Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
ma nije sad. mislim, pitam za ubuduce, posto kontam da ce me opet napadati rupe koje jedu gume. sve ih je vise i sa svakom pojedenom gumom rastu i jacaju. ima li smisla potezati pandure i slicno?
Zovi pandure da izadju na uvidjaj. Reci da imaš veliku štetu na vozilu.Ako baš neće, a imaš fotoaparat sa sobom, slikaj dogadjaj, sa sve točkom u rupi, a posebno oštećenja na autu.Neka i traje godinu dana, ali dobićeš ih na sudu.
Link to comment
Potpuno nenormalna analiza efekata novog zakona!Neki od bisera:
Policija bi pojačala kontrolu i pisala i više kazni ali, tvrdi predsednik Komiteta za bezbednost saobraćaja Damir Okanović, postoji i problem u tome što u Srbiji ne postoje dovoljni sudski kapaciteti da bi policija više pisala kazne.
:huh:
Prema ranijim procenama Ministarstva za infrastrukturu, za prvih godinu dana primene zakona trebalo bi da bude naplaćeno oko 80 miliona evra od kazni. Prema dosadašnjim rezultatima, čini se da to neće moći da bude realizovano, pa se nove prognoze kreću između 50 i 60 miliona evra. Iako se plan Ministarstva infrastrukture zasad ne ostvaruje, pomoćnik za bezbednost saobraćaja Dragan Jovanović kaže da je mnogo važnije to što je broj kazni i saobraćajki drastično smanjen.
:Hail:
On tvrdi da policija neće pojačavati kontrole zbog manjeg broja kazni, jer bi to zahtevalo više ljudi i novca....Profesor Saobraćajnog fakulteta Milan Vujanić kaže da bi se do kraja godine ipak mogla ostvariti procena o naplati 80 miliona evra na ime saobraćajnih kazni."Sa ovim stepenom činjenja prekršaja i cenom mislim da će doći do te cifre.
Kako ne zaplakati...
Link to comment

Krajem marta i pocetkom aprila bili smo u Srbiji i vozili se od rodbine do rodbine ako je merodavno a sa pozicije nekog ko davno nije bio u Srbiji, situacija je mnogo, mnogo bolja. Ljudi voze pazljivije/preplaseno a budala koje na Dubokom izmedju Barica i Umke preticu kolonu ce uvek biti.sto se puteva tice, znam da zvuci neverovatno, ali u Belgiji/Valoniji, putevi znaju da budu mnogo losiji. Toliko losi da lokalna vlada razmatra uvodjenje finasijske pomoci svakome ko se odluci da kupi neki 4X4/SUV nego da popravlja puteve - manje ce da ih kosta a ljudi ce manje oshtecivati kola. Instalirani su i semafori po selima oko Obrenovca, pazljivije se vozi oko shkolaja sam bas prijatno iznenadjena.

Link to comment

To je sve super što sad vozimo k'o veverice, ali kao što kaže idioteque-ov kvot, ako nema dovoljno sudskih kapaciteta, a niko ne pravi prekršaje, od koga će da se uzimaju pare, pare, pareeeee?Jebote, koja tragi-komedija od zemlje.

Link to comment
Krajem marta i pocetkom aprila bili smo u Srbiji i vozili se od rodbine do rodbine ako je merodavno a sa pozicije nekog ko davno nije bio u Srbiji, situacija je mnogo, mnogo bolja. Ljudi voze pazljivije/preplaseno a budala koje na Dubokom izmedju Barica i Umke preticu kolonu ce uvek biti.sto se puteva tice, znam da zvuci neverovatno, ali u Belgiji/Valoniji, putevi znaju da budu mnogo losiji. Toliko losi da lokalna vlada razmatra uvodjenje finasijske pomoci svakome ko se odluci da kupi neki 4X4/SUV nego da popravlja puteve - manje ce da ih kosta a ljudi ce manje oshtecivati kola. Instalirani su i semafori po selima oko Obrenovca, pazljivije se vozi oko shkolaja sam bas prijatno iznenadjena.
ne opustaj se i cuvaj se posebno preko mnogobrojnih bg mostova. mozes iznenada da upadnes u ciniju od meda, ili proklizas na mleku...inace ta Belgija i Valonija su osvedoceno djubre, vozio sam tamo, guzva, ubise Turci iz okolnih sela. a tek sto su im saobracajci korumpirani...
Link to comment
Zovi pandure da izadju na uvidjaj. Reci da imaš veliku štetu na vozilu.Ako baš neće, a imaš fotoaparat sa sobom, slikaj dogadjaj, sa sve točkom u rupi, a posebno oštećenja na autu.Neka i traje godinu dana, ali dobićeš ih na sudu.
sad video ovo.ocu ubuduce. pa sta bude, jebiga.a imam vec kolekciju fotki rupa i guma.:D
Link to comment
inace ta Belgija i Valonija su osvedoceno djubre, vozio sam tamo, guzva, ubise Turci iz okolnih sela. a tek sto su im saobracajci korumpirani...
Da li i dalje važi ono pradavno upozorenje da od belgijskih kamiondžija valja bežati kao đavo od krsta, jer su više nego opasni po život kao učesnici u saobraćaju?
Link to comment

Mozda nema mnogo veze sa temom...Na ulazu u Srbiju iz Hrvatske, taman pred Mol pumpom, u desnoj traci zesce klackanje. Od kocenja kamiona pri skretanju na pumpu doslo do deformacije asfalta. Ajd kapiram na ulicama i bulevarima gradskim da se desava ali bas na autoputu..i to noviji asfalt tu, svega par godina star cini mi se. Kao da da gledam..neko Veljino komunalno preduzece je krpilo istu dionicu :D .

Link to comment

na tu foru putari zidaju sebi palate i kupuju jahte :D već decenijama ili ukradu na debljini asfalta ili suze put po 10cm sa obe strane, km po km laka je računica

Link to comment
Mozda nema mnogo veze sa temom...Na ulazu u Srbiju iz Hrvatske, taman pred Mol pumpom, u desnoj traci zesce klackanje. Od kocenja kamiona pri skretanju na pumpu doslo do deformacije asfalta. Ajd kapiram na ulicama i bulevarima gradskim da se desava ali bas na autoputu..i to noviji asfalt tu, svega par godina star cini mi se. Kao da da gledam..neko Veljino komunalno preduzece je krpilo istu dionicu :D .
Некад давно (осамдесете?) сам гледао емисију како је неки наш институт за грађевинарство, или неки грађевински факултет, истраживао зашто се набире асфалт на местима где се често кочи. И установе да је до гранулације шљунка, тј нашли су рецепт за колико чега треба да се добије асфалт отпоран на набирање.Е, да, речена установа је била у Загребу :unsure:.
Link to comment
na tu foru putari zidaju sebi palate i kupuju jahte :D već decenijama ili ukradu na debljini asfalta ili suze put po 10cm sa obe strane, km po km laka je računica
al najjaca je fora kad se ne ugradjuju uopste, nego su vlasnici zemlje (iznenada postali) pa im drzava placa otkup zemlje...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...