Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Potrebno je par desetinki da reaguješ i stisneš kočnicu, što u prevod znači da ćeš ukočiti ludački i direktno ugroziti bezbednost ostalih učesnika u saobraćaju. To je ono o čemu pričam. Žuto bez zelenog trepćućeg je nemoguće poštovati.

Link to comment
Potrebno je par desetinki da reaguješ i stisneš kočnicu, što u prevod znači da ćeš ukočiti ludački i direktno ugroziti bezbednost ostalih učesnika u saobraćaju. To je ono o čemu pričam. Žuto bez zelenog trepćućeg je nemoguće poštovati.
- ako vozim 40 imam jos 5 metara, oko, ukocicu ludaci i ugroziti - samo onog koji je iza mene. koji bi trebalo da drzi distancu. pesak koji krene da prelazi nece biti ugrozen. steta moze da bude samo malo lima. iako ponekad i kocim u toj situaciji nikad me niko nije udario (za poslednjih 250 000+ predjenih kilometara - sve to van Srbije - priznajem)- Sta podrazumevas pod "postovanjem zutog"?- kako objashnjavas da "zeleno trepcuce" nije standard i da u mnogim drzavama ne postoji a gde se u isto vreme tolerise prolazak kroz zuto?ja postujem to sto postoji "beogradski/srpski nacin voznje" divim se svima vama koji vozite po Beograduja tako ne znam da vozim i nikad ne vozim kad sam u SrbijiLasta Obrenovac, Strela Valjevo/Koceljeva su mi sasvim ok sa druge strane, redovno vozim po Evropi i osim nekoliko kazni za prebrzu voznju i telefoniranje za volanom nisam imala drugih problema sa organima reda i mira a ni sa ostalim ucesnicima u saobracaju.vozacka iskustva i price su kao ribolovacke - niko nikom ne veruje ali svi vole da pricaju kako dobro voze
Link to comment
Kolima prešao preko tela poginulog19. januar 2010. | 16:47 | Izvor: B92Zaječar -- Podneta prijava protiv vozača službenog automobila Republike Srbije jer je, tokom uviđaja saobraćajne nesreće, vozilom prešao preko tela poginulog.Zaječarska policija podnela je prijavu protiv G.J., vozača automobila “audi” beogradskih registarskih tablica, čiji je vlasnik Uprava za zajedničke poslove republičkih organa, zbog ometanja uviđaja saobraćajne nesreće u kojoj je juče nastradalo jedno lice.On je, kako je rečeno B92, prešao automobilom preko delova tela poginulog.Istražni sudija Osnovnog suda u Boru Jasminka Stefanović, koja je vršila uviđaj, rekla je za B92, da je taj vozač prošao velikom brzinom pored policijskih automobila i preko obeleženih tragova.Ona je dodala da je vozilo koje nije bilo pod pratnjom skoro pregazilo prisutne i da je vozač, kada je bio prinuđen da zaustavi automobil, bio bahat i drzak.Prvo se pozvao na imunitet, a potom na imunitet jedne osobe koja je bila sa njim u vozilu, a koja se sama nije pozivala na imunitet, rekla je Stefanovićeva i dodala da bi naložila momentalno hapšenje da nije imala težak uviđaj.
Link to comment

a sto bi se N.N. politicko lice pozivalo na imunitet kad nije bilo hapsenjasirota jasminka, bila je prezauzeta. sem toga, onaj sto je bio na putu je vec bio mrtav, pa vozac audija zapravo i nije nikog ugrozio...

Link to comment

sva ta vozila su vlasništvo uprave za zajedničke poslove republičkih organa. bilo bi zanimljivo da je naknadno rečeno i kom ministarstvu je uprava dodelila to vozilo. bagra. zbog bahatosti i pozivanja na imunitet.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Sviđa mi se što gradska vlast priznaje da su gužve veće kada se poštuje žuta traka.Doduše, indirektno, tako što privremeno suspenduje to pravilo.Privremene izmene u režimu saobraćaja zbog "problema na Gazeli":

...Na Brankovom mostu će svim vozilima biti dozvoljeno kretanje žutom trakom, u smeru od Brankove ka Novom Beogradu. Biće dozvoljeno kretanje žutom trakom i u Bulevaru Nikole Tesle, u smeru ka Brankovom mostu, od ulice Ušće do Bulevara Mihajla Pupina....
Možda se neko kad tad opameti...
Link to comment

Naravno da je veća gužva kada se koristi jedna traka manje. Ali u tom slučaju gradski prevoz radi brže, pa će onda neko ko vozi auto, možda sledeći put ići busem. Pa će možda kasnije još više ljudi ići busem, biće manje automobila, manje gužvi i bolji vazduh. Iskreno se nadam da neće žutu traku oduzeti nama koji idemo GSP-om.

Link to comment
Naravno da je veća gužva kada se koristi jedna traka manje. Ali u tom slučaju gradski prevoz radi brže, pa će onda neko ko vozi auto, možda sledeći put ići busem. Pa će možda kasnije još više ljudi ići busem, biće manje automobila, manje gužvi i bolji vazduh. Iskreno se nadam da neće žutu traku oduzeti nama koji idemo GSP-om.
Yep.Onaj koji ide taxijem ili busom ima više prava, nego onaj koji ide svojim kolima, da stigne brzo tamo gde je krenuo.Svi su jednaki, samo... (Orvel)A, to "ako bi...možda..." i slično, ostavi astrolozima. Edited by ion
Link to comment
Mislim da bi dobar kompromis bio dozvoliti kretanje žutom trakom i automobilima u kojima ima 4 i više putnika.
A kako ja sa onim krsem, pa jos ovako neugledne spoljasnjosti, da nadjem 3 stoperke? :(
Link to comment
Mislim da bi dobar kompromis bio dozvoliti kretanje žutom trakom i automobilima u kojima ima 4 i više putnika.
Mislis HOv lanes, pa da bude kao u Njujorku kad su onog cara uhvatili sa gumenim lutkama u autu :D .
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...