Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

оћеш да кажеш да је тајна у строго контролисаној бајатости?
Sta da ti kazem, probaj...
Link to comment

fora je da kad ga iseces da ga gnjecis prstima da pusti vodicu + secerakjoj sto volim spjuzeni kupus!! mmmmmm......=================sta jos da stavim na salatu od svezeg spanaca sa jagodama i zrncima pinjola? ali da je nesto izkuce, nemojte mi nesto egzoticno..

Link to comment

Iseckala kupus, sad jos samo da odstoji. To stajanje, jel komplet zacinjeno sve sa uljem i ostalim, ili tako suvo, pa tek pred serviranje zaciniti?Divlji sremus, zna li neko neku dobru salata od njega? Ili nesto drugo, otvorena sam za sve kulinarske opcije. Pada mi na pamet neki dip, al ga ima dosta, pa svi predlozi dolaze u obzir. Mogu i neke improvizacije iz glave. Ja nemam hrabrosti u tom smislu, posto uopste ne mogu da pojmim kako bi se ponasala tolika aromaticnost I jacina ukusa u nekim kombinacijama ili pri termickoj obradi, recimo.

Link to comment
Iseckala kupus, sad jos samo da odstoji. To stajanje, jel komplet zacinjeno sve sa uljem i ostalim, ili tako suvo, pa tek pred serviranje zaciniti?Divlji sremus, zna li neko neku dobru salata od njega? Ili nesto drugo, otvorena sam za sve kulinarske opcije. Pada mi na pamet neki dip, al ga ima dosta, pa svi predlozi dolaze u obzir. Mogu i neke improvizacije iz glave. Ja nemam hrabrosti u tom smislu, posto uopste ne mogu da pojmim kako bi se ponasala tolika aromaticnost I jacina ukusa u nekim kombinacijama ili pri termickoj obradi, recimo.
Do sada je pojedena salata, ali eto, da ti javim da ja tek pred serviranje začinim jer u suprotnom kupus pusti previše tečnosti.A za sremuš pogledaj ovde, naći ćeš nešto što voliš.
=================sta jos da stavim na salatu od svezeg spanaca sa jagodama i zrncima pinjola? ali da je nesto izkuce, nemojte mi nesto egzoticno..
Ovo dobro zvuči, preliv pogotovo, jer je ova kombinacija meda i maka odlična za krvnu sliku i bez spanaća. Listići badema su mi nepoznanica. Da li misle na poparen pa oljušten badem seckan na listiće ili baš na list badema? Ovo drugo, sto posto, ali ipak... Hm.
Link to comment
Iseckala kupus, sad jos samo da odstoji. To stajanje, jel komplet zacinjeno sve sa uljem i ostalim, ili tako suvo, pa tek pred serviranje zaciniti?Divlji sremus, zna li neko neku dobru salata od njega? Ili nesto drugo, otvorena sam za sve kulinarske opcije. Pada mi na pamet neki dip, al ga ima dosta, pa svi predlozi dolaze u obzir. Mogu i neke improvizacije iz glave. Ja nemam hrabrosti u tom smislu, posto uopste ne mogu da pojmim kako bi se ponasala tolika aromaticnost I jacina ukusa u nekim kombinacijama ili pri termickoj obradi, recimo.
divlji sremush ako hocesh na salatu, da znash da se spremash za objavu hemijskog rata, nemoj da bude da ti nisam rekla :Pa u chorbe je odlichan, daje neki shmek 'mastan', a na bluk vrlo lajt, blaze nego pravi bluk. ja sam za supice.
Link to comment
Iseckala kupus, sad jos samo da odstoji. To stajanje, jel komplet zacinjeno sve sa uljem i ostalim, ili tako suvo, pa tek pred serviranje zaciniti?Divlji sremus, zna li neko neku dobru salata od njega? Ili nesto drugo, otvorena sam za sve kulinarske opcije. Pada mi na pamet neki dip, al ga ima dosta, pa svi predlozi dolaze u obzir. Mogu i neke improvizacije iz glave. Ja nemam hrabrosti u tom smislu, posto uopste ne mogu da pojmim kako bi se ponasala tolika aromaticnost I jacina ukusa u nekim kombinacijama ili pri termickoj obradi, recimo.
Sremuš čini mi se ne podnosi termičku obradu.Moj favourite sa sremušem je pesto od sremuša (doduše to nije salata): pomešati seckani sremuš, prepečeni i iseckani bademi, sitno rendan ovčiji kačkavalj (selam, pekorino i sl.), maslinovo ulje, so. Seckati ručno, nipošto u blenderu.
Link to comment

Hvala svima za ideje sa sremusem. Ako ima jos ko, neka javi, nije kasno posto toga ima cini mi se celu poljanu sa suve planine da su mi nabrali :D. Mene isto stra' tog hemijskog rata, vidim u nekim receptima za salatu stavljaju i sremus i beli luk sto je meni iz ove moje kukavicke perspektive mnogo. Ja bih to ili-ili.

Link to comment

Istina, hemijski rat vodi se raznim oruzjem :lol:Bubo, preciziraj na kom se frontu vodi borba. Meni je fridz vec ko gasna komora, a da ga nisam jos ni takla.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...