Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

eo ovihttp://www.alnatura.de/de/indexneki svapski organik&helti evriting.ovaj sam jelahttp://www.alnatura.de/de/produkt/22585

Edited by darling
Link to comment
hummus by Banatjanin:u ovom slučaju: 1/2 kg presnih leblebija potopim uveče u dosta vode. sutradan ocedim, isperem, nalijem novu vodu, osolim i kuvam dok lebe ne omekšaju toliko da se dezintegrišu kad ih stisnete prstom na varjači. ocedim, ali sačuvam vodu. strpam ih u multipraktik, smeljem, dodam 2 jača čena bluka (možei jače), dve doobre kašiketine tahini paste (pasta od susama, ima u svakoj radnji tzv zdrave hrane), pola kašičice mlevenog čilija, kašičica aleve paprike i doobru kašičicu kima predhodno propečenog na tiganju i istucanog u avanu, sok od pola ili jače limuna i cmulja (ne znam, sipam od onako, recimo decilitar minimalno, dolijem vode od kuvanja leblebija i ponovo uključim multipraktik (može i štapnim mikserom, sa onim dodatkom za mlevenje/pasiranje/seckanje). ako je pregusto, nalivam još vode (uzmite u obzir da se humus posle hlađenja i stajanja dodatno stegne) ja volim da je kao ređi krompir pire. probam. doterujem ukus, po ukusu (ovo je ključno cool.gif ). recimo, najčešće još malo zakiselim ili dodajem još tahinija (pazite da sa njim ne preterate, da ne zagorči humus). meljem/mešam dok ne dobije potpuno glatku strukturu. ladim. i to je to. prijatno.
Odavno planiram da sam napravim humus, ali nikako da kupim tahan, sve do juče. Sinoc potopio leblebije, danas ih skuvao i napravio humus uglavnom se pridržavajući ovog recepta. Jedino nisam stavljao kim jer ga ne volim preterano, a stavio sam i manje maslinovog ulja. Sve u svemu zadovoljan sam krajnjim rezultatom, ukus se ne razlikuje bitno od kupovnog humusa i nije tesko za napraviti. Predpostavljam da će kad prenoći i dodatno se zgusne biti još bolji :)Za šta još može da se koristi tahan, pošto ga samo za humus ne mogu potrošiti godinama? Kupio sam teglicu od 500g (nisu imali manju) i to platio 400 kinti pa mi žao da propadne...
Link to comment
Za šta još može da se koristi tahan, pošto ga samo za humus ne mogu potrošiti godinama? Kupio sam teglicu od 500g (nisu imali manju) i to platio 400 kinti pa mi žao da propadne...
pomešaš sa medom... i onda pojedeš pola tegle jer ne možeš da staneš i optrčiš dva sata oko naseljaa ne ide loše ni kao prilog uz meso
Link to comment

Pravila danas prvi put & reeeesuuuuuult! :) Krem supa od krompira * 6 krompira * 4 glavice luka * 20 g slanine ili pančete (ja sam stavila više slanine jer obožavaaaaam) * 2 kašike brašna * so po potrebi * povrtna kockica za supuOguljene krompire narezati na kocke, skuvati u slanoj vodi i izmiksati. U drugoj šerpi proključati vodu sa povrtnom kockicom. Tom vodom razređivati krompir koji miksamo.Luk i slaninu sitno naseckano propržiti (na malo ulja i vode) na laganoj vatri da ostanu bledo žuti, dodati 2 kašike brašna i napravit blagu svetlu zapršku kojoj se dodaje krem krompir. Smesu dalje ponovo razređivati ostatkom ključale vode. Kada postignete gustinu koju želite, kuvate još par minuta. I to je to.Može se služiti za prepečenim hlebom na koji ste utrljali beli luk.I još jedna uspešna premijeraZapečena pikant piletina sa susamom * piletina (količina zavisi od osoba koje želite da na'ranite, tako da je stvar vaše procene. Ja za 3 osobe uzela 2 veća bela mesa) * margarin * prezle * kačkavalj (neki koji se lepo topi, najbolje onaj za pizzu)120g * susam * so i biber * beli luk u prahu * chilli powderPrezle, izrendan kačkavalj, susam, so, biber, beli luk u prahu i chilli powder pomešati.Otopiti margarin, svako parče piletine (ja sam belo meso isfiletirala) umočiti u margarin, a potom u smesu od preostalih sastojaka.Posudu u kojoj ćete peći namazati margarinom i ređati piletinu. Peći na 220 stepeni oko 25-30 minuta. Pred kraj,o ako želite, pospite dozgo malo izrendanog kačkavaja.

Edited by Linda Lee
Link to comment
stvarno si kuvala corbu u tri serpe i krompir zaprzavala brasnom?!
Eeeerm, ne. Samo sam vodu sa kockicom prokuvala u drugoj šerpici, sve ostalo u jednoj. Jbg što se brašna tiče, to je recept koji sam dobila (iskreno, i meni bi nepotrebno, al' ajde), a degustatori se nisu bunili. :)
a ja sam hteo da budem uljudan i da ne komentarisem no comment stvari:)
Divan si.
Link to comment
a ja sam hteo da budem uljudan i da ne komentarisem no comment stvari:)
kako mislis da ljudi nauce nesto novo i bolje, da napreduju? da su meni cutali i tapsali me po ramenima, ja bih i dalje kuvala onako kako sam kuvala :lol:
Link to comment

eksperiment ponovo u toku: pumpkin pie! pogledala sam jedno sedamnaest recepata, napravila neku svoju mesavinu, nabavila jedan pogresan sastojak, i sad se pece.podloga je speculaas (gingerbread cookies), umoceni u mleko pa poslozeni po dnu pleha.bundevu sam skuvala. u drugu serpicu stavila puter na vatru i tu proprzila nesto djumbira, pa umesala mekanu bundevu i skinula s vatre. dodala muskatni orascic i pun kurac cimeta, jedno jajo, schtrz limuna, malo meda, malo secera, i pogresni sastojak - mascarpone. prelila preko keksa, preko toga pobacala, kako google translate tvrdi, орах пекан. deluje malo zitko i mozda bi truncica zelatina pomogla, da sam se samo setila. u suprotnom ce pomoci hladjenje, ali taj deo nam slabo ide kad su kolaci u pitanju. mirise bajno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...