Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Meso svinjsko, but ili kare, ja više volim but propržiš na ulju sa obe strane.Ivadiš meso, pa u to ulje baciš luk, izdinstaš, onda gruneš pariku i paradajz, pa vratiš meso.Ostalo je klasika, so, biber, pa dinstaš dok svinja ne omekša.Možeš na kraju dodati jaje ako voliš, i narovno ljutiš po ukusu.

Link to comment

bolja varijanta je da meso bude sa roštilja, najbolje ražnjići, a da paprike budu pečene. ja u iseckan luk umešam kašičicu soli, dobro to utrljam i pustim da odstoji.

Link to comment

Zavrsno dinstanje obavljam u belom vinu....Nasuo pola sake sudzuk tucane ljute paprike, gi ga gu style.

Link to comment

gospodo, muckalica je uspela. zahvaljujem se na mudrim savetima i analizama. nedostatak samokontrole u sipanju paprike sada ce dovesti do toga da moram da sabijem flasu sardonea. dinstanje belim vinom daje jako lep ukus muckalici, a umesto pravog paradajza koristio sam onaj obicni koncentrat iz tegle koji se pokazao fantasticno.neuobicajen izbor mesa koji ja volim: file, koji sam blago izlupao pre secenja i dobrog przenja na ulju.

Link to comment
Da li misle na poparen pa oljušten badem seckan na listiće ili baš na list badema? Ovo drugo, sto posto, ali ipak... Hm.
Ovo prvo, sto posto.Edit: doneo iz Hr par kantica slanih srdela i inćuna, & par litara fenomenalnog mulja,danima se rasturam od kombinacije ova dva... Edited by historian
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...