Jump to content

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

U kesu pa u frizider A?Koliko da stoji?Ma danska, BTW proizvodjac je Simunovic from Chile :lol:
da, još bolje u neku posudu, pa da stoji jedno 24-30 sati.
Link to comment

juce pravila probnu picu po forumskom receptu, cetvrtina kolicine. assuckov recept + malo griza + alphonsov savet o kratkom precenju na resetki pre filovanja.pelat odstojao sa malo soja sosa i hcmulja, bluka, origana i svezeg bosiljka, te solju i biberom. preko toga spanac, malo cluka, vrlo mlade spargle, pecurke te masline, i na kraju neki kackavalj. e sad, pica se ispekla za 10 minuta i krenula da zagoreva po krajevima, pa u to ime par pitanja. - koliko debelo testo je najbolje u vasem iskustvu?- da li da premazem testo muljem ili ne? premazala sam krajeve koji nisu bili paradajzicni, pa se pitam da li su brze zagoreli zbog toga.pica je inace bila mamojebna, uvrsticu je u redovne kuhinjske carolije. i, nisam znala, ali kako je mesenje opustajuca aktivnost?! :wub:

Link to comment

pa krajevi moraju da ti blago zagore i pica će uvek biti hrskava zato što se peče na znatno nižoj temperaturi od pizza peći (nekih recimo 250 C u kućnoj radinosti vs. 350 kod profi picerija). meni to ne predstavlja problem jer volim da hrska i puca pod zubima dok ih još imam. po mom dosadašnjem iskustvu, ako ti krajevi nisu blago zagoreli, testo ispod nadeva nije dovoljno pečeno. a možda se razlikuje od rerne do rerne, to ne znam...debljina testa oko 3mm, to je sasvim ok

Edited by assück
Link to comment
donosio ti neko svezi jagnjeci but iz danske? bez reci.
čudni su putevi gospodnji jagnjećih butova
Hrvatski imigranti iz Chilea :s_u:
Dakle operacija po kodnim nazivom "Oluja iz Chilea" je pocela...post-295-13034981632468.jpg post-295-1303498151664.jpgZapisnicar putem TapaTalk-a Roger Sanchez se obavezao da nece predati transkripte u ICTY.Doduse uzdahnuo je i rekao "E gotovina bolje da si kod Simunovica zapalio ..."
Link to comment
post-295-13036353401133.jpgOperacija "oluja iz Chilea" je krenula u zavrsnu fazu padobranci za desnat su spremni... Edited by veljaGB
Link to comment

i ovde je jareca pleckica ubacena u gvozdenu posudu sa poklopcem, rerna zagrejana na 170C i tajmer podesen na 3h kada cemo u sve to ubaciti krompirice i povrce.

Link to comment
i ovde je jareca pleckica ubacena u gvozdenu posudu sa poklopcem, rerna zagrejana na 170C i tajmer podesen na 3h kada cemo u sve to ubaciti krompirice i povrce.
O daaa i kod nas isto...post-295-13036364126428.jpg
Link to comment

možda kasnim, ali sam se tek sada setila. ako farbam jaja na uskrs, to činim na ovaj načinjaja u lukovini (tradicionalni jevrejski recept, naučio me drug sefard iz sarajeva, a ja ga modifikovala, jer u mojoj kuhinji nema ni košer ni halal)dvadesetak jaja2-3 pregršti lukovine, ima na pijaci kesa košta 50 din2-3 glavice crnog luka1 glavica belog luka 2-3 kašike ulja (ja stavim kožuru od dimljene slanine)kašika bibera u zrnukašičica solilovorov list2-3 kašike kafe (može i soc)jaja, lukovina i začini se naizmenično ređaju u šerpu. nalije se voda i kuva celu noć na tihoj vatri.jaja budu tamno braon i veoma ukusna. mogu da se jedu još mesec dana ako se čuvaju u frižideru. ko voli može da ih podgreje u toploj vodi.jedu se kao mezence ili kao dodatak nekoj salati.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...