Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Iz licnog iskustva znam da za ovo ne mogu/nece da ti napisu kaznu...mene zaustavili jednom prilikom i pitali sto sam ukljucio samo poziciona svetla...na moj odgovor da su to fabricka svetla koja se sama pale uredno su mi vratili dokumenta i pozeleli srecan put...A i cini mi se da je Alvirko pricao o tome da su fabricka dozvoljena...edit: typo
Пази стварно, тек сада сам погледао члан 77...пише 'кратка, односно дневна' светла. Покривам се ушима.Чак и на сајту МУП-а међу новинама пише чл. 77. – Обавезност кратких / дневних светала дању (3.000 дин.).
Link to comment

a jel ima u zakonu nesto o tome kako pandur NE MOZE da bilo koga otera na vanredi tehnicki ? to je meni pandur izjavio posle saobracajke. kaze, mozes ti da je zamolis da ode (drugog ucesnika u cukanju) ?!

Link to comment
  • 2 weeks later...

mali prilog u korist Novog Zakona, samo u Spaniji je broj poginulih manji za 52,8%(moj licni dosije: kraci za 400 evra i 6 bodova)f_k679cmld57vm_7a703e1.jpg dok se u V.Britaniji razmatra uvodjenje satelitskog radara u Spaniji se u narednoj godini ocekuje postavljanje preko 2OO fiksnih i bezbroj kamufliranih radara. pamet u glavu - putnicima namernicima - kazne su monstruozne.

Link to comment
  • 2 weeks later...
Пази стварно, тек сада сам погледао члан 77...пише 'кратка, односно дневна' светла. Покривам се ушима.
Sam izraz "dnevna" svetla je apsurdan sam po sebi. Koju ce kitu bilo kome dnevna svetla za ime boga :isuse:
Link to comment
mali prilog u korist Novog Zakona, samo u Spaniji je broj poginulih manji za 52,8%
Španci se uozbiljili od kad je u Srbiji uveden novi Zakon? :DBTW:
Zakon o bezbednosti saobraćaja na doradi13. jul 2010. | 02:20 | Izvor: TanjugBEOGRAD -Izmene i dopune Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima, koje će od danas biti na dnevnom redu vanredne sednice parlamenta, ne predviđaju izmene odredbi koje se odnose na broj kaznenih poena i ne znače blaže sankcije za prekršioce, izjavio je danas Tanjugu šef Odseka za bezbednost saobraćaja u Ministarstvu za infrastrukturu Demir Hadžić.On je objasnio da su izmene i dopune formulisane u cilju daljeg usaglašavanja zakona sa međunarodnim propisima.Predloženo je, na primer, da u određenim slučajevima, kada je u pitanju zaštita bezbednosti, zdravlja ljudi ili imovine, MUP može da odustane od pokretanja prekršajnog postupka, kazao je Hadžić."Kada imate situaciju da taksista vozi nekoga na porođaj, naravno da će na određenim deonicama prekoračiti dozvoljenu brzinu", rekao je on ističući da će od prekršajnog postupka moći da se odustane samo u opravdanim situacijama.Izmene i dopune, prema njegovim rečima, predviđaju i da se u određenim slučajevima zatvorska kazna, koja je predviđena za određene prekršaje, zameni novčanom u vrednosti do 150.000 dinara, što, kako je precizirao, nije u suprotnosti sa Zakonom o prekršajima.Hadžić je naveo da u mnogim evropskim državama to postoji kao mogućnost, "jer je primećeno da zatvorske kazne nisu mogle da se sprovedu zbog ograničenih kapaciteta pravosudnog sistema i mogućnosti za izvršenje sankcija"."Realno je da kada počne primena određenog akta da se pojave neki nedostaci, koji nisu mogli da odmah da se uzmu u obzir", naveo je Hadžić, objašnjavajući razloge za izmene. On je istakao da su predložene izmene zakona dokaz da se neće raditi kao ranije, kada stari zakon o saobraćaju nije menjan više od 15 godina.
Znači, baje, koje inače i prave najteže prekršaje svojim besnim makinama, sad će samo da navedu neki hitan razlog pa biti oslobođeni ili će jednostavno iskeširati i nastaviti dalje, dok će boranija i dalje da bude guljena za minorne prekršaje.
Link to comment

Ne znam gde da pitam, pa cenim da je ovde najbolje.Trebalo bi uskoro da produžim vozačku dozvolu i zbunjuje me deo o lekarskom uverenju. Na sajtu MUP-a piše:

уверење о здравстевној способности возача за управљање моторним возилима одређене категорије (лекарско уверење), ако је важност возачке дозволе ограничена лекарским уверењем (најчешћи случај да је возачка дозвола издата са краћим роком важења од 10 година), односно у ситуацији када лице има навршених 65 година живота,
Mene zanima ovaj prvi deo, naravno. Ne znam šta se podrazumeva pod "ako je važnost vozačke dozvole ograničena lekarskim uverenjem". Meni u dozvoli pod ograničenje piše "uz kontaktna sočiva", pa ne znam da li je to to pošto mi je vozačka data na punih 10 godina. Naravno, to ograničenje i dalje stoji, pa ako moram na pregled, moram li samo kod očnog ili se prolazi kroz sve?
Link to comment
Učestalo maltretiranje stranaca na Koridoru 10Izazivaju nesreće da bi opljačkali strane vozačeGoran Svilar | 16. 07. 2010. - 00:02h | Foto: D. StefanovićBahatost divljih šlep službi i servisera u Srbiji ide do te mere da namerno izazivaju saobraćajne nesreće na drumovima, da bi strancima papreno naplaćivali pomoć na putu ili popravku vozila. Za svoje usluge uzimaju i do 5.000 evra. Kroz Srbiju najviše prolaze Turci iz Nemačke i Austrije, pa su oni najčešće mete.
Link to comment

Priznajem da sam zbunjen pa moram da pitam:Da li se jednosmerna ulica može označiti znakom za obavezan smer (pravo) na početku ulice, a bez bilo kakvog znaka za jednosmernu ulicu u samoj ulici?Pitam jer su mi dežurni fundraiseri napisali kaznu za kretanje u nedozvoljenom smeru u ulici u kojoj nigde ne postoji saobraćajni znak koji označava jednosmernu ulicu.Znači, ulica je sporedna, povezuje dve paralelne veće ulice. U njoj su dve stambene zgrade i nekoliko parking mesta. Na početku ulice je znak za obavezan smer pravo, stotinak metara dalje na kraju ulice je znak za obavezno skretanje desno. Ušao sam u tu uličicu da vidim da li je neko od parking mesta slobodno. Pošto su sva bila zauzeta, okrenuo sam auto i vratio se u glavnu ulicu gde je iza prvog žbuna iskočio drumski razbojnik sa žutim markerom, zaustavio me i krenuo da mi objašnjava da sam izašao iz ulice u nedozvoljenom smeru. Da li zaista taj znak za obavezno pravo vredi kao i znak za jednosmernu ulicu? Priznajem da ne mogu da se setim baš svih PSP detalja, pa da znam za ubuduće. Mislim da nikada nisam video da saobraćajni znak za obavezan smer kretanja stoji na početku neke ulice. Mislio sam da se takvi znakovi postavljaju samo na raskrsnicama i ukrštanjima :unsure:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...