Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

neki dobar, brz i jednostavan recept za violinaste smotuljke, tkz fiddleheads, a da nisu salata ili preliveni puterom?
ja ih najvise s pastom, koristim orekijete ili pene, kratku pastu. skuvam ih s pastom u slanoj vodi. blago proprzim beli luk na maslinovom, umesam violinice i pastu, dodam malo vode u kom se kuvalo, so, biber, majcina dusica i odozgo neki stari ovcji sir. prste da polizes.
Link to comment
ja ih najvise s pastom, koristim orekijete ili pene, kratku pastu. skuvam ih s pastom u slanoj vodi. blago proprzim beli luk na maslinovom, umesam violinice i pastu, dodam malo vode u kom se kuvalo, so, biber, majcina dusica i odozgo neki stari ovcji sir. prste da polizes.
hvala draga,ama kako zajedno s pastom? ne oboje je? i zar pasta podnosi 15minutno kuvanje koliko se zahtijeva za violine, inace mogu biti toxicne, ili je vrijeme kuvanja zadovoljeno s tim doprzavanjem na luku i maslinovom?? mislim ne bih ja, al' shtoperica otkucava :s_d:
Link to comment
i zar pasta podnosi 15minutno kuvanje koliko se zahtijeva za violine
kakvih 15 minuta za viole?! ja ih ubacim u posoljenu kljucalu vodu na pola minuta, minut, pa onda u ladnu i napravim ih ko dalmatinsku salatu sa sparogama i kuvanim jajima, s malo kvasine i maslinovog ulja. do sad nisam umrla. meni su super i sa kokosovim mlekom, zelenim karijem, djumbirom, blukom i shrimp paste, volim ja te egzotike :) Edited by cmrlj
Link to comment

u mom kraju su poznatije pod nazivom tête de violonukus im je blago bljutav, ako se ne zacine s necim, najblize nesto izmedju mahunarki i articoke, inace vrlo zdrave, idealne za povrtoljupce.@cmrljicae, da egzotika je zakon, sve do jednom :s_d: ne bih se ja igrala tim nedokuvavanjem

Edited by Pikoleta
Link to comment
kakvih 15 minuta za viole?! ja ih ubacim u posoljenu kljucalu vodu na pola minuta, minut, pa onda u ladnu i napravim ih ko dalmatinsku salatu sa sparogama i kuvanim jajima, s malo kvasine i maslinovog ulja. do sad nisam umrla. meni su super i sa kokosovim mlekom, zelenim karijem, djumbirom, blukom i shrimp paste, volim ja te egzotike :)
http://www.hc-sc.gc.ca/fn-an/securit/kitchen-cuisine/fiddlehead-fougere-eng.php :unsure:
Link to comment
Fiddlehead9_E_20090428103940.jpgto je ovo? pretpostavljam da ih prvo ubijete? :o :blink:kakav to ukus ima? jelda da to nema kod nas? renne? :unsure: Edited by thermal bug
Link to comment

najblize tome sto sam video u srbijici je neka pola metra i jace dugacka boranija kod kineza. mozda i nije boranija ali tako izgleda.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...