Jump to content

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

svi koji stavljaju alkohol u kolace su latentni alkosi.moja komsinica je tako pocela da pravi bezazleni kolac u koji se stavlja rum, a sad ne moze ni palacinke da napravi a da ne turi par kapi ruma

Link to comment

da, to je taj, uz nesto malo drugaciji odnos sastojaka

sastojci:200gr sushenih urmi (bez koshtice)310ml kipece vode1 kashichica sode bikarbone50gr putera100gr secera (pola beli pola braon)2 umucena jajeta kao za omlet150gr brashna (ovde ga imamo vec sa prashkom za pecivo unutra, znachi dodati pola kshichice prashka za pecivo u obichno brashnoSos karamel:sos se ne preporuchuje MP40-u :lol:150 gr braon secera300ml slatke pavlake80gr putera

Edited by morgana
Link to comment
cime bih mogla da zamijenim karamel sos? mnogo mi je da i u sos stavljam secer. mozda da ga i ne napravim uopste.[
pravila ja :) nemoj da ukidas karamel sos, poenta i jeste u njemu. ja sam stavljala manje secera i u kolac i u sos, i to mislim da sam u kolacu ubila potpuno beli secer, a u sosu smanjila kolicinu napola. isto nisam stavljala 300ml slatke pavlake, vec sam kupila jednu dukatovu 2dl za slag i jednu 2dl za kuvanje, pa je bilo manje masno, a sosa bilo vise (njega uvek mora da bude vise, bez toga je kolac nikakav). maslac sam isto smanjila, moguce napola. sve ti je to odokativno, ne mozes da omasis. ali kad serviras, gledaj da sos bude topao :)
Link to comment

onda cu tako.hvala :)edit: secer na pola u sosu, svidja mi se ako tako valja. ja sam nesto mislila da je rizicno.

Edited by morgana
Link to comment
onda cu tako.hvala :)edit: secer na pola u sosu, svidja mi se ako tako valja. ja sam nesto mislila da je rizicno.
ma nije ja uvek smanjujem secer. osim toga, ako tebi ne valja, samo dodaj jos :D
Link to comment

nene, naprotiv, ne volim slatko, a mislila sam da bi mozda ukus pavlake bio bezveznjikavo intenzivan ako dosta smanjim secer. ne volim pavlaku. slag volim -_-. onaj iz kesice.

Edited by morgana
Link to comment

Prženice IHleb ne treb da bude preistorijski. Jaja izlupati s mroskom solju i sveže mlevenim belim biberom, uliti vrhnja za kuvanje i staviti 2 kašike kiselog vrhnja od 12 posto, pa dodati parmezana, začinskog bilja po ukusu, pola kašičice aleve paprike, i malo susama. U to umočiti hleb (umakati a ne namakati!) pa u tiganj na plitku masnoću.Prženice IISlatki mlečni hleb s grožđem. Ulupati jaja, vanilin šećer i slatko vrhnje pa u to umočiti slatki hleb pa na buteru u teflonu ispeći.Palačinke "Dekadencija - propast Rimskog carstva"Palačinke ko plačinke, ali sad je stvar u filu. (Ipak: mešavina minearlne vode i mleka, malo soli, brašno, jaja, kašika ulja i da odstoji najmanje 1 sat, a onda se još malo razblaži.)Krokant od oraha i šećera (300 g oraha 150 g šećera) napraviti u železnoj šerpi pa smrviti, sada može i u Batmano-ovom blenderu.Filovati još vruće palačinke tim krokantom, lomljenom mlečnom čokoladom i korn flejksom.PA ih pred služenje preliti kastardom.

Link to comment

ok je kolac sa urmama, ko voli (malo korigovane) mafinaste kolace. smanjila sam secer na minimum, opet je dovoljno sladak. u sosu dobro dodje vanila.jos jednom bih da preporucim vinsku tortu koju je mislim cmrlj lijepila, spektakl kolko je dobra. upravo pravim.

Edited by morgana
Link to comment

pošto sam zasro sinoć, jutros dragoj napravio doručak kako bi dan počeo drugačije:ustao rano, kupio domaća jaja, odvojio belanca od žumanaca, pa na tiganju podmazanom puterom na jaaaako tihoj vatri ispekao belanca, a žumanca poširao kratko u vreloj vodi. nežno spustio belanca, pa žumanca na topao tanjir (grejao sam ga na električnoj ringli, na najslabijem), žumanca diskretno začinio sveže mlevenim šarenim biberom. deljao nožem domaću pečenicu tako da dobijem iverje od mesa, pa prepekao na teflonu i posuo belanca, kao mrvicama (slano, dimljeno). otopio listiće parmezana na teflonu, linuo malo belog vina, dodao domaći mileram i redukovao na tihoj vatri. kad se ohladilo, iskoristio kao dresing preko rezanaca od salate puterice. iscedio sok od voća, napravio kafu, servirao sve na tacni uz toplo pecivo. sa dnevnim novinama joj odneo u krevet. ona posle 15 minuta, dok su se jaja na koja sam potrošio pola sata hladila, ne dižući pogled sa novina, prokomentarisala: e, super je pecivo ...koja sam ja dijabola. :isuse:

Edited by banatjanin
Link to comment
pošto sam zasro sinoć, jutros dragoj napravio doručak kako bi dan počeo drugačije:ustao rano, kupio domaća jaja, odvojio belanca od žumanaca, pa na tiganju podmazanom puterom na jaaaako tihoj vatri ispekao belanca, a žumanca poširao kratko u vreloj vodi. nežno spustio belanca, pa žumanca na topao tanjir (grejao sam ga na električnoj ringli, na najslabijem), žumanca diskretno začinio sveže mlevenim šarenim biberom. deljao nožem domaću pečenicu tako da dobijem iverje od mesa, pa prepekao na teflonu i posuo belanca, kao mrvicama (slano, dimljeno). otopio listiće parmezana na teflonu, linuo malo belog vina, dodao domaći mileram i redukovao na tihoj vatri. kad se ohladilo, iskoristio kao dresing preko rezanaca od salate puterice. iscedio sok od voća, napravio kafu, servirao sve na tacni uz toplo pecivo. sa dnevnim novinama joj odneo u krevet. ona posle 15 minuta, dok su se jaja na koja sam potrošio pola sata hladila, ne dižući pogled sa novina, prokomentarisala: e, super je pecivo ...koja sam ja dijabola. :isuse:
Bogatas!
Link to comment
pošto sam zasro sinoć, jutros dragoj napravio doručak kako bi dan počeo drugačije:ustao rano, kupio domaća jaja, odvojio belanca od žumanaca, pa na tiganju podmazanom puterom na jaaaako tihoj vatri ispekao belanca, a žumanca poširao kratko u vreloj vodi. nežno spustio belanca, pa žumanca na topao tanjir (grejao sam ga na električnoj ringli, na najslabijem), žumanca diskretno začinio sveže mlevenim šarenim biberom. deljao nožem domaću pečenicu tako da dobijem iverje od mesa, pa prepekao na teflonu i posuo belanca, kao mrvicama (slano, dimljeno). otopio listiće parmezana na teflonu, linuo malo belog vina, dodao domaći mileram i redukovao na tihoj vatri. kad se ohladilo, iskoristio kao dresing preko rezanaca od salate puterice. iscedio sok od voća, napravio kafu, servirao sve na tacni uz toplo pecivo. sa dnevnim novinama joj odneo u krevet. ona posle 15 minuta, dok su se jaja na koja sam potrošio pola sata hladila, ne dižući pogled sa novina, prokomentarisala: e, super je pecivo ...koja sam ja dijabola. :isuse:
...Auuu koliko si ti zasrao to jbte...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...