Jump to content

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

mislim da ce gazzu ova vest o pocetku sezone pocetkom maja posebno obradovati :lol:
imas pravo, kod mene je doživljaj janjeće sezone sociokulturno uvjetovan. naime, rasni se katolici poznaju o tome što prije uskrsa ne serviraju janjetinu, prestaju puši i kreću na fitnes. a kad prođe korizma kreće odmazda kad jaganjci utihnu. ove je godine uskrs očito pao prekasno. biggrin.gif
:D ima mladog boba ali stize 2 meseca nakon dalmacije. ne znam zasto ali tako je. mozda da popricas sa babom sa zemunske pijace da sledece godine poseje malo ranije?
ma inače mu je sezona dosta kratka, a i ne sadi baš naširoko po obali-tu i tamo koji zaljubljenik. ali ga se može zamrznit i ne gubi puno na okusu. ovaj vremešniji bob mi je isto ok, ali je zayebancija s kuhanjem- namočiš ga recimo i noć ranije, a opet je neizvjesno kako će se u kuhanju ponašat.
oli bi i ja mogla biti obaveshtena, kad pochne taj vash bob? ^_^i kako da ga prepoznam, narafski :blush:
e pa od svih forumaša da ti još nisi vidila boba (svoga) laugh.gif
Link to comment

hoću da stavim u teglicu iseckanog belog luka i peršuna i da prelijem hc muljem, ima li možda neko ideju šta bih eventualno mogao od začina da stavim? staaari kozji sir i ljuta papričica excluded, to sam već radio. ovo mi treba kao marinada/preliv za kasniju upotrebu

Link to comment
hoću da stavim u teglicu iseckanog belog luka i peršuna i da prelijem hc muljem, ima li možda neko ideju šta bih eventualno mogao od začina da stavim? staaari kozji sir i ljuta papričica excluded, to sam već radio. ovo mi treba kao marinada/preliv za kasniju upotrebu
Moj predlog: nemoj ništa više da stavljaš. Trojstvo je savršeno i ne treba tu ništa dirati.
Link to comment
e pa od svih forumaša da ti još nisi vidila boba (svoga) laugh.gif
ето, рећи ће ми кад никне, па ћу и ја видит :D
Link to comment
Moj predlog: nemoj ništa više da stavljaš. Trojstvo je savršeno i ne treba tu ništa dirati.
tako sam i uradio jer vremena nije bilo a predlozi nisu pljuštali kao što sam očekivao <_< i guess it's for the best. sad se čvari na sobnoj temperaturi da se puste sokovi a posle nekoliko dana će u fridgemini-bar
Link to comment
mi smo veceras pravili ,,pohovani,, cvet od zove..to je usvari cvet od zove u šlafroku..odlično!ja sam to jela/pravila pre nekoliko godina ali sad sam potvrdila kakva je to 1 odličnost!
probaj to isto sa cvetom od tikvica. i jos bolje, napuni cvetove pre przenja. ja ih punim nekim sirom tipa rikote, ponekad dodam sardele, kapare, zelene masline, ... sta se vec nadjeumesto klasicnog pohovanja napravi pastelu:3 kasike brasna, 2/3 solje mlake vode sunuti u brasno i brzo izmesati. dodati malo soli i kasiku mulja. pustiti to da malo odmori, ulupati sneg od dva belanceta pa sjediniti to lepo.
Link to comment
Moj predlog: nemoj ništa više da stavljaš. Trojstvo je savršeno i ne treba tu ništa dirati.
Ako dozvolite, ja bih ipak stavio još nešto (što treba smisliti), a zapravo je ne bih ni pravio ako ne treba smesta nešto da se marinira. Jak Razlog - ta smesa se da napraviti za cca 2-3 minuta kad zatreba, i to ful manuelnom metodom, bez secka (iseckaš 2-3-4 debela čena bluka i počup™ peršuna, zaliješ uljem, pustiš da odstoji par mina i preliješ šta treba). A bude sveže.Neku veću količinu marinade za duže stajanje bih pravio eventualno ako su zajebaniji sastojci za naći.jebote, kako sam bistar i britak, a?
Link to comment

ja ako stavljam persun i seckani luk, to trosim odmah. primetio sam da to tanje bilje (persun, korijander, bosiljak) brzo gorci, ne moze dugo da stoji, par dana max.al nekad kad nisam lenj stavim u hc mulje par celih cenjeva (?) bluka, grancicu ruzmarina i par suvih ljutih papricica. to je super, sto duze to bolje, kad napravim samo dosipam ulje. moze ovo i s drugim debljim biljem i granjem. skoro sam otkrio neki limunski timijan (lemon thyme) pa ga posadio i sad brstim za razno. i njega sam stavio al jos ga nisam probao, nadam se da je dobar, da ne vonja na sapun. u hrani je strava. videcu uskoro...

Link to comment
Ako dozvolite, ja bih ipak stavio još nešto (što treba smisliti), a zapravo je ne bih ni pravio ako ne treba smesta nešto da se marinira. Jak Razlog - ta smesa se da napraviti za cca 2-3 minuta kad zatreba, i to ful manuelnom metodom, bez secka (iseckaš 2-3-4 debela čena bluka i počup™ peršuna, zaliješ uljem, pustiš da odstoji par mina i preliješ šta treba). A bude sveže.Neku veću količinu marinade za duže stajanje bih pravio eventualno ako su zajebaniji sastojci za naći.jebote, kako sam bistar i britak, a?
ja 'teo ovo da napišem, ali me mrzelo
Link to comment

anonymuse, ako mene pitaš: ja naseckao dva puta po ceo bluk, neku 1/4 bogate vezice peršuna i sipao hcmulje, u teglicu od 300gr.ostali, što se tiče te kombine, ništa tu ne gorči. moja majka to uvek pravi, i super je kao preliv za ribu, meni kao podloga za pizzu (to sam već pominjao, time premažem testo)... razmišljao sam se da ubacim malo suvog timijana, ali na kraju rekoh bolje da ne sviram dok se ne javi neko sa 100% pouzdanim savetom. ovaj klot koji sam ostavio da se čvari je mega proveren i radi posao.

Edited by assück
Link to comment

ne znam, nikada mi se nije do sada ukvarilo :D doduše, moji roditelji jedu beli luk i sa krempitama i šnenoklama, tako da nikada ne stoji previše u fridžu. ali ono, neka posle prvih par dana bude na hladnom i mračnom mestu i biće sve ok.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...