Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

eh, da. pored gore navedenih upotreba, dobro je i za preliti vrelu pastu, za one polugotove tortilje also (uz dodatak sira, pavlake, ajvara/dalmatinske paštete, kapara, feferona, tucane paprike i tabasca, zelene salate, maslina...), može na neki dobar crni hleb (onaj lovački npr) pa da se zapeče u rerni ili tako nešto. realno veoma korisna a preukusna stvar.

Link to comment

moze li nekako da se skuva komadina juneceg mesa da bude ukusna a da ne bude u drustvu sa standardnim pratiljama(sargarepa, zelen, celer...)?

Link to comment
moze li nekako da se skuva komadina juneceg mesa da bude ukusna a da ne bude u drustvu sa standardnim pratiljama(sargarepa, zelen, celer...)?
Ako ti ne treba supa, a ocigledno ne treba :) , da bi junetina bila ukusnija stavlja se u kipucu vodu i krace kuva nego za supu, solis naknadno.
Link to comment

old school: biber zrno, lovor. toliko.i poslužiš uz knedle od hleba i sos od šargarepe. ili knedlice obične, od brašna, one mekane, sa mileramom

Link to comment
e da, znam za kipucu, da bi ostala socna unutra, ali koliko da je kuvam i da li da stavljam ista u tu vodu osim soli ?
NE so u vodu ! A duzina kuvanja zavisi od toga koliki je komad mesa, tu ti ne mogu pomoci, bockaj povremeno....
Link to comment

E došao sam u posed one aparature za pečenje keksa "galete" ili ko ih kako zove već...Jel ima neko neki egzotični recept onaj klasični znam...

Link to comment
Na koju foru se pravi kupus salata da bude onako ko u kafani - taman onako mlitava, a ipak krckava?
и мене се то интересује!
Link to comment
Na koju foru se pravi kupus salata da bude onako ko u kafani - taman onako mlitava, a ipak krckava?
Pravi kafandzije kupus salatu prave danas za sutra :fantom:
Link to comment
Pravi kafandzije kupus salatu prave danas za sutra :fantom:
оћеш да кажеш да је тајна у строго контролисаној бајатости?
Link to comment

Za secer mi i mama rekla, al sam bila malo sumnjicava. Al ako renne kaze, onda mora da je to to :D. I kolko secera da stavim na npr. glavicu kupusa? Obe fore cu da primenim, io secer i da odstoji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...