Jump to content

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

maloprije je na studiju b bio recept za onaj kolac sa urmama :Dproganja me.
Ja videh i reko dal je to taj...ali neki drugi restoran je spomenut kao izvor....
Link to comment

jel moze onaj kukuruz za kokanje u mikrotalasnu da napravim kokice?Bez da kupujem u samiski ono sa papirnom kesom uvek mi ostane dosta neiskoriscenog ....

Link to comment
može, ali dobro zatvori kesu
Razmisljam o nekoj plasticnoj posudi sa poklopcem koji cu da izbusim na sitno da ne bi eksplodirao? :unsure:
Link to comment
testo za picu: recepti, saveti, iskustva?
kupi gotovo, ima po supermarketima, vec razvuceno, stoji u friziderima, samo ga odmotaj i peci. super je. ako ti se pravi, vidi ovog sto je na kulinariki poznjeo veliki uspeh, mnogi su pravili po njegovom receptu i zadovoljni su, sto su i dokumentovali atraktivnim fotografijama.http://www.coolinarika.com/recept/pizza-tijesto/
Link to comment

to gotovo testo je sranje, najbrze i najprostije- stavis izmrvljen kvasac u vodu sa malko soli, secera i brasna, poklopis i sacekas da kvasac naraste, kad naraste saspes sve u vanglu u kojoj prethodno stavis brasno, mesi dok ne napravis testo, malo obradis na stolu i razvuces u podmazanu tepsiju i caos, poso od 5 min.

Link to comment

hvala :)nisam zadovoljna ovdasnjim gotovim testom + bice veca ekipa pa bih da razvucem u citav veliki pleh x 2. a nisam rerni sklona, ne znam podrazumevane fazone i tako to.

Link to comment
to gotovo testo je sranje, najbrze i najprostije- stavis izmrvljen kvasac u vodu sa malko soli, secera i brasna, poklopis i sacekas da kvasac naraste, kad naraste saspes sve u vanglu u kojoj prethodno stavis brasno, mesi dok ne napravis testo, malo obradis na stolu i razvuces u podmazanu tepsiju i caos, poso od 5 min.
+1, ništa lakše.drži malo brašna i vode sa strane, da možeš da regulišeš gustinu testa. Treba lako da se razvlači i mesi, ali da se ne cepa prelako.
Link to comment
to gotovo testo je sranje, najbrze i najprostije...
verovatno ne mislimo na isto testo. ovo o kom ja pricam je razvuceno testo, smotano u valjak u kartonskom omotu u providnom celofanu, pise na njemu testo za picu, stoji pored svoji rodjaka testa za kroasane i prhkog testa za kiseve i pite u friziderima u kojima stoje i mlecni proizvodi. odlicno je. ovo sto se prodaje u srbiji je stiglo iz austrije.pod 2, kad pobrojis sve aktivnosti, kucna pica je za ljude s viskom vremena. to sve umesi, testo za picu mora dugo! da se mesi, da bi se oslobodio gluten, da bi testo bilo elasticno i tanko, onda pobrasnjavis sto, onda plehove, pa peri,... ko ima toliko vremena u zivotu, izvolite, ali ja nemam.pod 3, kucna pica slabo moz da dobaci do profi pice jer kucne rerne tesko prebacuju 275 stepeni, a pica se pece na 350. sve u kuci je dakle improvizacija.pod 4, moja iskustvo prakticne i ekonomicne domacice kaze da domaca pica nikako nije dobro posluzenje za vecu grupu gostiju, zato sto je tesko postici. dok ti razvaljas jedan pleh, pa poslozis, ispece se, podelis svima, oni jedu, ali im nije dovoljno jer je to samo jedan pleh, ti razvlacis drugi, oni gladni, a ukusn je, pa su gladniji nego obicno, taman dok stigne novi pleh oni ogladne od prethnodog, i tako ukrug, ne stignes da budes sa svojim gostima jer moras da rastezes i peces, seces, ribas tepsije (obavezno peci na papiru za pecenje) i tako dalje, ppzdi covek, stvarno nije vredno truda.eto, to je moje skromno znanje o kucnoj pici. a nije da nisam majstorica domaceg testa za picu.u medjuvremenu sam smotala ovo.http://www.nigella.com/recipes/view/irish-cream-tiramisu-5odlican recept. 10 minuta da se napravi, a veoma ukusno, ne moz da omane. Edited by darling
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...