Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Da li neko zna bajalicu za narastanje testa?Negde sam to pročitala, liči na onu za pare: Kotile se, legle se, po tavanu pele se, ali nije ta. Pravim kuglof.

Link to comment
Zapečena pikant piletina sa susamom * piletina (količina zavisi od osoba koje želite da na'ranite, tako da je stvar vaše procene. Ja za 3 osobe uzela 2 veća bela mesa) * margarin * prezle * kačkavalj (neki koji se lepo topi, najbolje onaj za pizzu)120g * susam * so i biber * beli luk u prahu * chilli powderPrezle, izrendan kačkavalj, susam, so, biber, beli luk u prahu i chilli powder pomešati.Otopiti margarin, svako parče piletine (ja sam belo meso isfiletirala) umočiti u margarin, a potom u smesu od preostalih sastojaka.Posudu u kojoj ćete peći namazati margarinom i ređati piletinu. Peći na 220 stepeni oko 25-30 minuta. Pred kraj,o ako želite, pospite dozgo malo izrendanog kačkavaja.
Odličan recept, hvala za ovo. Pravio sam danas, sa promenom utoliko što nisam imao bluk u prahu niti chilli powder, nego sam rknuo tabasco sos i stavio malo više bibera. Kupus salata i pire krompir uz to. Sjajan ručak!U principu može da se pravi i bez ikakve ljutine, pa da se seče pečenim ljutim papričicama.
Link to comment

pravila danas brzinski kolac, takve ionako najvise volim. valja, preporucujem :)4 jaja100 g secera115 g maslaca200 g cokoladebreskve iz konzerve od 400 gumute se zumanca sa secerom. umute se belanca cvrsto. istope se zajedno cokolada i maslac, ubace u zumanca, umesaju se belanca, pa breskve ocedjene i isecene na krupne komade. sve se ubaci u podmazanu tepsijicu pa u zagrejanu rernu na 160 stepeni 35 minuta. rezultat je lavoliki cokoladni kolac koji malo olaksaju breskve. jede se uz sladoled od vanile ili frikom slag smrznuti ili slatku pavlaku umucenu.

Link to comment

Silikonske modle za kolače su... onako. U njima se testo dobro ispeče, ne utiču na ukus, ali oblik i izražajnost ivica je sigurno bolja iz teflonskih i metalnih modli. Silikonska je dobra za one koji ne ulaze svaki dan u kuhinju, pa im ne treba skupo "sporedno" posuđe. Ovu sam našla za 250 dinara, mada ih ima i za 750-1300.

Edited by halloween
Link to comment
Silikonske modle za kolače su... onako. U njima se testo dobro ispeče, ne utiču na ukus, ali oblik i izražajnost ivica je sigurno bolja iz teflonskih i metalnih modli. Silikonska je dobra za one koji ne ulaze svaki dan u kuhinju, pa im ne treba skupo "sporedno" posuđe. Ovu sam našla za 250 dinara, mada ih ima i za 750-1300.
silikonske modle su spas za one koji kada prave mafne trebaju da naprave 34256 komada zarad velicine porodice i broja ljudi koje trebaju da nahrane..dakle,spas!mafne samo ispadaju ko na traci..nema pranja kalupa pa ponovnog podmazivanja..ja sam jako srecna i hvala im :)
Link to comment
http://www.coolinarika.com/recept/nougat-namaz-iz-kucne-radinostiovo je moj prvi korak u rekonstrukciji nutele. namaz je ukusan, ali nije dovoljno ljesnikast, vise je cokoladast. to me nervira jer sam promasila cilj, i ne nervira jer volim gorku cokoladu koju sam koristila umjesto mljecne. konzistencija bi mogla biti bolja. pojesce se, svakako. itekako.sljedeci put cu da pravim krem po drugom receptu, okacicu ga cim ga nadjem u bukmarksima. taj mislim da nema pavlaku (ni kondenzovano mlijeko) nego neko ulje.nesto mislim, mora da se u nuteli i srodnim kremovima koristi kakao puter.ovaj recept ne bi dobio darling seal of approval -_-
Link to comment
http://www.coolinarika.com/recept/nougat-namaz-iz-kucne-radinostiovo je moj prvi korak u rekonstrukciji nutele. ovaj recept ne bi dobio darling seal of approval -_-
pusti mene, ja se samo bavim teorijom, a ti cutis i radis. kongrats :)mene bi od recepta odbila kolicina masnoce, pavlaka+maslac, gledam da skresem gde mogu. ovi inostrani recepti sto sam prolazila kroz njih, u teoriji, dakle, operisu s lesnikovim uljem. opet, ovaj tvoj je super, jer je kolicina secera minimalna. nije coek pametan sta da radi, osim da isprobava recepte dalje. :)i jos da kazem da je alnaturin cokolesnik super, ali opet srce vuce ka nuteli, prva ljubav zaborava nema.
Link to comment

nije previse masnoce, uopste, mada po receptu izgleda da jeste (naravno, ako bas bjezis od pavlake, druga je stvar, ja pricam o ukusu). ali je ljesnika premalo.ljesnikovo ulje tesko da cu da upotrebim, mozda potrazim adekvatnu zamjenu.narucila sam od mame alnaturin krem. moze i neki drugi neslatki, sto se mene tice, posto bjezim od secera.edit, dada, linda, za palacinke je sigurno dobar

Edited by morgana
Link to comment
nije previse masnoce, uopste, mada po receptu izgleda da jeste (naravno, ako bas bjezis od pavlake, druga je stvar, ja pricam o ukusu).
ja napisala da ga ne bih pravila, ali nigde nisam napisala da ga ne bih jela :wub:
Link to comment

piletina punjena sirom i orasima u sosu od malina. vrh! sve je otprilike, po ukusu, kolko podje i u plavu serpu do pola.feta sir se pomijesa sa mljeevnim orasima i zacini biberom. time se filuje bijelo meso, urola i przi na niskoj temperaturi oko sat. povremeno se doliva malo vode.malinama se doda bijelo vino, oko 1/3 case na 300 g smrznutih, i par kasika secera, zavisno od kiselosti. srednja temperatura dok ne prokljuca, niska nadalje, pola sata.drugim pasusom recepta se prelije prvi.edit: rolnice piletine ucvrstiti cackalicama ili koncem prije pecenja.

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...