Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ček ček, zar nije smanjena dozvoljena brzina na 50 već prema novom zakonu ?
Jeste. Ali, putari moraju da čekaju Pravilnik kojim će se regulisati signalizacija na osnovu novog Zakona, pa da onda menjaju znakove. Dok stoje znakovi ograničenja 60, to važi.A svuda u Evropi (osim u Sloveniji), tolerišu 10% prekoračenja. U Italiji čak i zakonski.
Link to comment
  • 1 month later...
Broj nesreća smanjen za 40 odstoZamenik načelnika uprave saobraćajne policije MUP-a Srbije, Vladimir Rebić, izjavio je na Drugoj nacionalnoj konferenciji o parkiranju na Paliću da je od početka primene novog Zakona o bezbednosti u saobraćaju, broj nesreća smanjen za 40 odsto.Smanjen je i broj poginulih lica u saobraćajnim nezgodama za 20 odsto, a povređenih za 30 odsto, kazao je zamenik načelnika Rebić na Drugoj nacionalnoj konferenciji o parkiranju pod nazivom "Parkon".U prvih 90 dana primene Zakona evidentirano 120.000 prekršaja, od kojih se 25.000 odnosi na nepropisno parkiranje i zaustavljanje.Na konferenciji na Paliću koja se održava 27. i 28. marta učestvuje više od 100 predstavnika opština, javnog i privatnog sektora iz oblasti parkiranja i usluga.Glavna tema konferencije odnosi se na novine u zakonu o bezbednosti u saobraćaju u vezi sa primenom posebnih mera i ovlašćenja povodom uklanjanja nepropisno parkiranih automobila.Na ovoj konferenciji su direktori i vlasnici parking servisa u Srbiji izneli i zamerke na postojeći Zakon o bezbednosti u saobraćaju.Pojedina pitanja nisu definisana na pravi način, tako da se Zakon može tumačiti na razne načine, smatraju predstavnici parkinga.Druga tema odnosila se na ustavnost primene doplatne karte, za koju predstavnici parkinga smatraju da je u skladu sa bazičnim pravnim dokumentom.
Link to comment
inace, jel neko primetio pad vesti o zescim saobracajnim nesrecama u centralnim medijima? 1 PR kampanja je zavrsena, MUP kao klijent nikad zadovoljniji, ovi u agenciji jos kako..
Link to comment

cekaj, ove sto si boldovano podasro nisu prave? nemoj da ti mi skepticni sad poljuljamo veru u autoritete :Dja inace ocekujem da ce se na tradicionalnom majskom samitu osiguravajucih drustava ("Delta 2010"), objaviti ohrabrujuci podaci koliko je bakica i skolaraca uspesno preslo ulicu od pocetka primene novog Zakona o bezbednosti saobracaja. parkiranti su spasili zivote, vreme je da ih salteranti ulepsaju!

Link to comment
  • 2 weeks later...

Jedna stvar nije ni za promil opala primenom novog zakona, a to je prekraćivanje vremena (kada naiđe dosadna smena) zaustavljanjem vozača koji su 100% ispoštovali sve propise, kako bi se pogledala vozačka i saobraćajna dozvola i neizostavno, ali fucking neizostavno postavilo pitanje: "Gde živiš?"

Link to comment

verovatno ce ovo biti najgluplje pitanje u povjesti interneta, al znate me, navikli ste...elem, sinoc sam 2. put u mesec dana, a recimo 4. put u poslednjih godinu dana imao susret sa jednom od rupa koje jedu tockove.ovog puta guma nije pukla, kao recimo posle poslednjeg dana exita (bigej, jos te pominjem u molitvama zbog nesebicne i munjevite pomoci, ako budem imo sina, zvace se bigej!), al se iskrivila felna, sto je bilo podjednako neprijatno u gluho doba noci, pogotovo kad imate neki sugav kljuc koji nis ne hvata, pa uzalud provedete neki sat pokusavajuci da promenite kotac.elem, jel probao iko ikad da tuzi beogradput, ili grad, ili koga vec, zbog stete koje nanose neoznacene rupe koje jedu tockove?

Link to comment

ma nije sad. mislim, pitam za ubuduce, posto kontam da ce me opet napadati rupe koje jedu gume. sve ih je vise i sa svakom pojedenom gumom rastu i jacaju. ima li smisla potezati pandure i slicno?

Link to comment
ma da, a kontam da bi poslali interventnu da me zatuce, da sam u 1 am zvao da prijavim da sam uleteo u neoznacen krater i sjebo tocak...
Probao je Vujanic, koji je sef grupi za ekspertsku neusvojenu verziju zakona i koji je glavno mudo za bezbjednost na Saobracajnom fakultetu i generalno u Srbiji. I dobio ih je na sudu, nakon godinu, godinu i po cini mi se. Edited by beeva
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...