Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

da li laze ili ne, ja sam ga skapirao da stavis tamniji *gusci soja sos (mozda covek potrosio, a nama napisao sta da stavimo) tako i ja radim. stavim malo tamnijeg soja sosa (kada stavim vise nevalja) a, onog (ja ga zovem za svakodnevnu upotrebu) tecnijeg stavljam dosta u zavisnosti od kolicine. ovo kazem jer sam video iz ostalih recepata da stavljaju crnog malo, onog tecnijeg mnogoo.

Link to comment

Рецепт за Кока Колу (онај из сефа, што га знају само два човека па се не возе истим авионом):Fluid extract of Coca 3 drams USPCitric acid 3 ozCaffeine 1ozSugar 30 (it is unclear from the markings what quantity is required)Water 2.5 galLime juice 2 pints 1 qrtVanilla 1ozCaramel 1.5oz or more to colour7X flavour (use 2oz of flavour to 5 gals syrup):Alcohol 8ozOrange oil 20 dropsLemon oil 30 dropsNutmeg oil 10 dropsCoriander 5 dropsNeroli 10 dropsCinnamon 10 drops

Link to comment
Рецепт за Кока Колу (онај из сефа, што га знају само два човека па се не возе истим авионом):Fluid extract of Coca 3 drams USPCitric acid 3 ozCaffeine 1ozSugar 30 (it is unclear from the markings what quantity is required)Water 2.5 galLime juice 2 pints 1 qrtVanilla 1ozCaramel 1.5oz or more to colour7X flavour (use 2oz of flavour to 5 gals syrup):Alcohol 8ozOrange oil 20 dropsLemon oil 30 dropsNutmeg oil 10 dropsCoriander 5 dropsNeroli 10 dropsCinnamon 10 drops
koji si od te dvojice?
Link to comment

otkako zahvaljujuci jednoj divnoj forumashici imam ovu spravufontignac-cocotte-ovale-31-cm-atlantic-19273027.jpegpoceo sam da spremam ta razna braised/slow cooked jela iz rernedanas je na redu teletina u sosu od povrca, paradajza i ruzmarinakupio sam 1.4kg teleceg ribica, dvoumio sam se da li da uzmem celu kolenicu no ovo mi se cinilo kao vise mesa na gomili od onoga sto se prodavalo kao kolenicaubacio sam u super secka 1 koren sargarepe, pola celera, pola persuna, pola paskanata, 1.5 praziluk, sve to dosta krupno isitnio (!)na dno serpe stavio dobrog maslinovog uljausuo ovo povrce, dodao nekoliko zrna bibera, jednu grancicu ruzmarina (sa polovine skinuo iglice, ostalo ucelo) i par listica lovoraulio sam celu flasu paradajza mlevenog, sa pijace, mislim da je dobrih litar i posve to dobro promesao. so nisam dodavao, paradajz je slan. nista drugo nisam dodavaou to sam ubacio ribic u komadu, tako da polovinom viri iz tog buduceg sosazagrejao sam rernu, i prvo 10-tk min na max grilu malo zapekao meso sa gornje straneonda stavio poklopac, podesio rernu na 210 prvih sat pa 200 drugi sat i nastelovao tajmer na 120 minmozda ne treba toliko ali nema veze. sta ce da ispadne nemam pojma, imam jos sat vremena da sacekamideja je da skuvam dobru talijansku zelenu testeninu (recimo oblika taljatela, malo tebljih , 5-6mm sirine)i da onda ovo ide preko, kao nesto na pola puta izmedju dugo kuvanog sosa sa mesom i jela iz rerneimam i neki vrlo zreli parmezan koji ce super da legne da se narenda na ovojavim posle utiske

Link to comment

sutra mi stize salaska patkica oko kilo i po, prvi put kupujem odatle pa se mislim da je samo turim u rernu, nikakve paprikase i slicno.ima neki recept lepi sem klasike sa suvim sljivama i pekinske?

Link to comment

ja nedeljama merkam i nikako da krenem u tu stranunemam recepis kao takav ali da sad spremam patku, napravio bih guscu marinadu od cedjenog soka narandze, meda, cimeta i soja sosa. onda bih to utrljao u patku i ostavio da prenocionda bi je pekao natenate i prelivao timenista pametnije ne znam od toga

Link to comment

tako nesto sam i mislila, narocito posto ne znam kako stoji sa slobodnim radikalima i antioksidansima. poslednja koju sam kupila na bajloniju bila masnija od gude pa joj nikakav pac nije pomogao.mada sad naleteh na neki recept, doduse za vecu, punjenu svinjskim fileom uvijenim u slaninicu...

Link to comment

neko mi je doneo teglu kestena. skuvan i ociscen, i mek ko dusa. izdrobila sam ga, bacila na tiganj u koji sam prethodno ubacila komad putera, dodavala malo vode da bude kremasto, i na kraju malo secera i muskatnog orascica. lomim se da li da ubacim i nekoliko kapi limunovog soka. a napekla sam i palacinke, da imam na sta da mazem. mozda limun moze direktno na njih, ko zeli. joj ala ce nocas da radi zgaravica!za veceru je u planu: lomljeno zito (kuvano), pa preko njega filet recne ribe tilapije, pa preko ribe spanac kratko proprzen na bluku i mulju sa ponekim paradajscicem, pa preko spanaca 1 poshirano jajo. a mozda i bez jajo, treba ostaviti prostora za kesten palacinke. gladna sam :cry:

Link to comment

izvinista da kazem, ispalo super ali nisam ni ocekivao fijaskoposto je sosa bilo bas dosta, posle sat u rerni sam otklopio poklopac da ispari nesto vodea onda sam na 30 min pre kraja dosta sosa presuo u serpicu i stavio na ringluda bi bolje zapekao mesojedina realna zamerka je sto je meso vise kuvano nego pecenona kraju sam shvatio da sam ustvari napravio nekakav osobuko ali bez koskezena posto retko jede meso, jela sos sa pastom, ja u sve to skrljao komade mesameso od ribica je super za ovakve stvari posto nije suvo i malo je jaceg ukusatako da ima rezonaedit: na kraju sam kad je sve gotovo isekao meso na komade velicine onih koji mogu da se posluze, znaci prst debljine, i onda sve to potopio u sos. da upije za drugi dan, tj sutra. verovatno moze da se isece i da se odmah tako sprema, mozda probam sledeci put. ne znam da li sam pomogao ali to je to, ne bih nista menjao.

Edited by gazza1
Link to comment

Meni zvuci super - samo cu ja gledati da probam sa kolenicom, i da je ispecem nezavisno, a onda na kraju samo uvalim u sos poslednjih deset minuta da pusti sok.Valjda cu za vikend imati vremena...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...