Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

21 minutes ago, Leia said:


Uu bas mi treba zesca izuzetnost da shvatim da Zemlja nije ravna ploca i da je harp glupost :lolol: U tome i jeste tragedija, radi se o intelektualnim promasajima o osnovnim stvarima

Не треба ти за то изузетност, али обично се оде плесни корак даље, повежу се Срби и Србија, иако наша земља нема број конспиролога по глави становника у некој нарочитој несразмери у односу на било коју земљу, па се том вештачком конструкцијом ствара илузија властите интелектуалне надмоћи, а и послужи да се оправда свака неоствареност, јер "у таквој земљи живимо". :ss1:  То је храњење гладне душе и једних и других, конспиролози неоствареност компензују пласирањем конспиролошких теорија, а неоствареним антипатриотама конспиролози служе да би стекли привид да су бољи од просечног Србина (претходно прогласивши просечног Србина за конспиролога, помоћу тог интелектуалног плесног корака)  , што наново подстиче бујање конспирологије, јер су сад конспиролози нахранили своје душе сазнањем да су антипатриоте против њих. И тако у круг. Једва чекају једни друге да би се показали изузетнима, кроз та смешна поређења.

15 minutes ago, gospa buba said:

shta je izumeo elon mask? lichno on. pitam zato shto ne znam, ne pratim njegov sluchaj.

odvajanje izuma i nauke i odricanje intuicije nauci ne stoji.



sent from bash mnogo dobar novi bubamoto


 

Једна школа мишљења каже да је изумео читаву подграну индустрије, друга школа каже да није изумео ништа, а обе школе се слажу да својим ореолом генијалног изумитеља привлачи новац. У суштини и Тесла је привлачио новац својим природно усађеним мистицизмом и то је радило како треба све док је испоручивао резултате и док није почео да се губи и претерује (изјаве да контактира ванземаљске ентитете верујем да су биле проблематичне и за оно доба и да су биле аларм за повлачење и бекство новца) 

Link to comment
Једна школа мишљења каже да је изумео читаву подграну индустрије, друга школа каже да није изумео ништа, а обе школе се слажу да својим ореолом генијалног изумитеља привлачи новац. У суштини и Тесла је привлачио новац својим природно усађеним мистицизмом и то је радило како треба све док је испоручивао резултате и док није почео да се губи и претерује (изјаве да контактира ванземаљске ентитете верујем да су биле проблематичне и за оно доба и да су биле аларм за повлачење и бекство новца) 
dok nije zajebao vestinghauza, naravno, nije nepoznato da je lovio investitore za jedno, a radio shta je hteo. misticizam je doshao posle. obichno i dodje posle, to je prirodan redosled, malo ko biva inovatorom do kraja veka istim intenzitetom, sve i da je obasipan novcima neprekidno ( a ni to nije) hihi.gif

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto



Link to comment
40 minutes ago, le petit nicolas said:

"малецко скретање са неког већ упакованог светоназора се узима као невиђени грех."

u politickom smislu to je pluralizam :rolf:

Неспоразум. :) Помислио сам да мислиш да ја желим саборност, уместо разлика. Не. Само желим питомост у разликама и супротстављеним ставовима. Разлике оплемењују и обогаћују кад су саопштене питомо.

Edited by Duhovnost, ljubav i med
Link to comment
4 hours ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Срби су се доселили у VII веку, на позив цара Ираклија. У VI веку је први талас досељавања Словена, а Срби и Хрвати нису у том таласу. У V веку нема досељавања словенских племена. Ако гледамо строго академске чињенице.

 

Ako se bas pozivamo na akademske cinjenice onda nije sigurno da su Srbi a narocito Hrvati dosli u VII veku.

Stavise, https://researchers.mq.edu.au/en/persons/danijel-dzino, iznosi ozbiljne teze da su Hrvati dosli u IX veku. I ne samo oa od ozbiljnih istoricara u Hrvatskoj. Problem je sto se Hrvati ne pominju u nekim vaznim dokumentima iz tog doba koja opisuju prostor Dinarskog masiva i Panonije. Tipa Ajnahardove hronike, koja pominje Guduscane i njihovog vodju Bornu, koji je danas prihvacen kao vodja Hrvata, mislim prvi zapisani...Ali Guduscani su bili slovensko pleme, sused Timoacana, koje je pobeglo u Liku sa prostoru danasnje Srbije(ne i tadasnje) u Liku u 9. veku, pod pritiskom Bugara,  kada su Bugari ostvarili veliku ekspanziju u Panoniju nakon pada Avarskog kaganata posle poaraza od Franaka...Cak je i Porfirogenitov DAI, vek kasnije, problematican sa stanovista doseljavanja Hrvata jer ima dve verzije...Mislim da se oko te dve verzije vodila i vodi velika borba...Mislim da je Nada Klaic u tome ucestvovala(davno sam citano njenu "Povijest Hrvata u ranom srednjem vijeku"). Uglavnom ranosrednjevekovna istorija Hrvata je mnogo isprepletana sa Avarima. Toliko da bi titula Bana mogla biti avarskog porekla jer je dobra verovatnoca da je to prototurska rec ali ne samo to...Srbi su bili potcinjeni Francima a ne Avarima, sto sve opisuje Fredegar u svojoj Hronici. Takodje su Srbi su bili deo prvi slovenske poznate, zapisane, drzave, Samove carevine...

 

Kod Srba je bolja situacija jer ima vise spisa koja pominju Srbe poput Ajnharda iz IX veka( koji pominje Sorbe, latinski naziv koji su koristili Franci-Nemci za Srbe) kako drze veliki deo provincije Dalmacije(veci georgafska oblast od danasnje Dalmacije). Ranije se Srbi pominju kod drugog franackog letopisca Fredegara u njegovoj Hronici iz VII veka ali on opsiuje Srbe u Luzickoj Srbiji(Istocnoj Nemackoj) isto pod imenom Sorbi. Jos imamo i Bavarskog geografa koji daje opise brojnih naroda Istocne Evrope, medju njima i Srbe. Tako da mozemo napraviti neku solidnu osnovu da se migracija Srba iz Luzice na Balkan desila ali nije bas 100% sigurno da je VII vek. Ali ta osnova prati pricu Porfirogenita u DAI iz X veka o doseljavanju Srba, takodje geografski prostori koje Porfirogenit daje Srbima na Balkanu odgovara Ajnhardovim...

 

 

Sto se tice ostalih slovenskih plemena, bilo ih je dosta i utopili su se mahom u Bugare(koje su ta slovenska plemena slovenizirala, posto su Bugari originalno turijsko pleme koje je bilo potcinjeno Avarima u njihovom pohodu na Panoniju, mislim da su tako i dosli u Dobrudzu), Hrvate i Srbe. Mada ih poreklom ima dosta medju Grcima, Rumunima i Albancima.

 

Edited by pasha
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, le petit nicolas said:

odsustvo radoznalosti

 

Najtacniji komentar (ukljucujuci i razmisljanja u mojoj glavi s kojima nisam hteo da vas davim.) 

 

Apropo toga, pade mi na pamet da neki od forumasa sa boljim iskustvima ovde su ipak druga generacija u odnosu na mene. Danas sam imao redak susret sa (starijim) milenijalima ovde, i odmah - drugi vajb, sve mnogo zdravije i pozitivnije. Mnogo vise radoznalosti! (Cak su me pitali nesto i u vezi Nika Kejva). Ova moja budjava bumerska generacija je problem (i u Srbiji, a i sire. Cast izuzecima ofkors.)

 

PS. Posto ispraznjujem ovde stan koji ide na prodaju, sa najvecim zadovoljstvom danas bacih Protokol sionskih mudraca na djubre... nije ovaj narod ni malo glup, vec je izlozen sistematskom trovanju vec decenijama (ne samo aflatoksinom.)

 

  • +1 5
Link to comment
2 hours ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Само желим питомост у разликама и супротстављеним ставовима. Разлике оплемењују и обогаћују кад су саопштене питомо.

e, za to je trebalo da navijamo za kromanjonce a ne za neandertalce.

sad je kasno, moji srbi. :cry:

 

poz

Link to comment

Гоогле данас маше српском заставом, а кликом на заставу добијају се информације о устанку из 1804. 

#Патриотизам #Лепота #Срећа

 

 

Screenshot_2023-02-15-10-48-16-191_com.google.android.googlequicksearchbox~2.jpg

Link to comment
17 hours ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Не треба ти за то изузетност, али обично се оде плесни корак даље, повежу се Срби и Србија, иако наша земља нема број конспиролога по глави становника у некој нарочитој несразмери у односу на било коју земљу, па се том вештачком конструкцијом ствара илузија властите интелектуалне надмоћи, а и послужи да се оправда свака неоствареност, јер "у таквој земљи живимо". :ss1:  То је храњење гладне душе и једних и других, конспиролози неоствареност компензују пласирањем конспиролошких теорија, а неоствареним антипатриотама конспиролози служе да би стекли привид да су бољи од просечног Србина (претходно прогласивши просечног Србина за конспиролога, помоћу тог интелектуалног плесног корака)  , што наново подстиче бујање конспирологије, јер су сад конспиролози нахранили своје душе сазнањем да су антипатриоте против њих. И тако у круг. Једва чекају једни друге да би се показали изузетнима, кроз та смешна поређења.


Ne bih nikako rekla da su Indy i Buba taj profil koji opisujes, niti da osecaju nadmenu superiornost prema konspirolozima iako imaju puno pravo da se nad takvima osecaju intelektualno superiornim. Pre mi lici na neki dijapazon od sazaljenja do ozlojedjenosti sto takvi dobijaju medijsku paznju i priliku da sire te svoje opasne budalastine.

  • +1 2
Link to comment
17 hours ago, gospa buba said:

dok nije zajebao vestinghauza, naravno, nije nepoznato da je lovio investitore za jedno, a radio shta je hteo. misticizam je doshao posle. obichno i dodje posle, to je prirodan redosled, malo ko biva inovatorom do kraja veka istim intenzitetom, sve i da je obasipan novcima neprekidno ( a ni to nije) hihi.gif

 

Naravno da ne postoji isti intenzitet u stvaralastvu kad se ima 25-35 i kad se ima 60, Tesla je cak bio i jako dugo na veoma visokom nivou kreativnosti. On je po meni u top 10 naucnika koji su ikad postojali da tako banalizujem. Misticizam isto nije nevidjen uz osobe visokog kreativnog potencijala.

 

Link to comment
16 hours ago, Indy said:

 

Najtacniji komentar (ukljucujuci i razmisljanja u mojoj glavi s kojima nisam hteo da vas davim.) 

 

Apropo toga, pade mi na pamet da neki od forumasa sa boljim iskustvima ovde su ipak druga generacija u odnosu na mene. Danas sam imao redak susret sa (starijim) milenijalima ovde, i odmah - drugi vajb, sve mnogo zdravije i pozitivnije. Mnogo vise radoznalosti! (Cak su me pitali nesto i u vezi Nika Kejva). Ova moja budjava bumerska generacija je problem (i u Srbiji, a i sire. Cast izuzecima ofkors.)

 

PS. Posto ispraznjujem ovde stan koji ide na prodaju, sa najvecim zadovoljstvom danas bacih Protokol sionskih mudraca na djubre... nije ovaj narod ni malo glup, vec je izlozen sistematskom trovanju vec decenijama (ne samo aflatoksinom.)

 

Indy, ostavi otvorena vrata. Ja isto imam AU i nase drzavljanstvo. Zivela tamo 3 god, pre 20 god. Nas svet tamo sam izbegavala, posebno onu prvu i drugu emigraciju... Citala sam negde da sklonost ka teorijama zavere moze da pokaze i elemente narcisoidnosti. U direktnom susretu sa tim ljudima pocnem da se zezam, I igram na kartu narcisoidnosti I skoro uvek upali...

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...