Jump to content
IGNORED

Beogradski fantom vs. Sveti Georgije ubiva azdahu


zzzzz

Recommended Posts

ja se uvek obradujem kad se neko osvrne na moje reči, pa makar i u zagradi :)
a ti si ta ženska. i to kakva! da sam znao da si ti stavio bi veći font jebo zagrade. svako dobro živanice, želim ti ugodan boravak, a takođe bi se zahvailo tvojima.
Ja vise uopste ne shvatam o cemu se ovde prica. A bice da i nije vazno.
važno je kako nije, evo sad ću da sročim lepše: drži se studija medicine, zaboravi na scenario i filmiće. džaba rasipaš energiju. samo uradi kako ti kažem, bez pogovora i daljeg razmišljanja o tome. jel sad jasno?
Minijature su ti zrele za cika Lazu Lazarevica... Direktno za Doktorovu kulu...
što reko prof. dr. Praslin, čini mi se da čika Lazu Lazarevića najviše mistifikuju oni koji nemaju nikakve veze sa tom klinikom. i zaista je tako, sve je to za ljude.
a ne, ja tvoje postove printam u velikom formatu i lepim ih po zidovima...
zezator si, čengulj, i brkati kengur, ali kad bi to stvarno polepio veruj da bi ti to osvežilo životni prostor a posledično i tebe kao goluždravo pelikanče da ne kažem pelivanče.
Link to comment
  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Прслин

    11

  • zzzzz

    8

  • Glen Livet

    7

  • kobni zelaya

    5

sudeci po drven-dekama od "glumaca" koji su u skorije vreme ispuzali is te zgrade, najveca mistifikacija moze se praviti oko toga kako ekipica uopste pravda pare koje dobija iz budzeta.
Претпостављам да се упоређују са свима који су у последње време испузали са правног, економског, филозофског... или са Црвеном звездом и Партизаном који су и ове као и прошли година брзо испузали из европских такмичења... или са министрима који су испузали из постизборних коалиционих дилова... Каква нам је држава, такво нам је и образовање. А ФДУ је још и добар, како је на другим местима.Извињавам се због троловања, ово постаје прича о ФДУ, а не о Фантому, али у одбрану - те две ствари тешко да искључују једна другу.Није проблем у људима који заврше ФДУ, већ у онима који им не дају прилику да покажу шта могу. Када се за прилику некако изборе, онда је и искористе: Срдан Голубовић и Мирослав Момчиловић из "средње" генерације и Стефан Арсенијевић, Младен Ђорђевић, сада и Јован Тодоровић из млађе су добри примери. Прилику је одлично искористио и Урош Стојановић, ако ћемо право. А од старијих (да кажемо да су то они који су дебитовали до краја '80тих) сви су за пензију, и то инвалидску. И само ми је Драгојевића жао. Човек је убедљиво најбољи режисер деведесетих и ко зна колико је могао да унапреди целу српску кинематографију да су му филмови бивали све бољи уместо све лошији.Да се вратимо на ФДУ: Биљана Србљановић је један од најуспешнијих писаца по европским стандардима, а и Милена Марковић заслужује да буде једнако успешна. Ко иде у позориште (а пола ФДУ је и за то задужено, не заборави) може да гледа одличне драме бар још 10 младих писаца који су дипломирали на ФДУ у последњих неколико година. Ко не воли/не може да иде у позориште, може добар део тих драма да прочита на Растку.Наши камермани убијају како раде. То што је већина ангажована на снимању реклама није баш толики бедак коликим га представљају брадати хипици: ако неко звекне 100 сома у 30 секунди, јасно је да ће да врло води рачуна како се те паре троше и мени је чињеница да за те послове зову људе са ФДУ потврда да се тамо ипак нешто добро ради.Чак ни за глумце ниси потпуно у праву: на ФДУ се одувек уче позоришној глуми. Раније се та ствар исправљала великом продукцијом, у којој је лако снимити 5-6 филмова, па онда изаћи из сенке. Током тих 5-6 филмова видиш где грешиш, па то пеглаш и када добијеш главну улогу, знаш шта радиш. А данас узимају људе без икаквог искуства да на својим леђима носе целе пројекте. Који проценат дебитаната - у светским размерама - може са тим да се избори? Иди чешће у позориште, па процени какви глумци излазе са ФДУ.А што се мистификације тиче, већ неко време је лакше уписати ФДУ него архитектуру или психологију (број кандидата/број слободних места; глуму не рачунам). Једино што може да вас одговори од изласка на пријемни је дрека оних који нису ни смели да покушају, оних који су покушали па нису били довољно добри и оних трећих, најгорих, који су ФДУ завршили али знају да и нису нешто, па трубе свима да је то безвезе/немогуће панично покушавајући да себи унапред смање конкуренцију. ;)
Link to comment
važno je kako nije, evo sad ću da sročim lepše: drži se studija medicine, zaboravi na scenario i filmiće. džaba rasipaš energiju. samo uradi kako ti kažem, bez pogovora i daljeg razmišljanja o tome. jel sad jasno?
Jawohl, mein fuhrer.
Link to comment
što reko prof. dr. Praslin, čini mi se da čika Lazu Lazarevića najviše mistifikuju oni koji nemaju nikakve veze sa tom klinikom. i zaista je tako, sve je to za ljude.
Nema nikakve mistifikacije Cika Laze, spremi se, kreveti su udobni (nabavili nove madrace)... malo vonjaju, a i urin na njima je svez. "Sve je to za ljude" zar ne?Imaches vremena na pretek da pises tvoje nepovezanoblablasalataodrecikakosampametantrashjanajpametnijiSRBIJA!neprejebivJA... postove i upoznash pravu srpsku stvarnost...Btw, pogledaj film pa se javi na topic
Link to comment
Претпостављам да се упоређују са свима који су у последње време испузали са правног, економског, филозофског... или са Црвеном звездом и Партизаном који су и ове као и прошли година брзо испузали из европских такмичења... или са министрима који су испузали из постизборних коалиционих дилова... Каква нам је држава, такво нам је и образовање. А ФДУ је још и добар, како је на другим местима.Извињавам се због троловања, ово постаје прича о ФДУ, а не о Фантому, али у одбрану - те две ствари тешко да искључују једна другу.Није проблем у људима који заврше ФДУ, већ у онима који им не дају прилику да покажу шта могу. Када се за прилику некако изборе, онда је и искористе: Срдан Голубовић и Мирослав Момчиловић из "средње" генерације и Стефан Арсенијевић, Младен Ђорђевић, сада и Јован Тодоровић из млађе су добри примери. Прилику је одлично искористио и Урош Стојановић, ако ћемо право. А од старијих (да кажемо да су то они који су дебитовали до краја '80тих) сви су за пензију, и то инвалидску. И само ми је Драгојевића жао. Човек је убедљиво најбољи режисер деведесетих и ко зна колико је могао да унапреди целу српску кинематографију да су му филмови бивали све бољи уместо све лошији.Да се вратимо на ФДУ: Биљана Србљановић је један од најуспешнијих писаца по европским стандардима, а и Милена Марковић заслужује да буде једнако успешна. Ко иде у позориште (а пола ФДУ је и за то задужено, не заборави) може да гледа одличне драме бар још 10 младих писаца који су дипломирали на ФДУ у последњих неколико година. Ко не воли/не може да иде у позориште, може добар део тих драма да прочита на Растку.Наши камермани убијају како раде. То што је већина ангажована на снимању реклама није баш толики бедак коликим га представљају брадати хипици: ако неко звекне 100 сома у 30 секунди, јасно је да ће да врло води рачуна како се те паре троше и мени је чињеница да за те послове зову људе са ФДУ потврда да се тамо ипак нешто добро ради.Чак ни за глумце ниси потпуно у праву: на ФДУ се одувек уче позоришној глуми. Раније се та ствар исправљала великом продукцијом, у којој је лако снимити 5-6 филмова, па онда изаћи из сенке. Током тих 5-6 филмова видиш где грешиш, па то пеглаш и када добијеш главну улогу, знаш шта радиш. А данас узимају људе без икаквог искуства да на својим леђима носе целе пројекте. Који проценат дебитаната - у светским размерама - може са тим да се избори? Иди чешће у позориште, па процени какви глумци излазе са ФДУ.А што се мистификације тиче, већ неко време је лакше уписати ФДУ него архитектуру или психологију (број кандидата/број слободних места; глуму не рачунам). Једино што може да вас одговори од изласка на пријемни је дрека оних који нису ни смели да покушају, оних који су покушали па нису били довољно добри и оних трећих, најгорих, који су ФДУ завршили али знају да и нису нешто, па трубе свима да је то безвезе/немогуће панично покушавајући да себи унапред смање конкуренцију. ;)
Uf, uf, Prasline, čekaj polako....Tebi "iskoristiti šansu" znači - uopšte snimiti film? Pa, ako tako gledaš, onda su svi iskoristili šansu, od Uroša Stojanovića, do onog što drži ketering, nije bitno da li se neko otrovao.... <_< Ili stvarno voliš Apsolutnih sto ili Četvrtog čoveka ili čak Čarlston za Ognjenku ? :unsure: što se tiče ovog pozorišnog dela tvog posta, to je....ipak treba malo razumeti neke stvari. Pre svega, kada je reč o ovoj mnogohvaljenoj eksploziji mlade srpske dramaturgije treba imati u vidu neke okolnosti:- Beogradska pozorišta nikada nisu igrala više različith predstava. U Ateljeu 212 jedno 80 posto predstava se igra jedanput mesečno, ili jednaput u dva meseca, čisto da ne bi umrle - nikada nije bilo više premijera, a nikada vek igranja predstava nije bio kraći. Razlog je u tome da nema publike, pa ono malo ljudi što ide redovno u pozorište brzo odgleda neku predstavu, onda se malo (sve manje) deli preko sindikata uz butkice i zimnicu i posle toga predstava vegetira. Igraju se domaći savremeni komadi zato što su jeftiniji od stranih, dok klasika sve manje - tu je problem ne izblamirati se, s obzirom na mogućnosti reditelja i glumaca, a i kratko se radi - po mesec dana i onda zdravo, nešto sledeće - ajd sad ti radi Fausta tako. Onda se uzimaju pare iz budžeta po predstavi - znači potrebno je što više predstava, nije bitan toliko kvalitet. - I dalje se, u stvari, u inostranstvu igra samo Biljana Srbljanović (sad da je jedan od najuspešnijih evropskih pisaca, ne znam....možda jedan od recimo 5000 najuspešnijih, ako si to mislio kada si rekao "po evropskim standardima" onda ok.), čak i Milena Marković jako retko. Ostali, sa retkim izuzetcima, samo kod nas.A kamo režija?Već dugo, dugo ja slušam tu priču tako čestu među mlađim filmadžijama, o "pozorišnoj glumi" glumaca na FDU. Veruj mi da je u pitanju određeno iskustvo - 99 posto mlađih filmadžija kod nas nema nikakva predznanja o fenomenu glume, nikakav sistem u radu sa glumcem, nikakvo znanje o radnjama, zadacima i sličnim školskim pojmovima koji služe da se pomogne glumcu, sve je jedna stihija, slučajnost, ili najčešće glumac sve radi sam. Niko tu ne zna ni šta je filmska gluma, a kamoli pozorišna, glumac je ostavljen sam sebi. Kad ih pitaš u čemu je razlika svi će ti reći otprilike, da je na filmu glumac uzdržaniji, a u pozorištu nešto naglašeniji, zato što ga kamera snima iz blizine, a u pozorištu su gledaoci dalje. Velika mudrost....Ako filmski reditelj ima predstavu o tome kako bi trebalo da glumac u njegovom filmu igra, ne bi trebalo da bude nikakav problem da to sprovede kroz glumca. Najćešće se nema blage veze, međutim. Kusturica je, by the way, nešto drugo, kao nebo i zemlja u odnosu na ostale. Inače, mrzi me sada to da objašnjavam, a i bio bi neprijatan razgovor, ali glumački odsek na FDU je najviše pukao u poslednjih desetak godina, pre toga je bio najbolji daleko. Ovo što sad izlazi mnogo baš zaostaje za generacijom recimo Sergeja i Glogovca, ili još ranije Sonje Savić, Cvijanovića, itd.
Link to comment
Uf, uf, Prasline, čekaj polako....Tebi "iskoristiti šansu" znači - uopšte snimiti film? Pa, ako tako gledaš, onda su svi iskoristili šansu, od Uroša Stojanovića, do onog što drži ketering, nije bitno da li se neko otrovao.... <_< Ili stvarno voliš Apsolutnih sto ili Četvrtog čoveka ili čak Čarlston za Ognjenku ? :unsure:
Не волим Апсолутних сто, волим Клопку. Четвртог човека је режирао Дејан Зечевић, а њега нисам спомињао. Чарлстон за Огњенку је фасцинантан дебитантски филм (наглашавам дебитантски пошто је то добар алиби за многе ствари од којих тај филм болује) који је Урошу Стојановићу купио прилику да разговара са заиста озбиљним агентима и да, колико чујем, потпише уговор за снимање филма у Америци. Пре њега је то успело само Шијану и Кустурици, тако да то заиста сматрам искоришћеном шансом. Са остатком твог поста се у највећем делу слажем (осим за Биљану - осталих 4999 писаца сигурно немају ништа слично овоме ), само да додам да има и неких домаћих комада који трају не због синдиката, већ што долазе и људи који нису уобичајена позоришна публика. Ево, погледај само "Не играј на Енглезе" Владимира Ђурђевића, карте за то су биле распродате месецима унапред управо зато што су долазили људи које не можеш често да сретнеш у позоришту. Можда тај комад јесте изузетак од онога о чему са пуним правом говориш, али ипак потврђује да постоје и аутентично добре ствари.
Link to comment

Нико од споменутих није мој ортак нити ортакиња, рекламирам ФДУ а не њих, а са тобом се слажем бар око једне ствари - и ја сам закључио да сам будала што се прегањам о овоме преко интернета. :D

Link to comment
Чак ни за глумце ниси потпуно у праву: на ФДУ се одувек уче позоришној глуми. Раније се та ствар исправљала великом продукцијом, у којој је лако снимити 5-6 филмова, па онда изаћи из сенке. Током тих 5-6 филмова видиш где грешиш, па то пеглаш и када добијеш главну улогу, знаш шта радиш. А данас узимају људе без икаквог искуства да на својим леђима носе целе пројекте. Који проценат дебитаната - у светским размерама - може са тим да се избори? Иди чешће у позориште, па процени какви глумци излазе са ФДУ.
gluma na daskama koje zivot znace, i gluma ispred kamere apsolutno nemaju nista zajednicko. steta je sto vecina skola nema glumu za film. mada smatram, da onaj koji ima talenta i malo mozga moze brzo da se prilagodi kameri.
Link to comment
gluma na daskama koje zivot znace, i gluma ispred kamere apsolutno nemaju nista zajednicko. steta je sto vecina skola nema glumu za film. mada smatram, da onaj koji ima talenta i malo mozga moze brzo da se prilagodi kameri.
Po kakvom programu i čijem sistemu bi se izučavala, praktično "gluma za film"?
Link to comment
gluma na daskama koje zivot znace, i gluma ispred kamere apsolutno nemaju nista zajednicko. steta je sto vecina skola nema glumu za film. mada smatram, da onaj koji ima talenta i malo mozga moze brzo da se prilagodi kameri.
Vaistinu šteta. žali bože Dragana Nikolića, Batu Stojkovića, Zorana Radmilovića, Čkalju i druge sjajne filmske glumce koji su svoj talenat traćili (ili još uvek traće) po kojejakvim pozorištima.
Link to comment

ama nisam to rekla lale nemoj da se pravis glup i da vadis iz konteksta. kobni, u mojoj skoli, glumci isto tako uce pozorisnu glumu od baroka pa nadalje. ali imaju opcije da prosetaju malo i do nas, pa uzmu predmete acting for camera, scene study for camera, blocking itd...

Link to comment
Није проблем у људима који заврше ФДУ, већ у онима који им не дају прилику да покажу шта могу.
ko su oni? i kada si počeo da ih primećuješ? prasline! samo nešto diskutuješ :)livete, vrlo ste ljubazni, hvala vama i pozdravite kod kuće!i tako sanjam ja kao legle neke pare i prvo što pomislim, treba da idem u bioskop da gledam fantoma.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...