Jump to content

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

definitivno ne mislimo na isto testo, testo za picu pravim sam, ne zbog dokonosti nego iz razloga sto volim da pojedem kvalitetnu picu, i ne traje dugo, mozda 20 min. najvise, ako si neuk to ce naravno potrajati. Naravno da kucna pica nije da se pravi za 10 osoba, ako cu zvati 10 osoba na veceru napravit cu im nesto drugo, al da ne moze da dobaci do profi tu se vec ne bih slozio, potrebno je samo biti vest.Eto, to je moje visegodisnje iskustvo o kucnoj pici, 3, 4, 5, pecena

Link to comment

ja pravim isto kao ovaj lik na kulinarcidok se testo odmara ja seckam i rendam sve ostalo što trebamere ne znam, jer pravim odokativno, ali generalno, kad pravim dve pice veličine iz spojlerastavim 4 srednje lopate brašna, kašičicu soli i otprilike nešto manje od deci uljaza dve tepsije stavim jedan kvasac (kad pravim jednu onda samo pola), 2 deci vode i kašičicu šećera

l.jpg

Link to comment

Nije pizza, al evo... Ovo je bila inspiracija: http://www.food52.com/recipes/10265_rustic_pear_serrano_ham_and_goat_cheese_tartletsali nesto nisam imala inspiracije bas za sve korake, a nisam imala ni serrano ham ni rukolu u frizideru, a jesam imala kruske i neki genijalni kozji sir-smrdljevak u kestenovom listu (Kozari/Caprella)Elem, razvukla lisnato testo na pola santimetra debljine, sto na onaj veliki pleh iz rerne dodje taman da ga popuni. Lisnato testo - obicnjak iz Maxija. Namazala testo maslinovim uljem, ali sasvim malo, tek da zamasti, jer sam odozgo poslagala slaninicu tanko secenu (1 pakovanje Zlatiborceve), kriskice neoljustene kruske vilijamovke, preko toga narezala kriskice tog kozjeg sira i posto je smrdljevak tako lepo zabazdio, narendala odozgo i malo mocarele, bojala sam se da sve zajedno ne bude too much pa kao da mocarela malkice ublazi smek. Posula (nazalost) susenim bosiljkom, cusnula u rernu prethodno zagrejanu na 180 i – voila! Gosti prolupali, mogla da ode jos jedna tepsija.post-3760-13027249089759.jpgA ima i ovo drugo - kombinacija karamelizirani crni luk kao podloga, odozgo smokve i beli tvrdi kozji sir. post-3760-13027252314462.jpg

Link to comment
pod 3, kucna pica slabo moz da dobaci do profi pice jer kucne rerne tesko prebacuju 275 stepeni, a pica se pece na 350. sve u kuci je dakle improvizacija.
ja sam poslednjih nekoliko komada pravio u rerni, ali bez pleha. Samo stavim rešetku na najviši nivo (3/4 visine rerne), ubacim testo da se malo zapeče sa gornje strane. Izvadim, okrenem zapečenu stranu na dole, gore posložim šta god da stavljam, vratim u rernu na istu visinu pa onda malo kasnije spustim rešetku na sredinu.Ispadne hrkavija nego kada se peče u plehu.
Link to comment
pod 4, moja iskustvo prakticne i ekonomicne domacice
Ti si bre neka mnogo zajebana domaćica, sa mnogo nadrkanim pogledima (da izviniš na izrazu), kad čitam tvoje recepte i poruke smuči mi se kuvanje.Ili se samo mnogo praviš važna kako sve znaš najbolje?
Link to comment
Ti si bre neka mnogo zajebana domaćica, sa mnogo nadrkanim pogledima (da izviniš na izrazu), kad čitam tvoje recepte i poruke smuči mi se kuvanje.Ili se samo mnogo praviš važna kako sve znaš najbolje?
ne no ti znas kad stavljas griz u testo za picu :D
Link to comment

1kg brašna (u prodaji ima ono "brašno za pizzu")supena kašika šećerasupena kašika solitri kesice kvasca0.6 l mlake vodesve suve tvari izmešati u vangli, dodavati postepeno vodu i mešati/mesiti. kada se sipa sva voda, kreće mukotrpno gnječenje i stiskanje u vangli dok se ne dobije neki čvršći oblik. onda baciti na ravnu površinu prekrivenu brašnom i mesiti dok se ne oznoji nekih 5 majica i testo ne postane glatko i mehko. posle toga nauljiti zidove vangle, u nju staviti testo, zaseći ga po vrhu u krst, prekriti vlažnom krpom i ostaviti da naraste. kada je naraslo još 1 ga premesiti i spremno je za upotrebu. za pečenje nikad lakše, a i manje jebavanje nego sa plehovima je sistem sa papirom za pečenje. isečeš komad, staviš na rešetku, na papir nabaciš razvučeno testo, zatim mažeš filuješ i ubaciš u relnu

Edited by assück
Link to comment

Moja topla predporuka je da pazarite kamen za pečenje pice, skroz druga priča nego kad se peče u plehu, testo bude lepo i hrskavo, ravnomerno se ispeče, milina.98368-pizza-stone.jpg

Edited by dig_chohano
Link to comment

hvala jos jednom! mislim da ce da padne assuckov recept + kasicica griza :)bice nas 6-8... pica mi se cini kao lako resenje jer (1) testo moze da se umesi dan-dva unapred, i (2) nadev moze da se lako prilagodi ekipi u kojoj ima i vegana i vegetarijanaca i ostalih. s bebicom imam puno slobodnog vremena ali podeljenog u mnogo kratkih intervala, tako da bilo kakvo ozbiljno kuvanje sat-dva pred dolazak gostiju ne dolazi u obzir. seckanje paprike, pa dojenje, pa redjanje svezeg bosiljka, pa presvlacenje, pa seckanje paradajza, pa ljuljuskanje - mislim da ce da radi posao. a ljiljak moze da mesi tamo gde treba da se znoji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...