvorila :Dedit: plavoj planeti!
Ovo jeste paprat, ali u pitanju su mladi, jos nerazvijeni listovi.
Link to comment

Ja sinoć pravila farfalle sa sosom od šparoga, strugane limunove kore i parmezana. Isprljala šerpi, lonaca i tiganja za medalju + multipraktik, ali rezultat njam. Jednostavno, skroz letnje lagano.Prilicno sam se držala ovog receptahttp://www.epicurious.com/recipes/food/views/Pasta-with-Asparagus-Lemon-Sauce-103382samo sam kremastosti sosa radi dodala malo pavlake (Meggle, 30%). Malo sam se bojala da će rezultujući sos dabiti boju gvakamolija od juce, ili ne daj boze, alien zelenu, medjutim sve izgleda sasvim dobro. Gost se istakao sa vinom. Dezert: renneov preporučeni sladoled od vanile i praaave jagode. :wub:

post-3760-13078749064651.jpg

Link to comment

Švedski sto:1. njoki domaći, skuvani pa u sosu od plavog sira o pljevaljskog punomasnog, s mnogo peršuna 2. rezanci od heljde, popareni u posoljenom mleku s pljevaljskim sirom, takođe mnogo peršuna3. salata od pečenih paprika, s "vinegretom" od soja sosa i maslinovog ulja i neverovatno mnogo belog luka4. lepinje sa duvan-čvarcima i kajmakom

Link to comment
tesko mi je priznati ali otkrio sam kinou i svidja mi se, jedino sto imam subliminalni otpor prema kupovini u zlocinackom biospajzu na kalenicu gde kosta 1000 din/kgjel ima neko ideju gde ovo ima za manje pare, cenim da nema razloga da kosta vise od upola manje
ja pazarila u merkatoru, al i tamo strašno košta, moram da proverim koliko mi je pakovanje - jer mi se čini da sam ga platila blizu 700 kinti, mada beše za moje pojmove davno početkom maja - senilna sam. ako sam pola kile platila 700 dinara, sad ću da se rknem.
Link to comment

šta da kuvam? dajte makar preporuku za životinju, trenutno dostupnu na putu s posla, ostalo mogu i sama. sve mi meso dosadilo, al ga se ne odričem! hoću ovih dana da pravim čiken mole, al ne mogu da nađem dobar recept.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...