Jump to content
IGNORED

Panduracija u Srbalja


Eraserhead

Recommended Posts

Čujem da su pustili neku grupu huligana da divlja oko Zelenjaka, lupa izloge, automobile i da su napali na neki gej klub. Koliko da podsete građane koliko im je interventna nasušna potreba.
ne znam za to. koliko znam, postoje dva gej kluba u tom kraju (smajli, apartman). cenim da ću večeras u šetnju sa Špicom morati izađem bez kapuljače i pazim kako i gde gledam. Napeto je, a ima i huligana, pa je logično da u meni vide 1og.Ima na topiku o KK Partizan na poslednjoj strani par dobrih postova (timmy, teixeira) o policijskim aktivnostima oko prodaje karata pred arenom i agilnosti u praznom pioniru.
Link to comment

@pejsimediji plus pritisak javnosti. da nije bilo istog u zadnjih par dana bolseni skot bi umesto u pritvoru završio sa suspenzijom i sprovodila bi se interna istraga u policiji.verovatno da od dnekih emonstracija nema ništa, ali najmanje što svestan građanin može da uradi je da isprati i po mogućstvu da ode na suđenje bolesnom skotu.

Link to comment
ooo bože, da li je stvarno palo demoliranje meka na zelenom vencu?
Da. Večeras, posle protesta na Trgu, pustili su huligane da divljaju po Zelenjaku. Policija je intervenisala tek kada su napali gay klub i zaštitili su ga. Kanda im je baš prirastao za srce. Trik sa huliganima je star koliko i policija i protesti protiv nje. Puste huligane da diskredituju proteste, a onda ih zabranjuju. Nezavisni mediji i dalje disciplinovano ćute i čekaju policijsko saopštenje za javnost. Pohvaliće ih Gljivica za dan bezbedbnosti.
Link to comment
Čujem da su pustili neku grupu huligana da divlja oko Zelenjaka, lupa izloge, automobile i da su napali na neki gej klub. Koliko da podsete građane koliko im je interventna nasušna potreba....
Grupu huligana? Misliš, "kolege u civilu"?
Link to comment
Grupu huligana? Misliš, "kolege u civilu"?
Uglavnom, kao i uvek. Mada imaju oni pri ruci uvek i entuzijastičkih patriJotskih idiota. Nema policije koja nema na lancu čopor takvih džukela za potrebe provokacija.
Link to comment
Da. Večeras, posle protesta na Trgu, pustili su huligane da divljaju po Zelenjaku. Policija je intervenisala tek kada su napali gay klub i zaštitili su ga. Kanda im je baš prirastao za srce. Trik sa huliganima je star koliko i policija i protesti protiv nje. Puste huligane da diskredituju proteste, a onda ih zabranjuju. Nezavisni mediji i dalje disciplinovano ćute i čekaju policijsko saopštenje za javnost. Pohvaliće ih Gljivica za dan bezbedbnosti.
Mozda su se sluchajno zadesili u istom?
Link to comment
Da, upraavo tako kerovi pandurski pričaju za ubice iz svojih redova, pa im još nabrajaju i nagrade koje su dobijali za "savesnu službu". Policajce ubice treba kažnjavati bar jednako kao ubice policajaca. I držati ih zajedno u zatvoru.
Apsolutno se slazem. Sve je tu savrseno jasno.
Link to comment
Nema ako drzava reaguje tako sto suspenduje policajca i smesta pokrene istragu. Da su pokusali da ga zastite, da izmuljaju neku pricu ili gurnu pod tepih onda bi prica imala debele veze sa politikom. Onda bi, takodje, i ovaj protest imao smisla. Ovako deluje kao obicno politikanstvo i samoreklama. Policajci su samo ljudi koji su pod stresom i naoruzani tako da se, na zalost, ovako nesto moze ocekivati i manje-vise redovna je pojava cak i u neuporedivo bezbednijim i mirnijim drzavama nego sto je ova nasa.Inace, fasciniran sam ovim topikom. Razmisljam da poklonim Cedi keramicku kinesku vazu ne bi lih pogurao topik do stote strane sto je moguce pre. Nije u redu da 1 topik o 1 Dzipu i 1 Panoramskom Liftu ima bijednih 90 strana.
uh, harpere, pricamo o inteventnoj brigadi. tesko da se oni mog nazvati ljudima. to je onaj najgori sljam koji prebija ljude svake veceri. bukvalno! nema ovo nikakve veze sa stresom, vec sa cinjenicom da su oni gori ljudi od najgorih kriminalaca. poznajem nekoliko pripadnika te jedinice i strasno je kakve oni price prepricavaju sa ponosom.
Link to comment
Ovo itekako ima veze sa politikom, čak u onom prilično uskom shvatanju politike, kao zakonodavne aktivnosti predstavničkog tela. Već je na društvu raspravljano o širokim ovlašćenjima koja su zakonom i drugim aktima data policiji, i mandatu da sami procenjuju šta treba preduzeti i kako treba postupiti u situacijama koje oni sami u trenucima dokolice proglašavaju rizičnim. Ima tamo topik star par meseci:http://www.parapsihopatologija.com/forums/...st&p=445765Ukoliko LDP bude inicirao promene zakona koji će smanjiti policijsku arbitrarnost koja im je poverena postojećim zakonom, ja ću smatrati da oni čine pravu stvar. Ako i to ne učine, i samo skretanje pažnje na pitanje policijske brutalnosti (a koje je odvojeno od političkih mitinga, odnosa vlasti i opozicije, ideologije), a koja je sistemski omogućena i stimulisana, bi zapravo bio prvi takav javni angažman u Srbiji od ne-znam-kada. A ako je i pored tog pozitivnog efekta, i dalje potrebno pričati o partijskom opotrunizmu ili čemu već, onda mislim da imamo različite životne prioritete. Možda jednostavno pitanje policijske brutalnosti ti vezuješ za neka načelna politička pitanja koja te se direktno ne dotiču. Za mene je ovo pitanje esencijalno. Možda sve to ima veze sa time što si u godinama kada susret sa pandurom u tri ujutro za tebe nije potencijalno opasna situacija. A veruj mi, i veruj ostalim forumašima, i dalje je tako, uprkos političkim promenama i (deklarativnim) stremljenjima ka sveobuhvatnim reformama, a koje bi valjda morale ići u pravcu oslobađanja građanina od države.
Ne radi se ovde samo o pitanju policijske brutalnosti vec o ulozi koju policija ima u nasim zivotima. Svestan sam ja i bez toga da me Majstor podseca u sta se nasa policija pretvorila poslednjih dvadesetak godina, kao jedan od simbola toga u sta se generalno nasa drzava pretvorila. Svaka politicka stranka ce imati moju maksimalnu podrsku da zakonski uredi tu oblast, ukljucujuci i procedure zaustavljanja vozila koja krse saobracajne propise. A na demonstracije koje ce biti podrska toj promeni zakona izaci cu zajedno sa mladima LDP-a iako ne glasam za tu stranku. Ovakve ad hoc demonstracije zbog slucajeva za koje je veliko pitanje da li im je uzrok policijska brutalnost ili nesto sasvim drugo dozivljavam kao trla baba lan politicarenje.
Dogadja se. Tacno.Samo bre brate, bahati su do zla boga, bezobrazni, elementarno nekulturni i nevaspitani.Ne sporim ja da im je posao stresan u zemlji koja je, ako je, koliko juce izasla iz cega je izasla, i u kojoj ne znaju hoce li vozac koga su zaustavili da iz pretinca za rukavice izvadi saobracajnu ili pistolj.Ali, treba ih gledati kako nocu ulaze na takozvana javna mesta, kako se bahato ponasaju, kako ubiraju harac od nocnih trafikanata.Kako bahato zaustavljaju saobracaj i doprinose da ne kazem prave guzvu u saobracaju, mislim na Beograd. Sve sprovodeci politicare koji duboko razmisljaju o dobrobiti poverenog im naroda.Kako svaka susa iz najraznijih agencija za obezbedjenje kroz prozor automobila mase onom stop tablicom, dok na krovu rotira zuto svetlo na koje nemaju prava i koje, btw, ne znaci nista.Kako su klince u Srbiji naucili da je za policajca osnovno da nauci da - lupi samar. Ako ne i nesto jace.Kako se lako prime na ponudu zvanu 'jel' moze 500 dinara?' na propisanu kaznu od 2000 koju su ti sami izrekli, samo minut pre, kada su te zaustavili.Kako ti sudija za prekrsaje kaze da je u redu i da ti veruje da nije bilo crveno, ali da se njegova (policajac) izjava racuna?Zato - jer je policajac.Uostalom, napravi test: pitaj bilo kog policajca, najbolje posle 9 uvece, koliko je sati. Rezanje je najcesci odgovor. Ne zato sto ne znaju da gledaju u sat, nego zato sto smatraju da im se tako banalnim pitanjem rusi autoritet vlasti. A oni su vlast, zaboga.Za ulicu koju trazis - nemoj ni da pokusavas. Da pitas, mislim. Pokusavam da kazem da su oni ipak ono sto vidimo od - drzave.I da tamo gde je takozvani obican gradjanin odgovoran, oni su ipak malo vise odgovorniji. Ili bi barem trebali da budu. Takav im pos'o, jebi ga.
Woodoo, ako bi se sad kladio na to za koga su vece sanse da je ubijao po ratistima u slucajevima policijskog zaustavljanja dzipa ili drugog skupog vozila koje vozi po gradu bahato i bez obzira prema drugim ucesnicima u saobracaju, sve bih pare stavio na to da su mnogo vece sanse da je u pitanju vozac a ne policajac-saobracajac. Vi kao da ste zaboravili u kojoj zemlji zivimo i kao da ste zaboravili kome su gradjani aplaudirali tokom Sablje kad su se takva vozila zaustavljala a vozaci legitimisani. Time ne zelim da kazem da je ovde taj slucaj u pitanju jer niti znam coveka koji je ubijen, niti sta se desilo tokom tog incidenta. Problem je u tome sto to ne znate ni vi, a ni omladina LDP-a.Za sve drugo si u pravu. Nasa policija je uglavnom primer kako policija jedne drzave ne treba da izgleda i ne treba da se ponasa.
dobro znaš o čemu govorim, ali se po običaju praviš snašica, tako da me mani patronizacije,nisam ni ja baš nešto raspoložen za ta sranja pa ti mogu uzvratiti uputom za pašnjake.ova gospoda gore sa malo boljim živcima su sasvim lepo definisala "suptilne" razlike koje ti šatro ne primećuješ.
Zato gospoda sa debljim zivcima zasluzuju odgovor, a jedino sto tebi mogu da ponudim je Xanax. Ne vredi ti da se meni zalis sto su ti zivci tanki, ja nisam terapeut.
Link to comment
1/2way around da world :D izgleda da previse mrzite pandure. glupi su/neobrazovani/bahati/krse zakon itd. imam osecaj da panduri to kapiraju n hate u back :wicked:
Ovakve pandure je nemoguće mrziti previše. A konačno je stiglo i saopštenje policije o sinoćnjem protestu, koje su mediji tako disciplinovano čekali:
Beograd -- Policija je privela 17 osoba, od kojih su 10 maloletnici, tokom sinoćnjeg neprijavljenog protesta u Beogradu zbog ubistva Đorđa Zarića.Policija navodi da su okupljeni tom prilikom oštetili policijsku kućicu ispred Vlade Srbije, razbili prozore na privatnom stanu u Karađorđevoj ulici i stakla na "Mek donaldsu" na Zelenom vencu. Policija navodi da su protiv pet osoba, tri punoletne i dva maloletne, podnete krvične prijave.
Očekuje se podela plaketa MUP-a vlasnicima i urednicima radio i TV stanica. Nove plakete će nositi naslov "Srebrna, zlatna i platinska vulva".
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...