Jump to content

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

zar ti jedes meso? mada da, piletina i nije meso :(zaboravih da napomenem bitnu stvar, u mom receptu u kom je sve otprilike. 300 g malina ide uz nesto manje od pola kile bijelog mesa. meni su to bile 3 rolne tj porcije, s tim da sam trecu krpila od manjih komada mesa pa dobro ucvrstila koncem.a 300 g mi je mjera samo zato sto je frikomovo pakovanje toliko.

Edited by morgana
Link to comment

nikako nije nezaniljivo! samo malo opasno po vagu, kad se covek primi.ot: bila varijanta lova po frizideru. ulov: polu-sasusene bukovace od pre par dana, zaboravljene, naravno. veoma mali komad slanine, tek poceo da se susi. otvoreno pakovanje pavlake za kuvanje, ostalo bilo manje od pola. pola case kisele pavlake. i neki komad domaceg dimljenog kackavalja sa neke planine.i naravno testenina, toga uvek ima.bukovace prepadnute sa malo putera ( :blush: ) i ostavljene sa strane. slaninica preprzena do cipsastosti. e onda u tu slaninicu - bez odlivanja viska masnoce, to je naj yummy deo - usuta ona pavlaka. pa i druga, kad sam shvatila da prve nema dovoljno. u to ubacene i pecurkice, i darezljivo bibera.za to vreme, penne skuvane al dente, a onda i one ubacene u tiganj sa krem-slan'na-bukovaca sosom.na kraju sam naribala sve sto je bilo tog dimljenog kackavalja i bilo me blam koliko cu da pojedem, pa sam na brzaka nacepala neku zelenu salatu i samo nacedila limuna i maslinovog ulja preko, barem nesto zdravo da se nadje na stolu.

Link to comment
piletina punjena sirom i orasima u sosu od malina. vrh! sve je otprilike, po ukusu, kolko podje i u plavu serpu do pola.feta sir se pomijesa sa mljeevnim orasima i zacini biberom. time se filuje bijelo meso, urola i przi na niskoj temperaturi oko sat. povremeno se doliva malo vode.malinama se doda bijelo vino, oko 1/3 case na 300 g smrznutih, i par kasika secera, zavisno od kiselosti. srednja temperatura dok ne prokljuca, niska nadalje, pola sata.drugim pasusom recepta se prelije prvi.edit: rolnice piletine ucvrstiti cackalicama ili koncem prije pecenja.
cekaj, przi se u tiganju, na ulju?izvini sto dosadjujem, ali moram da razjasnim, mlogo mi se dopalo, pravio bih za vikend :)
Link to comment
nikako nije nezaniljivo! samo malo opasno po vagu, kad se covek primi.ot: bila varijanta lova po frizideru. ulov: polu-sasusene bukovace od pre par dana, zaboravljene, naravno. veoma mali komad slanine, tek poceo da se susi. otvoreno pakovanje pavlake za kuvanje, ostalo bilo manje od pola. pola case kisele pavlake. i neki komad domaceg dimljenog kackavalja sa neke planine.i naravno testenina, toga uvek ima.bukovace prepadnute sa malo putera ( :blush: ) i ostavljene sa strane. slaninica preprzena do cipsastosti. e onda u tu slaninicu - bez odlivanja viska masnoce, to je naj yummy deo - usuta ona pavlaka. pa i druga, kad sam shvatila da prve nema dovoljno. u to ubacene i pecurkice, i darezljivo bibera.za to vreme, penne skuvane al dente, a onda i one ubacene u tiganj sa krem-slan'na-bukovaca sosom.na kraju sam naribala sve sto je bilo tog dimljenog kackavalja i bilo me blam koliko cu da pojedem, pa sam na brzaka nacepala neku zelenu salatu i samo nacedila limuna i maslinovog ulja preko, barem nesto zdravo da se nadje na stolu.
decak Kejt je devojčica :unsure:
Link to comment
cekaj, przi se u tiganju, na ulju?izvini sto dosadjujem, ali moram da razjasnim, mlogo mi se dopalo, pravio bih za vikend :)
dada, u tiganju na uljune zamjerite na nepreciznosti, ja sam totalni amater, nemam pojma sta treba posebno napomenuti a i gadjam se osnovnom kuvarskom terminologijom :Dto je zato sto mislim da ako ja znam nesto da skuvam, onda sigurno znaju svi ostali (posto ja malo znam)
Link to comment

prvi put čujem da se nešto prži sat vremena. ako se dodaje voda, onda je to dinstanje, zar ne? recept zvuči skroz dobro. pretpostavljam da može super da ispadne i ako se modifikuje tako što se urolana piletina ubaci u margarinom premazan vatrostalni sud, pa u rernu na 40 minuta, uz povremeno dolivanje pomenutog ključalog sosa.

Edited by pacey defender
Link to comment

ok, dinstanje, przenje, kako god, uhvatio si me u neznanju. uglavnom, ulijes ulje u tavu, stavis piletinu, na niskoj temperaturi, poslije nekog vremena dolijes kasiku-dvije vode, okrenes pilecu rolnu, po potrebi opet dolijes malo vode.mislim, jebemga sad, mozda je i neka podvarijanta dinstanja. ili kombinacija dinstanja i przenja. sta znam.edit, imam i pitanjce. vec dugo namjeravam da probam ovaj modestin recept za kolac od urmi:

sastojci:200gr sushenih urmi (bez koshtice)310ml kipece vode1 kashichica sode bikarbone50gr putera100gr secera (pola beli pola braon)2 umucena jajeta kao za omlet150gr brashna (ovde ga imamo vec sa prashkom za pecivo unutra, znachi dodati pola kshichice prashka za pecivo u obichno brashnoSos karamel:sos se ne preporuchuje MP40-u :lol:150 gr braon secera300ml slatke pavlake80gr puterazagreje se rerna na 180 stepeni, modla od 20cm u precniku se naulji (najbolje staviti i papir za pechenje, ja ga nisam imala, uspelo isto toliko :Durme se stave u VISOKU ciniju za salatu, naliju kipucom vodom i pospu sodom bikarbonom - ostave 5 minutaomekshalim urmama se doda puter i secer i onda shtapicastim mikserom napravi pire od sastojaka u ciniji (moja cinija bila plitka pa urme letele po celoj kujni .... )dodaju se jaja, brasno i sve lepo umuti (mutilocom, varjacom - NE mikserom)testo se stavi u modlu i pece 1 satsos:sastojci se pomeshaju i stave na tihu, tihu vatru da se sos zgusn
cime bih mogla da zamijenim karamel sos? mnogo mi je da i u sos stavljam secer. mozda da ga i ne napravim uopste. Edited by morgana
Link to comment

pa nije to mnogo secera,100g za kolac i 150g secera za sos....ali mozda mozes preliti/poprskati kolac nekim vocnim sokom..ili sa malo necim zacinjenog ugrejanog mleka..ili ugrejanom slatkom pavlakom sa malo putera i otopljenom crnom cokoladom,to mu dodje kao taj sos ali cokoladni..misim,nemam pojma kakvog je ukusa taj kolac od urmi pa ni sta bi se slagalo..probaj nesto pa ces videti..

Link to comment

meni se cini da bi kolac sa ovakvim sosom mogao biti bas dosta sladak, s obzirom da u njega ide i 200 g ionako preslatkih urmi.mislim da necu ni praviti preliv, a ako bude bas suvonjav, sipacu malo nekog alkohola preko :D

Link to comment

nazalost nemam nesto puno likera kuci, ali konjak je vazda tu (upravo zbog kolaca)mada, sto kazete, cokolada bi isto morala da se slaze, u cvrstom ili tecnom i alkoholiziranom stanju

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...