Jump to content

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ok je kolac sa urmama, ko voli (malo korigovane) mafinaste kolace. smanjila sam secer na minimum, opet je dovoljno sladak. u sosu dobro dodje vanila.
nesto si pogresila, taj kolac uopste nije mafinast. zapravo ima vlaznu strukturu koja ga i razlikuje, gomila recepata na netu zbunjuje ljude (ne znam koji je pravi).tesko je ovo praviti ako ne znas sta treba da dobijes. a nisam ni siguran da je u iguani isti kolac od urme kao i pre 5 godina kada su poceli i kada ih je proslavio.
Link to comment

pa jeste vlaznjikav, zbog sosa, ali je i mafinast - a kolicinu sosa sam povecala u odnosu na recept i vrlo malo ostavila da dolivam po izrezanim kolacima naknadno, pred sluzenje (dakle, jos vruc kolac je bio dobro natopljen). dozvoljavam da sam nesto zajebala, ali ne znam sta bi to moglo biti, slijedila sam recept (koji nije nesto komplikovan) u potpunosti.urme se uopste ne osjete narocito izrazito, a ocekivala sam da hoce.nisam jela kolac u iguani, tako da poredjenje mogu da pravim eventualno sa slikama na netu. recepti po raznim sajtovima variraju, ovaj modestin ima vise urmi no neki drugi, pa sam njega odabrala.edit, jedino da probam da prelivam sosom samo neposredno pred sluzenje, ali na par sajtova vidim drugacije uputstvo. ili da stavim ipak vise secera u sos, da bude karamelastiji (sto je onda meni puno slatko, ali to je drugi problem)

Edited by morgana
Link to comment

i ja da se slozim s morganom da je stikidejtpuding dosadan i bzvzan kolac, leba sa slatkim, nista vise od toga i da se urme ne osecaju, a ni u iguani nije bio nista bolji...koliko ima boljih kolaca na svetu... sto iljada... :lol:

Link to comment

Stize lepo vreme, pa da podelim nesto sto sam skoro probala. Raspaljen rostilj, na tihu vatricu staviti banane, obrnuti par puta dok ne pocrne i ne postanu mekane iznutra. Na tanjir, raseci po duzini, preliti casicom Bailey's likera i pljusnuti poveliku kuglu sladoleda od vanile. Mnjammmm.

Link to comment
edit, jedino da probam da prelivam sosom samo neposredno pred sluzenje, ali na par sajtova vidim drugacije uputstvo. ili da stavim ipak vise secera u sos, da bude karamelastiji (sto je onda meni puno slatko, ali to je drugi problem)
ja sam zalivala svaki kolac pojedinacno, da bi sos uvek mogao da bude vruc. sos je bio belicast, ne karamelast. u sos sam stavljala vanilu. rece mi drugarica sto se razume da je to bio taj iz iguane, ja ga nikad nisam jela pa ne znam. ne osecaju se datule. nije uopste licio na stiki dejt puding sto sam ga jela u engleskoj, ovo je bila ko neka sofisticirana verzija iste stvari. leb bez sosa je samo suv armatican kolac, nis posebno. sa sosom je :wub:
Link to comment
Stize lepo vreme, pa da podelim nesto sto sam skoro probala. Raspaljen rostilj, na tihu vatricu staviti banane, obrnuti par puta dok ne pocrne i ne postanu mekane iznutra. Na tanjir, raseci po duzini, preliti casicom Bailey's likera i pljusnuti poveliku kuglu sladoleda od vanile. Mnjammmm.
ouaj, oljustene?
Link to comment
ja sam zalivala svaki kolac pojedinacno, da bi sos uvek mogao da bude vruc. sos je bio belicast, ne karamelast. u sos sam stavljala vanilu. rece mi drugarica sto se razume da je to bio taj iz iguane, ja ga nikad nisam jela pa ne znam. ne osecaju se datule. nije uopste licio na stiki dejt puding sto sam ga jela u engleskoj, ovo je bila ko neka sofisticirana verzija iste stvari. leb bez sosa je samo suv armatican kolac, nis posebno. sa sosom je :wub:
vjerovatno je bjelicastiji sto se manje secera stavi. kakogod, ja nisam odusevljena. banane iz rerne su super. da imam rostilj, pa da sad probam i ove flufferine :(kolko postova iskucah o jednom kolacu :(a kolace znam da pravim, dok sam za slanise prokleti amater sa ambicijama, i pritom vise volim slano nego slatko :Dtreba stvarno da preispitam sta radim sa zivotom. Edited by morgana
Link to comment
ouaj, oljustene?
neoljustene, pa dok ne pocrni kora, bitna informacija, u pravu si. :) po nekima moze da se stavi i u foliju, ali ja probala ovako. strasno jednostavno i gotovo za 5 minuta, a ubija koliko je dobro.
Link to comment

uuuuuuuuuu a banane u korama?banana se isecka na kriske, ispravi se pa se umota u tanke kore za pitu namazane neslanim puterom. namaze se puterom i spolja i ispece u rerni da banane omeksaju a kore budu zlatnozute. oko petnaest minuta na 180 stepeni otprilike... zatim se napravi sos - 2dl neutralne pavlake (za kuvanje) i 2-3 kasike braon secera (zavisi koliko slatko volite) se ugreje na laganoj vatri, ne da vri, samo da bude toplo i otopi se secer. u to se doda pola casice konjaka i dobro promesa. sjajno!

Link to comment

kad smo kod bananastih slastica, i ovo sa palnet food-a je vise nego super:

Pastilla with Bananas & Apples IngredientsPastilla pastry or layers of Filo pastry<li>10 Bananas<li>8 Apples<li>Runny Honey<li>1 teaspoon Fresh Thyme (chopped)<li>½ teaspoon fresh Lavender (chopped)<li>½ teaspoon of argane oil (optional) alternative is walnut oil<li>1 teaspoon of Cinnamon<li>1 tablespoon of Rosewater (optional)<li>1 cup of Crushed almonds (these have been peeled and blanched)<li>1 tablespoon of ButterMethod1.Melt some butter for the pastry. In a separate pan melt a knob of butter in saucepan with chopped lavender and thyme and 2 tablespoons of honey and a teaspoon of cinnamon. Then add a tablespoon of rosewater2.Peal all bananas. Chop the apples.3.Add whole bananas to melted butter and glaze. After about 10 minutes add the apples. Then add ½ the crushed almonds.4.Get pastry and butter (with melted butter). Make a secure base (2 layers of pastry) fill the pastry case with almonds first (so they soak up the excess juices from the fruit), then the bananas and apples and the finally remains of the almonds. Close the pastry case with more Filo, press down, butter the edges to make it stick.5.Place in a hot oven (200C) for 10 minutes. Then turn the oven down to 100C for the final 5 minutes.
<li>
Link to comment
uuuuuuuuuu a banane u korama?
može i: banana isečena na četvrtine (po jednoj, a zatim po drugoj osi), komadi se umotaju u kore i prže (vrlo kratko i uz okretanje) na vrelom ulju, nakon hlađenja, služi se zaliveno sirupom od maline@urme:kvlitet stiki dejta u iguani varira, kao i kvalitet dejtova, ali sam kolač je opako dobar
Link to comment
može i: banana isečena na četvrtine (po jednoj, a zatim po drugoj osi), komadi se umotaju u kore i prže (vrlo kratko i uz okretanje) na vrelom ulju, nakon hlađenja, služi se zaliveno sirupom od maline@urme:kvlitet stiki dejta u iguani varira, kao i kvalitet dejtova, ali sam kolač je opako dobar
a jel kuvas potpuno nag?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...