Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

pa nisu providne po defaultu. isto kao kada kuvas recimo govedju supu, ne mora uopste da bude providna, vrlo cesto se meso raspada na neke sitne cestice koje zamucuju tecnost. pored toga i providnosti ima raznih;)pored ovog gore ima i treca fora, valjda se u gotovu supu za pihtije ubaci belance koje navodno skupi tu "prljavstinu" ali stvarno ne znam detalje. ovo je vec ozbiljno kuvanje iz zone baba i tetki, ne zanima me.

Link to comment

keleraba nije ni za sta drugo nego da se jede sveza sa mrvicom soli. pa dajte ljudi, ima ukus kao koren iz kupusa! dakle, najlepsi!!e, moja keva navodno pravi najjace pihtije, ali posto je gusenje, presli su moji na kupovinu od ljubise vuka na kilo. kazu pihtijasi da su carske!

Link to comment

o ovim vecim slavama i praznicima i na kalenicu umeju neke babe da se pojave sa pihtijama, jedino su cini mi se bezumno skupe, mislim da je poslednja trazila nesto tipa 800 kinti, imala je jos rusku salatu, punjene suve paprike i te radove. ja sam u napadima krize prosle godine umeo da kupim u mesari kalik na nbg njihove pihtije koje su kostale nesto smesno i bile su korektne, prosto obicne kafanske pihtije. i kostale su naprimer 200 din-kg. mozda su mogle i da se dorade, mada me mrzelo. pa nisu pihtije punjeni fazan!inace danas idem na pihtije od dimljenog mesa koje su najavljene kao najbolje u univerzumu, pisacu nocas.

U pihtije ne stavljani nikakve povrćke osim belog luka, sve će to ubiti providnost.
kuvati odvojeno i staviti na kraju kad se stavlja u posude/tanjire Edited by gazza1
Link to comment

e, gazzo, nemo da mi krades show sa tim pihtijama!apdejt za njih: prvo je krenulo sve naopako - ostavila sam nocas na jako niskoj temperaturi da se krcka posto mi je gazza poslednjim komentarom sinoc povampirio duboko zatrpani strah da se one bez tih nogica nece steci. i onda se jutros probudim da bih videla da je moj glupi (tj. pametni kad mu vreme nije) sporet ugasio sam sebe iz bezbednosnih razloga. nije bila katastrofa, posto su se one krckale pre toga vec satima, ali sta znam opet sam se ispresecala dal to sto su se oladila pa sad moram opet da ih grejem ima da poremeti njihovu konzistenciju, koja mi je i jedina bojazan posto ukus ne mogu da omanem bas toliko, ali zato mogu da zavrsim sa pihtijama koje se piju.fast forward par sati, dokuvala sam ih, procedila i izlila i napravila dve ture: jedna ortodoksna sa kosher zacinima i druga uvrnuta sa kardamomom i klekom. ova druga nije bas da udara u mozak od aromaticnosti, posto sam bila bas konzervativna sa kolicinama, pa sam stavila dva-tri zrna od po svakog. od treceg dela (posto pravim u tri odvojena suda) ostavljam kolenice da se jedu danas, plus sam unutra dodala krupno secen krompir da se skuva u toj corbi, a on ce nakon kratkog kuvanja da se na kratko prebaci u tiganj na visoku temperaturu samo da uhvati zlatkastu koricu. taj krompir ocekujem da bude zvezda dana, posto se uvek razgrabi prvi i pored jake konkurencije koja ga najcesce prati. pokupi fantasticne arome od povrca i dimljenog mesa, ne postane otuzan jer ne upije masnocu tokom przenja (jer je prethodno poluskuvan), a tek krckava zlatna korica :piggy: na kraju, najbitnije - pihtije su se stegle. ne smem nista dalje da pricam dok ih ne probam, da nesto ne izmalerisem. ali za sada se cini da su prilicno izdrzljiva zivuljka s obzirom kroz sta su sve kod mene prosle.

Link to comment

haha, bravo:)a da prostis na pitanju, zasto kardamom? jel si to negde videla/probala ili ti se javilo? konzervativna logika kaze da bi mozda imalo vise rezona - ako hoces egzoticni zacin - da stavis korijander u zrnu. sto vec postoji u receptima za zanimljivije zimske corbe od mesa.

Link to comment

kardamom se javio sam od sebe. plan mi je bio da odvojim jednu kolicinu sa kojom cu da eksperimentisem, pa ako ne valja da ne zagadim bas sve. ne znam, od aroma teorijski nekako mi bas on legao. kleka se sama nametnula time sto je bila najbliza pod rukom koju sam zavukla u mracnu jazbinu gde drzim bocice sa belosvetskim zacinima prikupljenim svuda po malo :D. realno, ona mi je veci strah nego kardamom, ali izgleda da sam im oboma dusu izvadila visesatnim kuvanjem, posto ko sto rekoh ne udara u mozak kad pomirises, a ukus ostaje tek da vidimo.

Link to comment

legitimno, ne bih ni ja :Dkazem, ovo je eksperimentalno i cilj mi je da postignem samo da za mrvicu, mrvicu izmenim aromu do onog efekta da kad neko proba kaze da su ove bolje od onih, a da ne zna da objasni zasto. a ne da prvi utisak bude 'ovde ima nekih za pihtije neobicnih zacina'. to kad zacin preuzme celo jelo, to ne volim nikako.

Link to comment

Konsultovao sam kevu mesnog tehnologa i sledi duza prica oko pihtija ali sutra, veceras je obracun u chikagu, a ya to se zivi braco...Prva recenica samo da nagovestim je:Ko nije bacio bar jedan plek pihtija dok nije naucio, nije video nista...

Link to comment

ako ikad budem bacila pihtije, to nece biti ove.nazovite pocetnickom srecom, ali ove pihtije su perfektne! za sledeci put znam kako da preraspodelim kolicine posto u kuhinji ne merim sastojke, vec stavljam odokativno shodno iskustvu ili osecaju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...