Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ja ruzmarin ne mirisem nikako, al znam da jagnjetinu cesto spikuju njime. jednom sam u nedostatku alternative kupila takvu pleckicu, al pre pecenja povadila sve grancice iz nje - nista nije pomoglo, osecalo se i dalje i to onoliko. verovatno jedini put da se jaga kod mene nije pojela u letu.

Link to comment

acquired taste :Dne ide to kod mene tim redom - ja sam kao dete volela dzigernjace, crevca na zaru, mozak, ljute papricice i ljuto generalno, supu sa biberom i sl. dakle, s godinama samo retrogradno.svo zacinsko bilje obozavam i to koliko. gajim i susim, tj. susi se samo posto kod mene sve sto ima koren i zahteva zalivanje umire. ali ruzmarin kad me do sad nije osvojio, sva je verovatnoca da nikad i nece. i ne marim, ionako je preterano agresivne arome za moj ukus.

Link to comment

Da li su bademi sirovi ili prženi?Predlažem ti da blanširane i osušene bademe propržiš na suvom tiganju (bez ulja). Iseckaš ih i ubaciš u klopu kao što si i uradila, sakses šud bi iven grejter.

Brzo i ukusno, grejt sakses.Piletina u sosu od badema*600g belog mesa200g crnog luka200g paradajza150g paprike70g mlevenih (ja sam ih iseckala, bolje je) badema2 čena belog luka2 kašike ulja (može i puter umesto, piletina je meni bolja na puteru)1 ljuta papričica1 limunperšun, so i ostali začini koje želitePiletinu iseckate na kockice. Povrće sitno iseckati i pomešati sa sokom od limuna. Na zagrejanom ulju propržiti meso, dodati povrće, začiniti i dinstati 10 minuta. Pred kraj ubaciti i seckan badem. Služiti uz pirinač, mada sam ja pirinač dodala u tiganj sa mesom, povrćem i bademima i sve zajedno pomešala. * bademi su doduše prilično neprimetni, tako da se slobodno umesto njih može uzeti kikiriki :)
Link to comment

rostovani jezgrasti plodovi su cela jedna prica za sebe u odnosu na sirove. ne mora prethodno blansiranje, moze odmah da se bace na tiganj ili u rernu. kad zamirisu, to je signal da su taman kako treba.

Link to comment
Krompir sa maslinama
Fenomenalno ispalo! Ja dodala još i bosiljak. Om nom nom.
Da li su bademi sirovi ili prženi?Predlažem ti da blanširane i osušene bademe propržiš na suvom tiganju (bez ulja). Iseckaš ih i ubaciš u klopu kao što si i uradila, sakses šud bi iven grejter.
Sirovi. Hvala, shall try tvoj predlog. :)
Link to comment
rostovani jezgrasti plodovi su cela jedna prica za sebe u odnosu na sirove. ne mora prethodno blansiranje, moze odmah da se bace na tiganj ili u rernu. kad zamirisu, to je signal da su taman kako treba.
Imam ja neku mešavinu, rnem u tiganj pa kad zamiriše u salatu il preko nekog sira il mesa, abnormalno dobro.
Link to comment

ja stavljam svuda gde mi padne na pamet sa jednim jedinim pravilom - uvek peceni.najcesce bademe i pinjole. od pasta, preko musaka od plavog paradajza (koje pravim sa jednim orijentalnim tvistom) do dolmades, narocito one u veggie varijanti.jedino ako idu na vrh, pa posle sve u rernu, tad ide sirova varijanta, inace dobijate zagorele/izgorele bademe i sl. po povrsini, sto uopste nije zabavno skidati. ovo recimo u slucaju crumbla.

Link to comment

Ovaj moj mix su bademi, pinjole, semenke bundeve i suncokreta i komadići sušenog paradajza. Ne mećem ih tokom kuvanja/pečenja/prženja, samo dodam na kraju.

Link to comment

gazzoooo!!! sta si na kraju spremao tamo amerima jesenas i kakav je bio feedback? sta srpsko spremati za pesto ljudi sa svih, ali svih meridijana? ne mogu da nadjem gde ste ono savetovali gazu. za slucaj da se odlucim za sarmu, koliko vremena treba chetir zenama da saviju 1000 sarmi (a od te cetiri zene tri neiskusne ali nisu glupe sto znaci da brzo uce)?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...